Britų žvalgyba: R. Kadyrovo pusbrolis Mariupolyje vadovavo čečėnams | kl.lt

BRITŲ ŽVALGYBA: R. KADYROVO PUSBROLIS MARIUPOLYJE VADOVAVO ČEČĖNAMS

  • 0

Čečėnijos vado Ramzano Kadyrovo pusbrolis Adamas Delimkhanovas galimai buvo čečėnų kovotojų vadas Mariupolyje, rašo UNIAN.

Apie tai socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė britų žvalgyba. Jos atstovai pastebėjo, kad nors Rusijos armija Mariupolį apsupusi daugiau nei dešimt savaičių, atkaklus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pasipriešinimas neleido šalies agresorės kariams visiškai kontroliuoti miesto. Priešingai – tik atitolino ir sužlugdė Rusijos bandymus bei pridarė didelių nuostolių.

„Siekdama įveikti Ukrainos pasipriešinimą, Rusija daugeliu atvejų panaudojo pagalbinį personalą. Tai – ir čečėnų pajėgos, kurias greičiausiai sudaro keli tūkstančiai kovotojų, dislokuotų Mariupolio ir Luhansko kryptimis“, – rašoma žvalgybos pranešime.

84-oji karo Ukrainoje diena

Scanpix nuotr.

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija teigė, kad šias pajėgas sudaro ir pavieniai savanoriai, ir Nacionalinės gvardijos daliniai, kurie yra Čečėnijos lyderio R. Kadyrovo galioje.  Manoma, kad R. Kadyrovas rūpinosi jų dislokavimu, o jo pusbrolis A. Delimkhanovas greičiausiai buvo čečėnų kovotojų Mariupolyje vadas.

Toks skirtingas kovinis personalas esą byloja apie Rusijos karinių išteklių problemas Ukrainoje, prisidedančias prie to, kad Rusijos specialioji operacija nepasiekia tikslų.

Gairės: karas Ukrainoje, Ramzanas Kadyrovas, pusbrolis, Mariupolis, čečėnų kovotojai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS