EŽTT: Rusija atsakinga už disidento A. Litvinenkos nužudymą | kl.lt

EŽTT: RUSIJA ATSAKINGA UŽ DISIDENTO A. LITVINENKOS NUŽUDYMĄ

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį paskelbė išvadą, kad Rusija yra atsakinga už 2006 metais Londone įvykdytą disidento buvusio agento Aleksandro Litvinenkos nunuodijimą radioaktyviu poloniu.

Teismas nurodė „be pagrįstų abejonių“ nustatęs, kad A. Litvinenką nužudė Rusijos piliečiai Andrejus Lugovojus ir Dmitrijus Kovtunas, taip pat kad yra „stiprių prima facie [akivaizdžių] įrodymų“, jog jie veikė turėdami Rusijos valdžios įgaliojimus.

EŽTT daro išvadą, kad „Rusija yra atsakinga už Aleksandro Litvinenkos nužudymą Jungtinėje Karlystėje“.

Buvęs Rusijos saugumo agentas A. Litvinenka mirė 2006 metais, viename Londono viešbučių išgėręs radioaktyviu polonio izotopu Po-210 apnuodytos arbatos. Merdėdamas ligoninėje jis dėl savo mirties apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Britų tyrėjai 2016 metais padarė išvadą, kad V. Putinas „tikriausiai pritarė“ A. Litvinenkos nužudymui ir kad nunuodyti Kremliaus kritiką tikriausiai nurodė Federalinė saugumo tarnyba (FSB).

Kaip svarbiausius įtariamuosius britų policija identifikavo rusus A. Lugovojų ir D. Kovtuną. Abu jie susitiko su A. Litvinenka Londono centre esančiame viešbutyje.

Tačiau prašymai juos išduoti liko be atsako.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

koks teismas?

tik politika

kaunietis

Huilo-nuodytojas,to ismokes is kgb pirmtaku zydpalaikiu Jagodos.Jezovo ir kt.isgamu.Pats irgi dvezs nuo savu rankos.,tokia tu isgamu lemtis.

pasakos

glušams
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS