Italijoje protestuotojai prieš COVID-19 apribojimus susirėmė su policija | kl.lt

ITALIJOJE PROTESTUOTOJAI PRIEŠ COVID-19 APRIBOJIMUS SUSIRĖMĖ SU POLICIJA

  • 4

Vis daugiau šalių griežtinant socialinio atstumo taisykles, kuriomis siekiama stabdyti vis spartėjantį COVID-19 plitimą, demonstrantai Italijoje ankstų sekmadienio rytą surengė naujausią Europoje protesto akciją prieš naujus dėl koronaviruso įvestus apribojimus.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) perspėjo, jog „eksponentinis“ infekcijos plitimas kelia grėsmę sveikatos sistemų galimybėms susidoroti su antrąja koronaviruso pandemijos banga ir tampa vis didesniu išbandymu daugeliui šalių, kurios, kaip manyta, anksčiau šiais metais buvo suvaldžiusios viruso plitimą.

Vyriausybėms dabar sunkiai sekasi subalansuoti naujus apribojimus ir poreikį gaivinti ekonomiką po griežto karantino, kurį teko įvesti po to, kai iš Kinijos Uhano miesto praėjusių metų pabaigoje išplito naujasis virusas.

Tačiau nuo socialinės izoliacijos ir ekonominių sunkumų pavargę gyventojai ėmė šiauštis prieš naujus apribojimus. Maždaug 200 kaukėtų kraštutinių dešiniųjų pažiūrų demonstrantų per demonstracija dėl naujos komendanto valandos Romoje tuoj po vidurnakčio sekmadienį susirėmė su Italijos riaušių policija . Protestuotojai į pareigūnus šaudė signalines raketas ir mėtė petardas.

Per protestą buvo suimti septyni demonstrantai. Šis protestas buvo surengtas praėjus dienai po to, kai šimtai žmonių Neapolyje taip pat protestavo prieš komendanto valandą ir padeginėjo šiukšliadėžes bei mėtė daiktus į policijos pareigūnus.

Italija sunkiai atsigauna nuo didžiausios pokario recesijos, kurią sukėlė du mėnesius trukęs nacionalinis karantinas, įvestas reaguojant į vieną didžiausių Europoje koronaviruso protrūkių. Iki šiol valdžios institucijos ėmėsi priemonių siekdamos išvengti pakartotinių drastiškų karantino apribojimų.

Šią savaitę demonstracijos prieš valdžios įvedamus apribojimus vyko ir kitose Europos šalyse, įskaitant Ispaniją, Šveicariją bei Čekiją.

Europoje fiksuojamas naujas koronaviruso atvejų skaičiaus šuolis ir vyriausybės imasi priemonių pažaboti infekcijos plitimą – nuo komendanto valandos nakties metu iki papildomų apribojimų dėl socialinių susibūrimų, kad būtų išvengta naujų nacionalinių karantinų.

Visame pasaulyje nuo koronaviruso jau mirė 1,1 mln. žmonių, o daugiau nei 42 mln. žmonių juo užsikrėtė. PSO perspėja, kad padėtis šiaurės pusrutulyje yra pasiekusi kritinį momentą.

Naujų COVID-19 atvejų skaičiui pasiekus rekordą, Italija griežtina apribojimus

Naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičiui Italijoje pasiekus naują rekordą, šalies ministras pirmininkas Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė) sekmadienį sugriežtino visoje šalyje nustatytus apribojimus, nepaisydamas regionų valdžios prieštaravimų ir gatvėse rengiamų protestų prieš komendanto valandą.

Pagal naująsias taisykles, kurios įsigalios pirmadienį ir galios iki lapkričio 24 dienos, bus uždaryti kino teatrai, teatrai, sporto salės ir plaukimo baseinai. Restoranai ir barai bus uždaromi 6 val. vakaro, pranešė ministro pirmininko biuras.

Italijoje – pirmojoje Europos šalyje, kuri sulaukė skaudaus pandemijos smūgio ir įvedė visuotinį karantiną – šeštadienį per 24 valandas buvo patvirtinta beveik 20 tūkst. naujų COVID-19 atvejų.

„Pusiau karantinas mėnesiui“, – parašė dienraštis „La Repubblica“ ir pabrėžė, jog premjeras nelabai stengėsi atsižvelgti į regionų valdžią, kuri ragino nustatyti kur kas švelnesnes priemones ir išgelbėti verslą, kuris vis mėgina atsitiesti po itin žalingo pavasario karantino.

Mokyklos ir vaikų darželiai tebebus atidaryti, tačiau aukštosiose mokyklose ir universitetuose iki 75 proc. paskaitų bus perkelta į virtualią erdvę. Žmonės raginami, jei įmanoma, vengti viešojo transporto ir nevykti už savo bendruomenės ribų.

Keli Italijos regionai jau įvedė komendanto valandą, siekdami sulėtinti koronaviruso plitimą.

Tačiau regionų lyderiai įspėjo, jog įmonių uždarymas dar padidins socialinę įtampą šalyje, kuri mėgina atsitiesti po sunkiausios pokario recesijos.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Italijoje nuo pandemijos pradžios patvirtinta daugiau kaip 500 tūkst. užsikrėtimo atvejų, o mirė daugiau kaip 37 tūkst. užsikrėtusiųjų.

GALERIJA

  • Italijoje protestuotojai prieš COVID-19 apribojimus susirėmė su policija
EPA-ELTA nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

Sukilkit Europos Sajungos pavertos tautos. Coronos vardu kapitalistai ir zydai bankininkai suvarys mus visus i konclagerius . Pries tai sucipave per nezinomas vakcinas. Kaip gyvulius. Kas nesutiks vakcinuotis- cipuotis yra nutarimas - SUSAUDYTI.

Anonimas

Ribokit kiek tik norit, o rezultato nėra.Virusas plinta. Debilai gatvėse pas mus jau dabar vaikšto su antsnukiais. Ar kas nuo to pagerėjo ?

Manau

Tie piketuojantis rytoj patys gali gulėti jau karste.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS