JK sveikatos apsaugos agentūra (UKHSA) pareiškime nurodė, kad stengiamasi nustatyti, kur asmuo, gyvenantis šiaurės Rytų Anglijoje, galėjo užsikrėsti.
Ji teigė, kad visi asmenys, kuriems anksčiau buvo patvirtintas užsikrėtimas virusu, keliavo į teritoriją, kur yra paplitę B raupai, arba bendravo su asmenimis, kurie lankėsi tokiose vietovėse.
UKHSA B raupų atvejus nagrinėjančio skyriaus direktorė Gillian Armstrong (Džilian Armstrong) sakė, kad, nepaisant šio neaiškaus atvejo, „JK gyventojų rizika susirgti B raupais išlieka maža“.
B raupai, anksčiau vadinti beždžionių raupais, yra virusinė liga, susijusi su jau išnykusiu raupų virusu. Liga turi du pagrindinius potipius – 1 ir 2. Pirmojo potipio B raupais dažniausiai užsikrečia vaikai.
Liga pasireiškia karščiavimu, raumenų skausmais, padidėjusiais limfmazgiais ir į votis panašiu bėrimu. Ji gali būti mirtina.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmą kartą B raupus paskelbė tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatos situacija 2022 metais dėl 2-ojo potipio plitimo. Tuo metu šia viruso atmaina daugiausiai užsikrėtė homoseksualūs ir biseksualūs vyrai Europoje ir Jungtinėse Valstijose.
Skiepijimas ir informuotumo didinimas daugelyje šalių padėjo sustabdyti pasaulinį susirgimų skaičių, todėl PSO 2023-iųjų gegužę atšaukė nepaprastąją padėtį, pranešusi apie 140 mirčių iš maždaug 87,4 tūkst. atvejų.
2024-aisiais Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR) užfiksuotas naujos viruso atmainos, 1 ir 1b potipių, protrūkis.
Naujoji atmaina taip pat užregistruota kaimyniniame Burundyje, Kenijoje, Ruandoje ir Ugandoje. Iš šių valstybių virusas pateko į Švediją, Indiją, Tailandą, Vokietiją ir JK.
UKHSA duomenimis, nuo praėjusių metų spalio iki vasario 13 dienos Anglijoje patvirtinta mažiau nei dešimt 1b potipio atvejų.
Naujausi komentarai