JT ataskaita: Talibanas nužudė 100 ankstesnės valdžios pareigūnų | kl.lt

JT ATASKAITA: TALIBANAS NUŽUDĖ 100 ANKSTESNĖS VALDŽIOS PAREIGŪNŲ

Jungtinių Tautų (JT) sekmadienį pateiktoje ataskaitoje teigiama, kad Talibanas ir jo sąjungininkai įtariami nužudę daugiau nei 100 buvusių Afganistano vyriausybės narių, saugumo darbuotojų ir žmonių, dirbusių su tarptautinėmis pajėgomis.

Ataskaitoje, kurios išankstinę kopiją matė naujienų agentūra AFP, aprašomi didžiuliai žmogaus teisių pažeidimai, kuriuos įvykdė naujieji Afganistano vadovai fundamentalistai. Be politinių žudynių, apribotos ir moterų teisės bei teisė protestuoti.

„Nepaisant pranešimų apie visuotines amnestijas buvusiems vyriausybės nariams, saugumo pajėgoms ir tiems, kurie dirbo su tarptautinėmis karinėmis pajėgomis, UNAMA ir toliau gavo patikimų kaltinimų dėl žudynių, priverstinių dingimų ir kitų pažeidimų šių asmenų atžvilgiu“, – sakoma JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso pranešime.

Nuo rugpjūčio 15 d., kai Talibanas užėmė Kabulą, JT misija Afganistane gavo daugiau nei 100 patikimais laikomų pranešimų apie tokias žudynes, sakoma ataskaitoje. Daugiau nei du trečdaliai nužudymų buvo „neteisminės žmogžudystės, kurias įvykdė de facto valdžios institucijos arba jų bendrininkai. Be to, „žmogaus teisių gynėjai ir žiniasklaidos darbuotojai ir toliau puolami, bauginami, persekiojami, savavališkai suimami ir žudomi“, – sakoma pranešime.

Ataskaitoje išsamiai atskleidžiamas vyriausybės susidorojimas su taikiais protestais, moterų ir mergaičių galimybės dirbti ir mokytis nebuvimas.

Afganistaną ištiko humanitarinė katastrofa, kurią dar labiau pablogino tai, kad valdžią užėmė Talibanas, dėl to Vakarų šalys įšaldė tarptautinę pagalbą ir prieigą prie užsienyje laikomo milijardų dolerių vertės turto. Šalis buvo beveik visiškai priklausoma nuo užsienio pagalbos valdant ankstesnei JAV remiamai vyriausybei, tačiau darbo vietų dabar beveik nebeliko, dauguma valstybės tarnautojų jau kelis mėnesius negauna atlyginimų. Nė viena šalis dar nepripažino Talibano vyriausybės, dauguma stebi, kaip griežtos linijos islamistai, pagarsėję žmogaus teisių pažeidimais, kai pirmą kartą valdė Afganistaną, varžo laisves. JT perspėjo, kad pusė iš 38 milijonų gyventojų susiduria su maisto trūkumu.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Ką nusipelnė, tą ir gavo. Mūsų konservų ateitis.

ogi

kam ta ataskaita ? obamai ? bidonui? juk nereikejo ten list su savo /tvarka/ tai ir prisitvarket o kas ta JT ? juk ten nei 1 padoraus populiacijos atstovo o apie zmones nerkalbos nes tai klonuoti klounai kartu su PSO kuria deretu isformuot======

Nu kas

Myli išdavikus ,tik čia.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS