Kyjivas pranešė, kad mūšio metu žuvo naikintuvo „F-16“ pilotas Pereiti į pagrindinį turinį

Kyjivas pranešė, kad mūšio metu žuvo naikintuvo „F-16“ pilotas

2025-04-12 16:54

Kyjivas šeštadienį pranešė, kad mūšyje žuvo ukrainietis naikintuvo „F-16“ pilotas – tai jau antras toks įvykis, nutikęs po to, kai Ukraina buvo aprūpinta brangiais JAV gamybos naikintuvais kovoti su rusų invazija.

 

 

Kyjivas pranešė, kad mūšio metu žuvo naikintuvo „F-16“ pilotas
Kyjivas pranešė, kad mūšio metu žuvo naikintuvo „F-16“ pilotas / Asociatyvi Scanpix nuotr.

„2025 m. balandžio 12 d. vykdydamas kovinę misiją žuvo naikintuvo „F-16“ pilotas 26-erių Pavlo Ivanovas“, – pranešime nurodė Ukrainos kariuomenė.

„Jis žuvo mūšio metu, gindamas savo tėvynę nuo okupantų“, – pridūrė ji.

Kariuomenė neatskleidė jokios informacijos, kokiomis aplinkybėmis jis žuvo, ir nurodė, kad „visas šios tragedijos aplinkybes“ aiškinsis atitinkama komisija.

„Ukrainiečiai pilotai dirba, išnaudodami visas savo žmogiškąsias ir technines galimybes, kovinių misijų metu kaskart rizikuodami savo gyvybe. Pavlo buvo vienas iš jų!“, – pranešė kariškiai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kad P. Ivanovas krito mūšyje ir pareiškė užuojautą jo šeimai.

„Tiriame visas aplinkybes“, – socialiniame tinkle rašė jis.

Pirmieji naikintuvai „F-16“ į Ukrainą atvyko praėjusių metų vasarą, po to, kai Kyjivas dvejus metus primygtinai prašė jų suteikti.

2024 m. rugpjūtį Kyjivas pranešė, kad mėginant atremti Rusijos raketinį antpuolį, sudužo vienas naikintuvas „F-16“, avarijos metu žuvo ir jo pilotas.

Ligi šiol tai buvo vienintelis prarastas „F-16“, apie kurį Kyjivas buvo pranešęs.

Praėjusį mėnesį V. Zelenskis paskelbė apie pristatytą dar vieną šių naikintuvų partiją, tačiau tikslaus orlaivių skaičiaus nenurodė.