Kyjivas sako organizavęs prorusiško politiko nužudymą netoli Maskvos | kl.lt

KYJIVAS SAKO ORGANIZAVĘS PRORUSIŠKO POLITIKO NUŽUDYMĄ NETOLI MASKVOS

  • 0

Kyjivas pripažino suorganizavęs prokremliško Ukrainos politiko nužudymą trečiadienį netoli Maskvos.

Nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, Kyjivas prisiėmė atsakomybę už virtinę nužudymų ir išpuolių prieš karo šalininkus rusus ir buvusius Ukrainos pareigūnus, rėmusius Maskvos invaziją.

Šaltinis Ukrainos gynybos sektoriuje naujienų agentūrai AFP sakė, kad Ukrainos saugumo tarnyba SBU organizavo buvusio Ukrainos įstatymų leidėjo Iljos Kyvos, kuris pernai, Rusijai įsiveržus į šalį, perbėgo pas rusus, nužudymą.

Rusijos tyrėjai pranešė, kad I. Kyva buvo nušautas. Jo palaikai trečiadienį buvo aptikti viename parke Maskvos priemiestyje.

„Nežinomas asmuo iš nenustatyto ginklo paleido šūvius į auką. Vyras nuo patirtų sužalojimų mirė iškart“, – sakoma Rusijos tyrimų komiteto pareiškime.

Jame nurodoma, kad pradėta byla dėl jo mirties.

Rusijos naujienų agentūra TASS citavo policijos pareigūną, sakiusį, kad įvykis laikomas ukrainiečių sąmokslu ir kad vyksta žudiko paieškos operacijos.

Ukrainos karinės žvalgybos atstovas Andrijus Jusovas kalbėdamas per nacionalinę televiziją sakė: „Galime patvirtinti, kad Kyvai galas. Toks likimas ištiks ir kitus Ukrainos išdavikus, taip pat [Rusijos prezidento Vladimiro] Putino režimo pakalikus.“

A. Jusovas pavadino I. Kyvą „vienu didžiausių niekšų, išdavikų ir kolaborantų“ ir teigė, kad jo mirtis yra teisingumas.

Dieną prieš Rusijos invaziją I. Kyva pareiškė, kad šalį „persmelkė nacizmas“ ir kad Rusijai reikia ją „išlaisvinti“. Tokią retoriką nuolat bando skleisti rusų propaganda.

I. Kyva raštu kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, prašydamas Rusijos pilietybės. Ukrainos teismas I. Kyvai už akių skyrė 14 metų laisvės atėmimo bausmę už valstybės išdavystę.

Trečiadienį ryte savo platformos „Telegram“ kanalu I. Kyva pareiškė, kad Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui „būtų geriau nusižudyti“.

Automobilių sprogimai

Kyjivas paprastai nekomentuodavo, ar yra atsakingas už kelių prorusiškų veikėjų nužudymą Rusijoje ir Rusijos pajėgų okupuotose Ukrainos dalyse.

Nežinomas asmuo iš nenustatyto ginklo paleido šūvius į auką. Vyras nuo patirtų sužalojimų mirė iškart.

Tačiau pastaruoju metu Ukraina ėmė prisiimti atsakomybę ir atvirai grasino medžioti kitus kolaborantus ir išdavikus.

Anksčiau Maskva yra sakiusi, kad už kelių kitų garsių žmogžudysčių giliai Rusijos teritorijoje stovi Ukraina.

2022 metų rugpjūtį netoli Maskvos per automobilio sprogimą žuvo Rusijos nacionalistė Darja Dugina, o balandį per sprogimą vienoje Sankt Peterburgo kavinėje žuvo Rusijos karo tinklaraštininkas Vladlenas Tatarskis.

Ukraina nėra viešai prisiėmusi atsakomybės už šiuos išpuolius, nors JAV žvalgyba ir žiniasklaida su jais sieja Kyjivą.

Taip pat buvo nužudyti keli žemesnio rango Ukrainos pareigūnai ir politikai, pritarę Rusijos invazijai ir dirbę Rusijos remiamose institucijose okupuotose Ukrainos dalyse.

Per atskirą incidentą Ukrainos rytiniame Luhansko regione trečiadienį per automobilyje padėtos bombos sprogimą žuvo promaskvietiško Luhansko regiono parlamento deputatas, pranešė Rusijos tyrėjai.

Olegas Popovas žuvo automobilyje sprogus nenustatytam įtaisui, nurodė Rusijos tyrimų komitetas. Išsamesnės informacijos nebuvo pateikta.

Gairės: karas Ukrainoje, prorusiško politiko nužudymas, Maskva, Ukraina organizavo
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS