M. Pompeo pasmerkė naujausią raketų ataką prieš karinę bazę Irake | kl.lt

M. POMPEO PASMERKĖ NAUJAUSIĄ RAKETŲ ATAKĄ PRIEŠ KARINĘ BAZĘ IRAKE

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) sekmadienį sakė esąs „pasipiktinęs“ dėl naujos raketų atakos prieš aviacijos bazę Irake, kur yra laikoma amerikiečių karių.

„Pasipiktinęs dėl pranešimų apie naują raketų ataką prieš Irako aviacijos bazę, – per „Twitter“ parašė M. Pompeo. – Šie besitęsiantys Irako suvereniteto pažeidimai, vykdomi grupių, nelojalių Irako vyriausybei, privalo liautis.“

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už sekmadienį įvykdytas raketų atakas. Pasak Irako kariškių, buvo smogta aštuoniomis raketomis, sužeidusiomis du irakiečius karininkus ir du lakūnus.

JAV dėl tokių atakų anksčiau kaltindavo Irano remiamas Irako ginkluotas grupes.

Atakos taikiniu tapusioje Balado bazėje laikomas nedidelis JAV karinių oro pajėgų kontingentas, taip pat amerikiečių kontraktininkų. Dauguma jų buvo evakuoti per pastarąsias dvi savaites smarkiai paaštrėjus įtampai tarp JAV ir Irano, naujienų agentūrai AFP sakė kariuomenės šaltiniai.

Balado aerodromas yra pagrindinė Irako naikintuvų F-16, kurių šalis yra įsigijusi iš JAV, bazė.

Karinės bazės, kuriose laikomas JAV karių, pastaraisiais mėnesiais ne kartą buvo apšaudytos raketomis arba minosvaidžių sviediniais. Per tokius incidentus yra sužeista irakiečių karių, bet praeitą mėnesį taip pat žuvo vienas amerikietis kontraktininkas.

Po šios žūties susiklostė virtinė dramatiškų įvykių: JAV surengė smūgių prieš vieną proiranietišką sukarintą grupę Irake, o per drono ataką prie Bagdado oro uosto nukovė įtakingą Irano generolą Qasemą Soleimani (Kasemą Soleimanį).

Proiranietiškos grupės pažadėjo keršyti už šiuos smūgius.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

vartotojas to manau

nespresk viska is knygos virselio arba spaudos. cia veikia matomos ir nematomos interesu grupes. gal soleimani pradejo virsu imti, todel ajatola su amerikieciu pagalba pasalino, kas ten zino :)

manau

Po to ką padarė JAV- ( be teismo sprendimo nužudė vieną iš aukščiausių Irano valstybės pareigūną) jie dar piktinasi Irano atsaku? O pasaulis tyli lyg vandens pilna burna. Tai ką? vadinasi ir Rusija gindama savo interesus gali žudyti jiems neįtinkančius kitų valstybių pareigūnus? Ir jai nebus nei sankcijų nei jokių priekaištų iš pasaulinės visuomenės pusės?Veidmainiai ir melagiai, - štai dabartinių politikų ir vadinamosios žiniasklaidos vardas.

Visi padorūs žmonės jau seniai pasmerkė karo veiksmus, o jis buvo paskutinis... Ar dar spėjo prie padorių?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS