Nardydami Didžiajame barjeriniame rife žuvo du prancūzų turistai | kl.lt

NARDYDAMI DIDŽIAJAME BARJERINIAME RIFE ŽUVO DU PRANCŪZŲ TURISTAI

  • 0

Du turistai iš Prancūzijos trečiadienį mirė vienas po kito nuo širdies smūgio, nardydami populiarioje Didžiojo barjerinio rifo vietoje prie Australijos rytų pakrantės, pranešė pareigūnai.

76 metų vyras ir 74 metų moteris mirė nardydami su vamzdeliais ir kaukėmis prie rifų juosiamos Maiklmaso salos, esančios netoli Kernso. Jie ten buvo atvykę su grupe, kurią sudarė 21 pagyvenęs prancūzas turistas, nurodė Kvinslando valstijos Jūrinių parkų turizmo operatorių asociacijos vykdomasis direktorius Colas McKenzie (Kolas Makenzis).

„Atrodo, kad tiesiog nelaimingai susiklostė aplinkybės: du įvykiai vienu metu“, – C.McKenzie sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“.

„Esame suglumę. Per 35 metus niekada nesu matęs nieko panašaus“, – pridūrė jis.

Pasak C.McKenzie, orai ir jūra buvo ramūs, tad šios sąlygos negali paaiškinti, kodėl įvyko tragedija.

Nelaimė įvyko priešpiet, kai turistų grupės nariai nardė atplaukę katamaranu, priklausančiu Kernse įsikūrusiai bendrovei „Passions of Paradise“, nurodė C.McKenzie.

Abu minėti turistai prieš šią nardymo ekskursiją buvo deklaravę „išankstinių sveikatos sutrikimų“, sakė bendrovės generalinis direktorius Scotty Gardenas (Skotis Gardenas).

Su grupe buvo du nardymo vadovai, o katamarane ir salelėje budėjo prižiūrintys asmenys.

Vienas paplūdimyje budėjęs darbuotojas pirmasis pastebėjo plūduriuojantį nejudantį žmogų, ištraukė jį į krantą ir mėgino gaivinti, sakė Scotty Gardenas.

Kiek vėliau budėtojas katamarane pastebėjo moterį, plūduriuojančią veidu žemyn. Ji buvo nuplukdyta į katamaraną ir nesėkmingai mėginta gaivinti.

Darbuotojai leido deguonį iš balionų ir panaudojo elektrodefibriliatorių, bet bergždžiai. Kitame turistų laive buvęs gydytojas prisidėjo prie šių pastangų ir galiausiai konstatavo abiejų nardytojų mirtį, sakė C.McKenzie.

Be to, buvo įtarta, kad širdies smūgis ištiko trečią nardytoją, bet vėliau paaiškėjo, kad šį vyrą tikriausiai buvo apėmusi panika, o vėliau jis atsigavo, aiškino C.McKenzie.

„Jis matė, kaip kelionės draugus ištiko didelė nelaimė. Tai bet kam priverstų suvirpėti širdis“, – pabrėžė C.McKenzie.

Apdovanojimų pelniusi kelionių agentūra „Passions of Paradise“ nuo 1989 metų suteikė galimybę pamatyti minėtus rifus daugiau kaip 400 tūkst. turistų. Vienintelis ankstesnis mirtinas incidentas per šias ekskursijas įvyko 1997 metais, kai sutrikus širdies veiklai mirė vienas 80-metis, pažymėjo C.McKenzie.

Policijos pareigūnai šiuo metu ruošia protokolą valstijos koroneriui. Pastarasis oficialiai nustatys užsieniečių mirties priežastį.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS