Nelegali migracija – vis dramatiškesnė: baiminamasi, kad Lietuva gali susidurti su migrantų mirtimis | kl.lt

NELEGALI MIGRACIJA – VIS DRAMATIŠKESNĖ: BAIMINAMASI, KAD LIETUVA GALI SUSIDURTI SU MIGRANTŲ MIRTIMIS

  • 17

Lenkijai ir Baltarusijai paskelbus apie pasienyje rastus keturis negyvus migrantus, to paties baiminamasi ir Lietuvoje, praneša LNK.

Sekmadienį baltarusių pasieniečiai paskelbė, kad esą prie Lenkijos sienos, Baltarusijos pusėje, rasta negyva migrantė. Šalia jos buvo trys nepilnamečiai vaikai, vyras ir pagyvenusi moteris. Anot baltarusių, migrantė galėjo mirtinai sušalti. Tiek mirusioji, tiek šalia jos buvę migrantai esą buvo basi.

Tą pačią dieną Lenkija pranešė, kad pasienio zonoje rado dar trijų negyvų, įtariama, taip pat migrantų kūnus. Visos šios vietos netoli Lietuvos, apie 10 km. Lenkų ir baltarusių pareigūnai skelbia pradėję tyrimus, sureagavo Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra.

„Turi būti vengiama bet kokio sprendimo ar veiksmo, kuris sukeltų rizikos migrantų ar prieglobsčio prašytojų gyvybei“, – sakė Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros atstovė spaudai Renata Kuleš.

Stop kadras.

Vidaus reikalų ministerija sakė, kad tarptautinės organizacijos turėtų labiau spausti Baltarusiją, kuri organizuoja nelegalų srautą, o ne sieną saugančias Lietuvą su Lenkija.

„Mes pasigendame tarptautinių organizacijų aktyvaus vaidmens Baltarusijoje, pavyzdžiui, Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros atstovybės Baltarusijoje. Jie ten turi atstovybę ir galėtų tikrai aktyviau dirbti“, – teigė vidaus reikalų viceministras Kęstutis Lančinskas.

Kitaip nei Lietuvoje, Minske yra nuolatinis Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros padalinys, yra ir Tarptautinės migracijos organizacijos atstovybė.

Šiuo metu politika yra tokia: padarykim viską, kad šitiems žmonėm būtų taip blogai, kad nei jie, nei jų pažįstami niekada į Lietuvą nenorėtų net bandyti.

Baltarusiai pranešė, kad informacija apie sekmadienį rastą negyvą migrantę perduota tarptautinėms organizacijoms, tačiau jos kol kas priekaištų Aliaksandro Lukašenkos režimui nėra išsakiusios. Priešingai, vasarą baltarusių propaganda rodė, kaip Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros atstovas lankosi pasienyje prie Lenkijos. Lankėsi ir šį mėnesį – susipažinti, kaip esą nežmoniškai elgiasi nelegalų neįsileidžianti Lenkija. Kad migrantai su baltarusių pareigūnų pagalba atvyksta iki sienos, neužsiminta.

Lietuvos pasieniečiai sakė naktimis Baltarusijoje girdintys ir šūvius, kuriais nelegalai gali būti gąsdinami bėgti į Lietuvą.

„Įvertinant migracijos pobūdį ir tai, kaip tie nelegalūs migrantai patenka į Lietuvą, ir kaip tas jų atvykimas į Lietuvą organizuojamas, manau, kad Lietuva ir mūsų kaimyninės šalys daro viską, kad spręstų šitą susidariusią krizę“, – kalbėjo K. Lančinskas.

Kritika iš žmogaus teisių gynėjų

Kritikos Vyriausybė sulaukė ir iš Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų. Orams atvėsus, o naktimis žadant šalnas, baiminamasi, kad su migrantų mirtimis gali susidurti ir Lietuva.

„Stumia atgal. Tai – neišvengiamos tragiškos pasekmės. Šitą reikia žinoti“, – aiškino Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Dainius Pūras.

Anot D. Pūro, Lietuva nuo pat pradžių užėmė klaidingą poziciją, kai ginantis nuo migrantų jie stumiami į gyvybei pavojingą padėtį: „Garsiai neįvardinant, šiuo metu politika yra tokia: padarykim viską, kad šitiems žmonėm būtų taip blogai, kad nei jie, nei jų pažįstami niekada į Lietuvą nenorėtų net bandyti“.

Anot valdančiųjų, migrantai, kurių gyvybei akivaizdžiai gresia pavojus, įleidžiami. Įsakymas neįleisti neteisėtų migrantų galioja jau 50 dienų. Per tą laiką humanitariniais tikslais į Lietuvą įleisti 93 migrantai. Teigiama, kad Lietuva padeda ir kai kuriems į Baltarusiją grąžinamiems migrantams.

„Dabar Lietuvos Respublikos pasieniečiai teikia tokią būtinąją pagalbą: vanduo, maistas. Atvėsus orams, galimai tai būtų ir tam tikros apsisaugojimo priemonės, kaip šilti drabužiai“, – tikino Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Raudonasis kryžius sakė siūlantis suteikti drabužių ir kitos pagalbos į Baltarusiją nustumiamiems migrantams, bet iš Lietuvos pasieniečių esą sulaukiama atsakymo, kad pagalbos nereikia.

Lietuvoje dabar per 4 tūkst. migrantų. Kasdien bet kelis, o kartais ir kelios dešimtys kviečiasi medikų.

„Dažniausiai būna pilvo skausmai, būna peršalimai, dantų skausmai. Labai daug migrantų pasimuliuoja. Ar tai jiems atrakcija išvažiuoti, ar kai mes atvažiuojam – pasirodyt“, – šnekėjo Šalčininkų poliklinikos direktorė Danelja Laimutė Sliževkska.

Lietuva sprendimų keisti neketina. Anot Vyriausybės, nelegalai toliau bus stumiami į Baltarusiją.

 

GALERIJA

  • Nelegali migracija – vis dramatiškesnė: baiminamasi, kad Lietuva gali susidurti su migrantų mirtimis
Stop kadras
Rašyti komentarą
Komentarai (17)

Maža bėda

Kuo daugiau stips , tuo mažiau veržšis

cha

Nusišėrę tie jūsų trokštami migrantai ,ar kas nors gali jiems paaiškinti ,kad jie yra nusikaltėliai ir turi sėdėti kalėjime ,Jie visai nesupranta ,kas ir kaip ...Nori TV,žaidimų ,meergų ir tttt...Kas per durniai turi būti ,kad keliauti į miškus ir pelkes ,ko jie visai iekada nėra matę?Mūsų miškai JĖGA ,jie apgynė mus nuo kryžiuočių ne kartą ,o dabar gina ir nuo migrantrų ..Sukandžios erkės iklimps į pelkes o dar vilkai užpuls ir rojaus vartai bus ne Vokietijoje ,bet Rytų Europos miškuose...

PT LENKAI

PSIA KREW.....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS