Padėtis prie Zaporožės atominės elektrinės – įtempta | kl.lt

PADĖTIS PRIE ZAPOROŽĖS ATOMINĖS ELEKTRINĖS – ĮTEMPTA

Ukrainos valstybinė agentūra „Enerhoatom“, šalies pietryčiuose esančios Zaporižios atominės elektrinės operatorė, pranešė, kad vėlai šeštadienį buvo dar kartą smogta šiai jėgainei.

Agentūros pranešime socialiniame tinkle „Facebook“ sakoma, kad rusų okupantai raketomis apšaudė Enerhodarą, kur yra didžiausia Europoje Zaporižios atominė elektrinė, ir pataikė į aikštelę šalia panaudoto branduolinio kuro saugyklos.

Pranešama, kad vienas elektrinės darbuotojas sužeistas ir gydomas ligoninėje. Per sprogimą 800 kv. m teritorijoje išdužo langai, apgadinti trys radiacijos stebėsenos jutikliai.

Prieš apšaudymą maždaug 500 rusų pasislėpė bunkeriuose, teigė „Enerhoatom“.

Rusijos okupaciniai pareigūnai elektrinėje sekmadienį dėl šio smūgio apkaltino Ukrainos pajėgas.

Zaporižios elektrinė, kurią Rusijos kariuomenė užėmė netrukus po įsiveržimo į Ukrainą, taip pat buvo apšaudyta penktadienį. Smūgiai smarkiai apgadino stotį, kurioje laikomas azotas ir deguonis, taip pat „pagalbinį pastatą“, per platformą „Telegram“ parašė „Enerhoatom“.

Dėl šių smūgių Kyjivas ir Maskva taip pat kaltino vienas kitą. Europos Sąjunga šeštadienį dėl šio apšaudymo pasmerkė Rusiją.

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi (Rafaelis Grosis) šeštadienį įspėjo dėl „labai realios branduolinės katastrofos grėsmės“.

Gairės: Zaporižios atominė elektrinė, karas Ukrainoje, karas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS