Paskelbtame naujame įraše matyti, kaip į Ukrainos lėktuvą pataiko dvi Irano raketos | kl.lt

PASKELBTAME NAUJAME ĮRAŠE MATYTI, KAIP Į UKRAINOS LĖKTUVĄ PATAIKO DVI IRANO RAKETOS

Naujai pasirodžiusiame vaizdo įraše matyti dvi Irano raketos, skriejančios nakties dangumi ir pataikančios į ukrainiečių keleivinį lėktuvą, kuris liepsnodamas nukrenta ir sudūžta.

Raketos buvo paleistos 30 sekundžių intervalu ir tai paaiškina, kodėl lėktuvo radiolokacinis atsakiklis neveikė laineriui krintant – jį sugadino pirmasis smūgis, pranešė laikraštis „The New York Times“, kuris antradienį paskelbė patikrintą saugumo kamerų įrašą.

Neryškiame įraše, padarytame nuo vieno namo stogo kaime už 6,5 km nuo iraniečių karinio objekto, matyti degantis ir atgal į Teherano oro uostą sukantis lėktuvas. Po kelių minučių orlaivis sprogsta ir nukrenta.

Per šią praėjusios savaitės trečiadienio katastrofą žuvo visi 176 į Kijevą skridusiame lėktuve buvę žmonės.

Iranas kelias dienas neigė Vakarų tvirtinimus, kad „Boeing 737“ numušė jo raketos, bet šeštadienį Irano Revoliucinės gvardijos oro pajėgų vadas brigados generolas Amirali Hajizadeh (Amiralis Hadžizada) pripažino, kad vienas raketų operatorius per klaidą palaikė Ukrainos tarptautinių oro linijų (MAU) lainerį „sparnuotąja raketa“ ir paleido ugnį.

Incidentas įvyko Irano kariuomenei paskelbus padidintą parengties laipsnį po raketinių smūgių bazėms Irake, kuriose yra dislokuotų JAV karių. Šios Irano atakos buvo kerštas už JAV drono smūgį Bagdade sausio 3 dieną, per kurį žuvo Irano Revoliucinės gvardijos elitinių Kudso (Jeruzalės) pajėgų vadas Qasemas Soleimani (Kasemas Soleimanis).

 

 

Iranas stengėsi suvaldyti neigiamas savo elgesio po lėktuvo katastrofos pasekmes, dėl šios tragedijos į gatves išėjus šimtams įpykusių protestuotojų, daugiausia studentų.

Socialiniuose tinkluose išplatinti vaizdo įrašai, kaip teigiama, rodo naujus antradienio vakaro protestus Teherano universitetuose ir studentų susirėmimus su isteblišmentui lojaliomis savanoriškomis Revoliucinės gvardijos pajėgomis „Basij“.

Anksčiau naujienų agentūros AFP korespondentai pranešė, kad maždaug 200 daugiausia kaukėtų studentų susirinko Teherano universitete ir konfliktuoja su jaunuoliais iš „Basij“.

Abi grupes vieną nuo kitos skyrė saugumo pajėgos; galiausiai grupės išsivaikščiojo.

Per protestus dėl lėktuvo katastrofos buvo areštuota maždaug 30 žmonių, nurodė teismų sistemos atstovas Gholamhosseinas Esmaili (Golamhoseinas Esmailis).

Antradienį Teheranas taip pat paskelbė areštavęs pirmuosius žmones dėl ukrainiečių lėktuvo numušimo, bet jokių detalių nepateikė.

Irano žiniasklaida, kurią citavo britų transliuotojas BBC, pranešė, kad tarp areštuotų asmenų yra žmogus, padaręs ankstesnį įrašą, rodantį, kad į lėktuvą pataikė raketa, ir kad šiam žmogui bus pateikti su nacionaliniu saugumu susiję kaltinimai.

Remdamiesi šiuo praeitą savaitę socialiniuose tinkluose paskelbtu įrašu analitikai priėjo prie išvados, kad į lėktuvą pataikė raketa.

Vis dėlto Londone dirbantis iraniečių žurnalistas, kuris paskelbė tą įrašą, tvirtino, kad jo šaltinis saugus ir kad Irano pareigūnai areštavo ne tą žmogų.

GALERIJA

  • Paskelbtame naujame įraše matyti, kaip į Ukrainos lėktuvą pataiko dvi Irano raketos
Scanpix nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

Bandyk, Arvydėli, tuo užsiimti. Tik nepridėk į kelnaites. Mamytei paskui skalbti reikės...

...

Įdomu KAS davė komandą pakilusiam Ukrainos lėktuvui sukti atgal?..

arvydas

DĖMESIO !! Čia labai padaugėjo kremlinių chalųjų komentatorių - meluoja,provokuoja,apsimeta pai berniukais lietuviais..Beviltiška su jais bendrauti.. Mąstom.Diktatoriai laikosi ant naftos kojų - naftos gavybos ir naftos deginimo. Naftos deginimas yra ekologinės apokalipsės Žemėje priežastis.Išvada - būtina ryžtingai naftos diktatorius (Putinas,Iranas ir kt.) pašalinti,t.y. pašalinti vieną iš ekologinės apokalipsės pagrindinių priežasčių.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS