Pensilvanijoje per gaisrą vaikų darželyje sudegė penki mažamečiai | kl.lt

PENSILVANIJOJE PER GAISRĄ VAIKŲ DARŽELYJE SUDEGĖ PENKI MAŽAMEČIAI

Pensilvanijoje penki vaikai žuvo ir dar vienas žmogus buvo hospitalizuotas per sekmadienį ryte įsiplieskusį gaisrą viename vaikų darželyje, pranešė pareigūnai.

Apie gaisrą valstijos šiaurės vakaruose esančiame Eryje, esančiame to paties pavadinimo ežero pakrantėje, buvo pranešta 1 val. 15 min. vietos (8 val. 15 min. Lietuvos) laiku, nurodė Erio priešgaisrinio departamento viršininkas Guy Santone (Gajus Santonė). Atvykus ugniagesiams, per pastato langus jau veržėsi liepsnos.

Pasak pareigūno, aukos buvo nuo 8 mėn. iki septynerių metų amžiaus.

G. Santone nurodė, kad taip pat buvo sužeistas vienas kaimynas.

Erio policijos viršininkas Danas Spizarny (Denas Spizarnis) sakė laikraščiui „The Erie Times-News“, kad mažiausiai keturios aukos nakvojo gyvenamajame name, kuriame buvo įkurtas vaikų darželis.

Šios įstaigos savininkė buvo išskraidinta į ligoninę „UPMC Mercy“, Erio vyriausiasis ugniagesys inspektorius Johnas Widomski (Džonas Vidomskis) sakė „The Erie Times-News“.

Erio policija nurodė, kad moters būklė stabili.

Valerie Lockett-Slupski (Valeri Loket-Slupski), stovėdama gatvėje kitapus sudegusio pastato, sakė laikraščiui esanti keturių vaikų senelė ir aiškino, kad vaikai buvo palikti nakvoti šioje įstaigoje, nes jų vaikai naktį dirbo. Moteris sakė, kad jos šeima augino du berniukus ir dvi mergaites, o šio centro paslaugomis naudojosi jau beveik metus.

„Esame visiškai pasimetę, mėginame suvokti, kaip tai nutiko“, – kalbėjo V. Lockett-Slupski.

J. Widomski sakė „The Erie Times-News“, kad gaisro priežastys tiriamos. Pasak jo, liepsnos veikiausiai įsiplieskė svetainėje pastato antrame aukšte.

Vietos verslo informacinėje sistemoje nurodoma, kad darželis „Harris Family Daycare“ yra „vaikų priežiūros tarnyba, veikianti apskritą parą, visomis savaitės dienomis, įskaitant šventines“.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigas prižiūrinti tarnyba per 2018 metų gruodžio 28 dieną atliktą patikrinimą padarė išvadą, kad vaikų darželis atitinka visus reikalavimus.

Tačiau per šių metų sausio 3-ąją atliktą patikrinimą pažymima, kad „vaikų priežiūros erdvėje, žaidimų erdvėje arba maisto gaminimo vietoje“ buvo rasta „pelenų ir cigarečių arba cigarų nuorūkų“.

Darželio savininkės atsakyme į šią išvadą sakoma: „Pasirūpinsiu, kad tai būtų išvalyta ir kad tokia padėtis išliktų“, o departamentas pripažino, kad pastebėti trūkumai buvo pašalinti..

Per tą pačią dieną atliktą patikrinimą taip pat buvo atkreiptas dėmesys, jog elektros rozetės turėtų būti uždengtos specialiais dangteliais, kad prie jų negalėtų prieiti penkerių metų ar jaunesni vaikai. Ši problema taip pat vėliau buvo pašalinta, pažymima protokole.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Jep: "... taip tik Rusijoj būt gali"... :/

Anonimas

O rusai ką, nekalti ? Ir Putinas nei prie ko ?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS