Prancūzijoje buvęs chirurgas nuteistas didžiulio masto pedofilijos byloje | kl.lt

PRANCŪZIJOJE BUVĘS CHIRURGAS NUTEISTAS DIDŽIULIO MASTO PEDOFILIJOS BYLOJE

Prancūzijoje vienam į pensiją išėjusiam chirurgui teismas ketvirtadienį skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę už keturių vaikų išžaginimą ir seksualinį prievartavimą.

Nuosprendis buvo paskelbtas baigiantis už uždarų durų vykusiam teismo procesui, kuris yra pirmasis didžiausios per Prancūzijos istoriją pedofilijos bylos etapas. 

70-metis Joelis Le Scouarnecas abejingai klausėsi, kai buvo skaitomas nuosprendis šalies vakaruose esančio Sento miesto teisme. Jis laikė sukryžiavęs rankas ir nė karto nežvilgtelėjo į savo aukas, kurios išklausiusios verdiktą apsikabino, sunkiai tramdydamos emocijas.  

J. Le Scouarnecas buvo pripažintas kaltu dėl visų jam pareikštų kaltinimų, už kuriuos buvusiam chirurgui grėsė įkalinimas iki 20 metų. Atlikus bausmę jam dar trejus metus bus taikoma teisminė priežiūra. 

J. Le Scouarnecas gali per 10 dienų apskųsti nuosprendį. 

Teisėja Isabelle Fachaux sakė, kad J. Le Scouarnecas, 2005-aisiais jau teistas dėl vaikų pornografijos žiūrėjimo, toliau darė nusikaltimus, todėl buvo būtina jam skirti griežtą laisvės atėmimo bausmę.   

„Esame išties patenkinti... Tai teisinga bausmė“, – sakė advokatė Francesca Satta, atstovavusi vienai iš aukų, kurios dėl J. Le Scouarneco į policiją kreipėsi 2017 metais.

Nukentėjusiųjų prašymu bylos nagrinėjimas vyko už uždarų durų. Posėdyje dalyvavę teisininkai sakė, kad tardamas paskutinį žodį J. Le Scouarnecas pareiškė nesitikįs atlaidumo.  

„Neprašau atleidimo ar užuojautos... tik teisės vėl tapti geresniu žmogumi“, – kalbėjo jis. 

„Jis paaiškino dėl daug ko besigailintis... bet nebūtinai prašąs atleisti. Jis žino, jog už tai, ką padarė, atleisti neįmanoma“, – sakė J. Le Scouarneco advokatas Thibaut Kurzawa. 

Tris sūnus užauginusiam J. Le Scouarnecui, kuris anksčiau buvo pacientų ir kolegų itin gerbiamas gydytojas, gresia dar vienas teismo procesas dėl šimtų išžaginimo ar seksualinio prievartavimo atvejų.  

Kaltinimai J. Le Scouarnecui buvo pareikšti 2017-aisiais, kai parodymus davė viena iš jo aukų – jo kaimynų šešerių metų dukra.  

Tyrėjams greitai pavyko surasti dar tris buvusio gydytojo aukas: dvi jo dukterėčias, kurias jis seksualiai išnaudojo 1989–1999 metais, ir vieną ligoninės pacientę, kuriai buvo vos ketveri, kai J. Le Scouarnecas ją 1993-iaisiais lytiškai išnaudojo. 

Prokurorai sako, kad per kratas buvusio chirurgo namuose buvo aptiktas archyvas su išsamiais užrašais apie 312 jo aukų, tarp kurių yra tiek suaugusių asmenų, tiek vaikų, seksualinį prievartavimą ar žaginimą nuo 1986 metų, kai jis dirbo ligoninėse vidurio ir vakarų Prancūzijoje.

Policija aptiko daugiau kaip 300 tūkst. seksualinio pobūdžio nuotraukų su nepilnamečiais, įskaitant dvi jo dukterėčias.

J. Le Scouarnecas prisipažino seksualiai priekabiavęs prie keturių mergaičių, tačiau iš pradžių neigė kaltinimą dėl išžaginimo. 

Pirmadienį prasidėjusio teismo proceso metu J. Le Scouarnecas prisipažino išžaginęs savo dukterėčias, kurios dabar yra 35 ir 30 metų. Jo prisipažinimas „padarė joms daug gero“, sakė moterų advokatė Delphine Driguez.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Manau

Kad mūsų seimūnams bus šviesus protas ir neleis lgbt bendruomenėms išsikerioti mūsų šalyje.Lauk tuos iškrypėlius iš šalies,o ne tenkinti jų reikalavimus.Juos ir bausti reikia,kad tokias reklamas leidžia ir visur reklamuoja savo iškrypėliška gyvenimą.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS