Rusijoje bręsta elito konfliktas prieš V. Putiną: viską praradome per vieną dieną | kl.lt

RUSIJOJE BRĘSTA ELITO KONFLIKTAS PRIEŠ V. PUTINĄ: VISKĄ PRARADOME PER VIENĄ DIENĄ

  • 0

Rusijos oligarchus ir valdininkus slegia sąskaitų praradimas ir Vakarų sankcijos ekonomikai. Jie jaučiasi bejėgiai daryti įtaką Vladimirui Putinui. Tačiau artimiausiu metu viskas gali pasikeisti, skelbia UNIAN remdamiesi „The Washington Post“.

Kaip teigiama, vis labiau matomos skiriamosios ribos tarp Rusijos ekonominio elito grupuočių, o kai kurie magnatai – ypač tie, kurie turtus užsidirbo iki prezidento V. Putino atėjimo į valdžią – pradėjo kalbėti.

Pagrindinis tai paskatinęs veiksnys buvo jų pačių problemos. Vakarų įvestos sankcijos nuleido naują „geležinę uždangą“ Rusijos ekonomikai, pakeliui įšaldėdamos daugelio verslininkų dešimtis milijardų dolerių.

Mažiausiai keturi oligarchai, kurie išgarsėjo Boriso Jelcino laikais, paliko Rusiją. O mažiausiai keturi aukšto rango pareigūnai atsistatydino iš savo pareigų ir paliko šalį. Vienas jų – Anatolijus Čubaisas.

Keli Rusijos milijardieriai baimindamiesi atpildo interviu „The Washington Post“ kalbėjo anonimiškai. Jie pasakojo, kad buvo šokiruoti dėl didėjančios V. Putino izoliacijos ir jaučiasi bejėgiai daryti jam įtaką, nes jo vidiniame rate dominuoja saujelė griežtos linijos apsaugos darbuotojų.

Viešai išsakyti skundai daugiausia buvo skirti vyriausybės ekonominiam atsakui į Vakarų sankcijas – niekas tiesiogiai V. Putino nekritikavo.

Kai 37 turtingiausi Rusijos verslininkai buvo iškviesti į Kremlių susitikti su Rusijos prezidentu praėjus kelioms valandoms nuo karo pradžios vasario 24-ąją, daugelis jų buvo priblokšti ir šokiruoti.

„Visi buvo baisios nuotaikos. Visi sėdėjo sugniuždyti“, – sakė vienas jų. „Kai kurie iš jų net negalėjo kalbėti“, – pridūrė kitas.

Kaip įprasta, jie laukė daugiau nei dvi valandas, kol prezidentas pasirodys gausiai išpuoštoje salėje. Kai kurie tyliai aptarinėjo V. Putino karo pasekmes, tą akimirką jie suprato, kad verslo imperijos, kurias jie kūrė nuo tada, kai Rusija daugiau nei prieš 30 metų perėjo į laisvąją rinką, baigėsi. „Mes praradome viską per vieną dieną“, – neslėpė vienas dalyvis.

Kai atvyko Rusijos prezidentas, akmeniniais veidais oligarchai klausėsi, kaipjis tikino, kad Rusija liks pasaulio rinkų dalimi. Pažadas tapo beprasmis dėl daugybės Vakarų sankcijų.

Gairės: karas Ukrainoje, Vladimiras Putinas, oligarchai, konfliktas, nuostoliai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS