Rusijos policijai malšinant protestus dėl A. Navalno, sulaikyta per 5 tūkst. protestuotojų | kl.lt

RUSIJOS POLICIJAI MALŠINANT PROTESTUS DĖL A. NAVALNO, SULAIKYTA PER 5 TŪKST. PROTESTUOTOJŲ

  • 24

Per protestus visoje Rusijoje sekmadienį suimta daugiau nei 4,8 tūkst. žmonių, protestuotojams įvairiuose šalies miestuose išėjus į gatves reikalauti įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno paleidimo.

Tūkstančiai žmonių ignoravo valdžios perspėjimus ir dalyvavo protesto akcijose nuo Vladivostoko Tolimuosiuose Rytuose iki Sankt Peterburgo prie Baltijos jūros. Tai buvo jau antras savaitgalis, kai vyko masinės demonstracijos prieš prezidento Vladimiro Putino garsiausio kritiko areštą.

Policija 44 metų A. Navalną sulaikė sausio 17 dieną viename iš Maskvos oro uostų, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po praėjusią vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Kremliaus kritikas tvirtina, kad jį bandė nunuodyti Federalinė saugumo tarnyba (FSB) V. Putino nurodymu. Kremlius neigia bet kokį savo ryšį su šiuo incidentu.

Scanpix nuotr.

Kovotojas su korupcija šiuo metu yra laikomas viename Maskvos sulaikymo centrų. Jam gresia laisvės atėmimo bausmės keliose baudžiamosiose bylose, nepaisant Vakarų valstybių raginimų jį paleisti.

Maskvoje buvo imtasi daugelį metų nematytų beprecedenčių priemonių: Maskvos miesto valdžia uždarė kelias centrines metropoliteno stotis ir pakeitė viešojo transporto maršrutus, pasiuntė į gatves šimtus policininkų ir apribojo pėsčiųjų judėjimą.

Rusijos žiniasklaidos sąjunga skelia, kad sekmadienį taip pat sulaikyta kelios dešimtys įvairioms žiniasklaidos priemonėms dirbantys žurnalistai.

Scanpix nuotr.

JAV ir ES smerkia „šiurkščią“ taktiką

Nepriklausoma stebėjimo grupė „OVD Info“ pranešė, jog visoje šalyje buvo sulaikyta ne mažiau nei 4 818 žmonių, įskaitant 1 365 Maskvoje ir 962 Sankt Peterburge. Per panašius protestus praėjusį šeštadienį buvo, kaip skelbta, sulaikyta per 4 tūkst. žmonių.

Visoje šalyje buvo sulaikyti 82 žurnalistai.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) sekmadienį pasmerkė Rusijos valdžią dėl jos „šiurkštaus“ atsako į visoje šalyje vykstančius protestus reikalaujant Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno paleidimo.

„JAV smerkia nuolatinį jau antrą savaitę besitęsiantį Rusijos valdžios vykdomą šiurkščios taktikos naudojimą prieš taikius protestuotojus ir žurnalistus, – savo oficialioje tviterio paskyroje parašė A. Blinkenas. – Mes dar kartą raginame Rusiją paleisti visus asmenis, suimtus dėl naudojimosi savo žmogaus teisėmis.“

Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministerija pareikalavo, kad JAV valstybės departamentas ir JAV ambasada Maskvoje nustotų kištis iš vidinius Rusijos reikalus.

„Reikalaujame nutraukti kišimąsi į suverenių valstybių reikalus ir primename apie atsakomybę, – nurodoma Rusijos URM feisbuko paskyroje išplatiname pareiškime, reaguojant į JAV pareiškimą dėl protestų Rusijoje. – Šiurkštus Jungtinių Valstijų kišimasis į Rusijos vidinius reikalus – toks pat įrodytas faktas, kaip ir Vašingtono kontroliuojamų internetinių platformų melagienų skleidimas ir raginimai rengti nesankcionuotas akcijas.“

„JAV valstybės sekretoriaus A. Blinkeno parama įstatymo pažeidimams – dar vienas Vašingtono užkulisinio vaidmens patvirtinimas“, – pažymėjo Rusijos URM.

Europos Sąjungos (ES) diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) pareiškė smerkiantis „masinius sulaikymus ir neproporcingą jėgos panaudojimą“ prieš protestuotojus ir žurnalistus sekmadienį Rusijoje.

Įrašė tviteryje J. Borrellas pridūrė: „Rusija turi laikytis savo tarptautinių įsipareigojimų“.

„Smerkiu #Rusijoje šiandien dar kartą vykusius masinius sulaikymus ir neproporcingą jėgos panaudojimą prieš protestuotojus ir žurnalistus“, – tviteryje parašė Borrellas.

„Žmonės turi galėti pasinaudoti savo teise į demonstracijas, nebijodami represijų. Rusija turi vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus“, – pridūrė jis.

GALERIJA

  • Rusijos policijai malšinant protestus dėl A. Navalno, sulaikyta per 5 tūkst. protestuotojų
  • Rusijos policijai malšinant protestus dėl A. Navalno, sulaikyta per 5 tūkst. protestuotojų
  • Rusijos policijai malšinant protestus dėl A. Navalno, sulaikyta per 5 tūkst. protestuotojų
  • Rusijos policijai malšinant protestus dėl A. Navalno, sulaikyta per 5 tūkst. protestuotojų
  • Rusijos policijai malšinant protestus dėl A. Navalno, sulaikyta per 5 tūkst. protestuotojų
  • Rusijos policijai malšinant protestus dėl A. Navalno, sulaikyta per 5 tūkst. protestuotojų
Scanpix nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (24)

Jau

Bunda rasiejos liaudis teks putkinui su savo neliečiamybės įstatymais giliai slėptis

Anonimas

Kai Kalanta susidegino, mes irgi ėjom kaltis su milicija....gavom bananų....buvo faina....

PASIRODO, BUVO DUOTA PER DAUG LAISVĖS

Ne visi supranta - kas yra laisvė ir kaip ja naudotis. Atsirado keli savo valstybės išdavikai, kuriuos finansiškai parėmė Amerika, o Lietuvos gizeliai dar palojo iš už kampo...ir...kai ką Rusijoje reikės paprotinti, kad savo Tėvynės nevalia išdavinėti. Pasėdės, pamąstys, kad kitą kartą nekiltų tokie norai. Svarbiausiai - prieš ką jie protestuoja? Prieš Putiną? O kas Rusiją prikėlė iš pelenų?Ir...ar toks Nasralnas gali jį pavaduoti? Čia - kaip su namų šeimininke Baltarusijoje....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS