Talibano specialiosios pajėgos nutraukė moterų protestą | kl.lt

TALIBANO SPECIALIOSIOS PAJĖGOS NUTRAUKĖ MOTERŲ PROTESTĄ

Talibano specialiosios pajėgos šeštadienį šaudydamos į orą nutraukė naujausią Afganistano moterų protesto demonstraciją sostinėje dėl lygių teisių.

Talibano kovotojai praėjusį mėnesį žaibiškai užėmė beveik visą Afganistaną ir šventė paskutinių JAV karių išvykimą iš šalies po 20 metų trukusio karo.

Moterų demonstracija – antra Kabule per dvi dienas – prasidėjo taikiai. Dalyvės padėjo vainiką prie Afganistano gynybos ministerijos, pagerbdamos afganistaniečių karius, kurie žuvo kovodami su Talibanu, o tada nuėjo prie prezidentūros.

Protestuotojoms pradėjus šaukti vis garsiau, keli Talibano pareigūnai atėjo išklausyti, ką jos nori pasakyti.

24 metų demonstrantė, studentė Sudaba Kabiri, vienam Talibano pareigūnui pasakė, kad islamo pranašas suteikė moterims teisių ir kad jos jų nori. Talibano pareigūnas pažadėjo teises užtikrinti, bet demonstracijos dalyvės, daugiausia jaunos moterys, pažadą įvertino skeptiškai.

Protestuotojoms pasiekus prezidentūros rūmus atskubėjo keliolika Talibano specialiųjų pajėgų narių. Jiems pradėjus šaudyti į orą, demonstrantės pabėgo. S. Kabiri naujienų agentūrai AP sakė, kad talibai taip pat panaudojo ašarines dujas.

Talibanas yra pažadėjęs įtraukią vyriausybę ir nuosaikesnį valdymą, palyginti su jų režimu 1996–2001 metais. Tačiau daugelis afganistaniečių, ypač moterų, baiminasi per pastaruosius du dešimtmečius įgytų teisių panaikinimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Nuomonė

Šaunuoliai talibai, nuramino geiropietiškas kvaišas. Taip ir toliau laikyti.

tas

pat vysta visur kur dar prievarta zmones marmaliuojami 'nuodijami/ tiesiogine prasme be gydymo pagalbos =======

SUSIJUSIOS NAUJIENOS