Turkija pradėjo užsieniečių džihadistų deportaciją | kl.lt

TURKIJA PRADĖJO UŽSIENIEČIŲ DŽIHADISTŲ DEPORTACIJĄ

Turkija išsiuntė iš šalies amerikietį džihadistą, o dar septyni džihadistai iš Vokietijos bus deportuoti vėliau šią savaitę, pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai.

„Vienas užsienio teroristas kovotojas iš Amerikos užbaigus procedūras buvo išsiųstas iš Turkijos“, – sakė Ismailas Catakli (Ismailas Čataklis), kurį citavo valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

„Septynių užsienio teroristų kovotojų iš Vokietijos kelionės programa baigta repatriacijos centruose. Lapkričio 14-ąją jie bus deportuoti“, – sakė ministerijos atstovas.

Be to, planuojama iš šalies išsiųsti 11 Prancūzijos piliečių, laikomų IS nariais, pažymėjo VRM.

„Procesas dėl 11 prancūzų kilmės užsieniečių teroristų, sučiuptų Sirijoje, tebevyksta, Anatolijos naujienų agentūrai sakė I. Catakli.

Jis paminėjo, kad deportacijai ruošiama ir Airijos bei Danijos pilietybę turinčių IS kovotojų.

Turkija griežtai kritikavo Vakarų šalis, kad jos atsisako priimti atgal savo piliečius, išvykusius į Siriją ir Iraką kovoti džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) gretose, ir atėmė iš kai kurių pilietybę. 

Vidaus reikalų ministras Suleymas Soylu (Siuleimanas Soilu) praėjusią savaitę sakė, kad Turkijoje yra beveik 1 200 IS kovotojų iš užsienio, o per pastarąją operaciją Sirijos šiaurėje buvo sučiupti 287 džihadistai. 

„Siųsime atgal po tris, penkis, dešimt žmonių“, – sakė S. Soylu penkradienį.

„Nereikia mėginti to išvengti, parsiųsime juos jums. Tvarkykitės su jais, kaip norite“, – pridūrė ministras.

Kol kas neaišku, ar Turkija galės deportuoti asmenis, netekusius pilietybės.

1961 metų Niujorko konvencija draudžia palikti asmenį be pilietybės, tačiau kelios šalys, tarp jų Jungtinė Karalystė ir Prancūzija, nėra ratifikavusios šio dokumento, ir pastarojo meto atvejai išprovokavo ilgas teisines kovas.

JK atėmė pilietybę iš daugiau kaip 100 žmonių, kurie, manoma, prisidėjo prie džihadistų grupuočių užsienyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

nu va

turkmuslimai viesai siuncia i europa separatistus ju megstamam 'darbui',turkmuslimai senai europa aprupina teroristais,o sita isileidzia,toks jankiu noras,kerstas eurui uz dolerio smukima.

HANS

OT KA REISKIA VISO PASAULIO BANDERLOGAMS PRIDALINT VOKISKU,SVEDISKU ,ANGLISKU PASU,,,SEKMES TOLIAU NAIKINANT EUROPA

Kirvis

Kodel tu slykstyniu nesusaudo? Juk tai baisus zmogzudziai, padugnes.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS