Ukraina sako, kad Rusijos pajėgos atsitraukia po kontratakų Bachmuto kryptimi | kl.lt

UKRAINA SAKO, KAD RUSIJOS PAJĖGOS ATSITRAUKIA PO KONTRATAKŲ BACHMUTO KRYPTIMI

  • 0

Ukrainos aukšto rango karininkas trečiadienį pareiškė, kad Rusijos pajėgos atsitraukė iš tam tikrų rajonų šalia Bachmuto po to, kai Kyjivo pajėgos šiame mūšyje – ilgiausiame nuo Maskvos invazijos pradžios – surengė riboto masto kontratakas.

Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis pareiškė, kad Rusijos pajėgos kai kuriuose fronto rytinėje Donecko srityje ruožuose atsitraukė iki dviejų kilometrų atstumu.

„Matome mūsų dalinių veiksmingų veiksmų rezultatus“, – sakė jis ir paaiškino, kad jo pajėgos kai kuriose sąlyčio linijos aplink Bachmutą atkarpose pradėjo kontratakas.

„Kai kuriose fronto vietose priešas negalėjo atlaikyti ukrainiečių gynėjų puolimo ir atsitraukė iki dviejų kilometrų atstumu“, – pridūrė jis.

Rusijos pajėgos nuo pernai vasaros stengiasi užimti Bachmutą, kurio politinė svarba jau viršijo bet kokią šio miesto strateginę vertę.

Rusijos samdinių grupė „Wagner“, kuri vadovauja Rusijos puolimui prieš Bachmutą, yra viešai pasiskundusi Maskvai, kad jai trūksta išteklių išlaikyti savo pozicijas.

Grupės įkūrėjas Jevgenijus Prigožinas pagrasino šią savaitę išvesti savo pajėgas iš miesto, jei gynybos ministerija nepadidins šaudmenų tiekimo.

„Mūsų gynybos pajėgos laiko frontą ir neleidžia priešui judėti į priekį. Mūšis už Bachmutą tęsiasi“, – pridūrė O. Syrskis socialiniuose tinkluose paskelbtame pranešime.

Bachmutas, kuriame prieš karą gyveno maždaug 70 tūkst. žmonių, per daug mėnesių trukusias įnirtingas kovas iš esmės buvo sugriautas.

Gairės: karas Ukrainoje, Rusijos pajėgos, Bachmutas, Oleksandras Syrskis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS