Vidurio Tailande potvyniai užliejo daugiau nei 4 tūkst. namų | kl.lt

VIDURIO TAILANDE POTVYNIAI UŽLIEJO DAUGIAU NEI 4 TŪKST. NAMŲ

  • 0

Po smarkių musoninių liūčių iš krantų išsiliejus upei, centrinėje Tailando dalyje potvynio vanduo užtvindė daugiau kaip 4 tūkst. namų, antradienį pranešė pareigūnai.

Liūčių sezonas karalystėje paprastai trunka kelis mėnesius, tačiau mokslininkai teigia, kad dėl žmogaus veiklos sukeltos klimato kaitos krituliai gali tapti intensyvesni.

Bankoko pakrančių rajonai ėmėsi prevencinių priemonių, pareigūnams perspėjant, kad artėjančios liūtys gali sukelti potvynius sostinėje.

Sukotajaus provincijoje, esančioje maždaug už 400 km į šiaurę nuo Bankoko, dėl smarkių liūčių iš krantų išsiliejo sekli Jomo upė.

Sukotajaus nelaimių prevencijos centras naujienų agentūrai AFP pranešė, kad buvo užtvindyta daugiau kaip 4,3 tūkst. namų. Tai palietė apie 5 tūkst. žmonių.

Iš provincijos gautame vaizdo įraše matyti iš dalies apsemti namai ir gyventojai, brendantys per drumzliną vandenį, kuris vietomis siekia iki juosmens.

„Šių metų potvynis yra blogiausias per visą istoriją“, – sakė vienas gyventojas, nenorėjęs prisistatyti.

„Keturias dienas iš eilės lijo“, – sakė jis, pasakodamas, kaip vanduo užliejo jo ryžių laukus Si Samrongo rajone.

Pareigūnai teigė, kad potvynis užliejo daugiau kaip 160 kv. km žemės ūkio paskirties plotą.

„Ieškome būdų, kaip susidoroti su potvyniais“, – sakė Sukotajaus provincijos drėkinimo projekto direktorius Sophanas Srisawangworakulas (Sofanas Srisavangvorakulas).

Jis teigė, kad komandos naudoja vandens siurblius, ir pridūrė, kad tikisi, jog upės lygis nuslūgs.

„Atrodo, kad padėtis gerės“, – sakė jis.

Tailando premjeras Srettha Thavisinas (Sreta Tavisinas) sakė, kad potvynis kėlė nerimą dėl užsitęsusių kritulių, ir pridūrė, kad palaiko ryšį su Karališkojo drėkinimo departamento generalinio direktoriaus pavaduotoju.

Šios savaitės pabaigoje Srettha Thavisinas turėtų aplankyti rytinę Ubon Ratčatanio provinciją, kurioje taip pat prognozuojami gausūs krituliai.

Nelaimių prevencijos ir padarinių švelninimo departamento duomenimis, nuo rugsėjo pabaigos potvyniai užklupo 28 provincijas, kuriose nukentėjo daugiau kaip 15 tūkst. namų ūkių.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS