Žiniasklaida: V. Zelenskis atsisakė JAV siūlymo evakuotis – „reikia amunicijos, o ne pavežėjimo“ | kl.lt

ŽINIASKLAIDA: V. ZELENSKIS ATSISAKĖ JAV SIŪLYMO EVAKUOTIS – „REIKIA AMUNICIJOS, O NE PAVEŽĖJIMO“

BBC praneša, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atsisakė JAV siūlymų padėti jam evakuotis iš šalies.

Į tokį pasiūlymą V. Zelenskis atsakė: „Čia vyksta kova. Man reikia amunicijos, o ne pavežėjimo“, – agentūra AP citavo aukšto rango JAV žvalgybos pareigūną.

„Washington Post“, remdamasi amerikiečių ir ukrainiečių šaltiniai, taip pat tvirtina, kad JAV siūlė padėti V. Zelenskiui.

Kreipėsi į tautą

Ukrainos kariuomenė šeštadienį pranešė atrėmusi Rusijos puolimą prieš sostinę Kijevą, o V. Zelenskis paskelbė paties nufilmuotą vaizdo įrašą, kuriame pažadėjo pasilikti ir toliau kovoti.

„Esu čia. Mes jokių ginklų nesudėsime. Ginsime savo valstybę, nes mūsų ginklai yra mūsų tiesa“, – paskelbė jis, paneigdamas melagienų pranešimus, esą valstybės vadovas pasidavė arba pabėgo iš Kijevo.

Ginsime savo valstybę, nes mūsų ginklai yra mūsų tiesa.

„Internete pasirodė daug melagingos informacijos, kad aš esą paraginau mūsų armiją sudėti ginklus ir kad vyksta evakuacija“, – prie prezidentūros sakė V. Zelenskis.

Chaki spalvos kariško stiliaus drabužius vilkėjęs V. Zelenskis, kuris atrodė pavargęs, bet ryžtingai nusiteikęs, paskelbė: „Mūsų ties ta, kad tai mūsų žemė, mūsų šalis, mūsų vaikai ir mes visa tai ginsime.“

„Štai ką norėjau jums pasakyti. Šlovė Ukrainai!“ – pridūrė jis.

Šiam vaizdo įrašui pasirodžius socialinės žiniasklaidos platformose, visame Kijeve toliau aidėjo sprogimai ir oro pavojaus sirenos. Rusijos kariškiai paskelbė iš lėktuvų ir laivų paleidę sparnuotųjų raketų į ukrainiečių karinius taikinius.

Vakarų partnerės siunčia ginklų

V. Zelenskis šeštadienį sakė, kad šalys partnerės siunčia ginklų, turinčių padėti Kijevui kovoti su Rusijos pajėgomis, ir pridūrė pasikalbėjęs telefonu su Prancūzijos vadovu Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu).

„Nauja diena diplomatiniame fronte prasidėjo pokalbiu su Emmanueliu Macronu“, – per „Twitter“ parašė V. Zelenskis.

„Ginklai ir įranga iš mūsų partnerių jau pakeliui į Ukrainą. Antikarinė koalicija veikia!“ – pridūrė jis.

Penktadienį vienas aukšto rango Ukrainos pareigūnas pranešė, kad Lenkijos vyriausybė nutarė pasiųsti karinės įrangos bei ginkluotės Ukrainai, kovojančiai su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis.

V. Zelenskio administracijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius per „Facebook“ parašė, kad Lenkija pirmojoje amunicijos siuntoje bus minosvaidžių, bepiločių skraidyklių, šaudmenų ir šalmų. Anot pareigūno, Varšuva taip pat ketina perduoti Ukrainai valdomų prieštankinių raketų „Javelin“ ir automatų „Grot“.

Antikarinė koalicija veikia!

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksti ketvirtadienį pradėjo puolimą, per televiziją netikėtai paskelbęs, kad pradeda karinę operaciją Ukrainoje jos separatistams ginti ir provakarietiškai savo kaimynei „demilitarizuoti ir denacifikuoti“.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas per spaudos konferenciją po NATO viršūnių virtualaus susitikimo sakė, kad Aljanso narės yra pasiruošusios suteikti Ukrainai tolesnę paramą, įskaitant priešlėktuvinės gynybos priemones.

„NATO sąjungininkės per šiandienos susitikimą pareiškė toliau teiksiančios paramą Ukrainai. Jos pasiruošusios toliau teikti paramą Ukrainai – karinę, finansinę, humanitarinę paramą. Manau, turime spręsti pagal besivystančią padėtį. Tačiau NATO lyderių, taip pat Suomijos, Švedijos, Europos Sąjungos žinia – kad esame pasiruošę palaikyti Ukrainą“, – kalbėjo jis.

„Per šiandienos susitikimą... sąjungininkai paskelbė, kokių tipų ginklų [bus siunčiama Ukrainai], kokia bus parama. Ir tai taip pat apima oro erdvės gynybos sistemas. Taigi, NATO sąjungininkės rėmė ir toliau remia Ukrainą kariniu atžvilgiu, bet taip pat įvairių tipų įranga“, – pridūrė jis.

Gairės: Volodymiras Zelenskis, karas Ukrainoje, prezidentas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS