D.Grybauskaitė teigia, kad be tiesmuko kalbėjimo NATO gynybos planų tektų laukti dar ilgai | kl.lt

D.GRYBAUSKAITĖ TEIGIA, KAD BE TIESMUKO KALBĖJIMO NATO GYNYBOS PLANŲ TEKTŲ LAUKTI DAR ILGAI

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Lietuva ir kitos Baltijos šalys NATO gynybos planų lauktų dar šešerius metus, jei ne jos pasirinktas kalbėjimo tonas šiuo klausimu.

"Lietuva nepripratusi prie tiesmukų, glaustų, tvirtų pareiškimų. Pripažįstu naudojusi šį stilių siekiant NATO gynybos planų Baltijos šalims", - interviu naujienų agentūrai The Associated Press sakė D.Grybauskaitė.

"Bijau, jei būčiau pasirinkusi kitą toną, Lietuva ir jos kaimynės šių planų lauktų dar šešerius metus", - teigė šalies vadovė.

Tačiau, kaip parodė paviešinti JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentai, D.Grybauskaitės vieši pareiškimai apie Baltijos šalių gynybos planus sukėlė susirūpinimą kai kurioms NATO šalims, įskaitant kaimynes Latviją ir Estiją.

JAV diplomatų parengtoje ataskaitoje rašoma, jog kai kurie Aljanso nariai manė, kad D.Grybauskaitė kalbomis siekia savų politinių tikslų, o tai tik apsunkina realias galimybes sukurti tokius planus.

"Jos komentarai, mūsų žiniomis, nemaloniai nustebino Estijos ir Latvijos prezidentus, su kuriais ne visais atvejais buvo tartasi prieš nuskambant D.Grybauskaitės pareiškimams apie "Baltijos šalių saugumo reikmes", - rašoma WikiLeaks dokumente, kurio ištrauktas neseniai paviešino portalas 15min.lt.

Pernai paviešinta, kad NATO sukūrė specialius gynybos planus Baltijos šalių gynybai nuo galimos agresijos. Prieš tai D.Grybauskaitė ne kartą viešai ragino Aljansą sukurti Baltijos šalių gynybos planą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS