Čempionų lyga: C. Ronaldo sugrįžimas į tėvynę prisvilo, o „Borussia“ triumfavo Ispanijoje | kl.lt

ČEMPIONŲ LYGA: C. RONALDO SUGRĮŽIMAS Į TĖVYNĘ PRISVILO, O „BORUSSIA“ TRIUMFAVO ISPANIJOJE

• 0

UEFA Čempionų lygos aštuntfinaliai trečiadienio vakarą baigėsi netikėtumais. Cristiano Ronaldo su Turino „Juventus“ sugrįžo į savo tėvynę Portugaliją, tačiau kiek netikėtai gavo antausį 1:2 nuo „Porto“ vienuolikės.

Tuo tarpu puikią formą pastaruoju metu demonstravusi „Sevilla“ namuose 2:3 kapituliavo prieš nemažai problemų šiomis savaitėmis turėjusią Dortmundo „Borussia“.

„Porto“ – Turino „Juventus“ 2:1 2' [1:0] Mehdi Taremi 47' [2:0] Moussa Marega 82' [2:1] Federico Chiesa

C.Ronaldo sugrįžimas į tėvynę paliko kartėlį. Italijos čempionai pralaimėjo pirmąją aštuntfinalio akistatą svečiuose 1:2 „Porto“ futbolininkams ir dabar turės kaip reikiant pasistengti atsakomajame mače Turine.

Andrea Pirlo auklėtiniai vos tik prasidėjus rungtynėms buvo išplauti lediniu dušu. Iranietis Mehdi Taremi jau 2-ąją dvikovos minutę kiek atsitiktinėje situacijoje išvedė šeimininkus į priekį.

Visgi iki pertraukos „Senoji Sinjora“ panaikinti deficito nesugebėjo, o prasidėjus antram kėliniui tokia pati nelaimė svečius ištiko antrą kartą. Wilsonas Manafa galingai prasiveržė dešiniu kraštu ir atliko perdavimą į baudos aikštelę „Porto“ atakų lyderiui Moussa Maregai, o šis nedvejodamas persvarą padvigubino.

Italijos čempionų viltys atgijo tik mačo pabaigoje, kai 82-ąją minutę puikų Adrieno Rabiot perdavimą įvarčiu pavertė Federico Chiesa. Netrukus po šio epizodo „Juventus“ turėjo puikią galimybę ir rezultatą išlyginti, bet vienas prieš vartininką iššokęs Alvaro Morata pasižymėti nesugebėjo.

Išlyginti rezultato svečiai neįstengė, tad atsakomajame mače juos tenkins tik pergalė.

„Porto“ Turino futbolininkus įveikė pirmą kartą istorijoje.

„Porto“ (4-4-2): Agustinas Marchesinas; Wilsonas Manafa, Chancelis Mbemba, Pepe, Zaidu; Jesus Corona, Matheusas Uribe, Sergio Oliveira, Otavio, Moussa Marega, Mehdi Taremi.

„Juventus“ (4-4-2): Wojciechas Szczesny, Alexas Sandro, Giorgio Chiellini, Mathijsas De Ligtas, Danilo; Westonas McKennie, Rodrigo Bentancuras, Adrienas Rabiot, Federico Chiesa; Cristiano Ronaldo, Dejanas Kuluševskis.

„Sevilla“ – Dortmundo „Borussia“ 2:3 7' [1:0] Suso 19' [1:1] Mahmoudas Dahoudas 27' [1:2] Erlingas Haalandas 43' [1:3] Erlingas Haalandas 84' [2:3] Luukas de Jongas

„Sevilla“ buvo laimėjusi devynis mačus iš eilės visuose frontuose, tačiau trečiadienio vakarą 2:3 namuose krito prieš vos šeštąją vietą „Bundesliga“ čempionate užimančią Dortmundo „Borussia“.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė šeimininkams. 7-ąją dvikovos minutę Suso išvedė „Sevilla“ į priekį.

Visgi „Borussia“ labai greitai sureagavo. Po kiek daugiau nei dešimties minučių Mahmoudas Dahoudas iš toli paleido labai gražią raketą ir rezultatas tapo lygus – 1:1.

27-ąją minutę „Borussia“ surengė dar vieną puikų išpuolį. Galingą reidą atlikęs Erlingas Haalandas sužaidė sienelę su Jadonu Sancho ir puikiu smūgiu išvedė svečius į priekį.

Visgi tuo norvego šou nesibaigė. Pirmojo kėlinio pabaigoje Marco Reusas pavojingai įsiveržė į baudos aikšteję, atliko puikų perdavimą tam pačiam E.Haalandui ir puolėjas vienu lietimu trečią sykį nuginkavo Bono.

84-ąją minutę andalūzų viltis atgaivino Luukas de Jongas, tačiau išplėšti bent lygiųjų jie neįstengė.

„Sevilla“ (4-3-3): Bono; Jesusas Navasas, Julesas Kounde, Diego Carlosas, Sergio Escudero; Jordanas, Fernando, Ivanas Rakitičius; Suso, Youssefas En-Nesyri, Alejandro Gomezas.

„Borussia“ (4-3-3): Marwinas Hitzas, Raphaelis Guerreiro, Matsas Hummelsas, Manuelis Akanji, Mateu Morey; Jude'as Bellinghamas, Emre Canas, Mahmoudas Dahoudas; Jadonas Sancho, Marco Reusas, Erlingas Haalandas.