Įstabių įvarčių fejerverkas „Ekranui“ atnešė triuškinamą pergalę | kl.lt

ĮSTABIŲ ĮVARČIŲ FEJERVERKAS "EKRANUI" ATNEŠĖ TRIUŠKINAMĄ PERGALĘ

Vienas už kitą gražesni smūgiai Panevėžio "Ekranui" leido "SMScredit.lt A lygoje" sutriuškinti Tauragės "Taurą". Nuo virpsto atšokusius ir po skersiniu smigusius smūgius daliję panevėžiečiai laimėjo 5:0. Du įvarčius įmušti spėjo mažiau nei pusvalandį rungtyniavęs Vitalijus Kavaliauskas.

"Ekranui" pavyko priartėti prie viršutinio turnyro lentelės kaimyno - antrąją vietą užimančio Klaipėdos "Atlanto". Autsaideriui "Taurui", kuriam, komandą palikus treneriui Ramazanui Silinui, nuo suolo vėl vadovavo vienas klubo vadovų Jaunutis Šetkus, tai buvo keturioliktas tauragiškių pralaimėjimas iš eilės "SMScredit.lt A lygoje".

"Ekranas" nuo pirmųjų minučių pradėjo organizuoti "Tauro" vartų apšaudymą, naudodamasis galimybe grasinti vartams kiekviena pasitaikiusia proga. Per pirmąsias dešimt minučių laimę bandė Vaidas Slavickas, Arnas Ribokas, Arsenijus Buinickis, bet kamuolys arba skriedavo pro šalį, arba jį gaudydavo vartininkas Edvinas Gertmonas.

Panevėžiečiai įmušė 15-ąją minutę. Iš Egidijaus Varno kamuolį gavęs Donatas Petrauskas klaidinamais judesiais išmėtė į šalis du varžovų gynėjus ir, būdamas prie pat baudos aikštelės linijos, paleido strėlę, po kurios kamuolys atsimušė į virpstą bei atsidūrė tinkle.

Po šios sėkmės "Ekranas" ir toliau valdė situaciją. Saugai - pirmiausia D.Petrauskas - vertė tauragiškius sunkiai dirbti be kamuolio, o standartinėse situacijose ypač pavojingi buvo V.Slavicko smūgiai. Sykį gynėjas paleido kamuolį greta virpsto, o 26-ąją min. po V.Slavicko bandymo E.Gertmonas atmušė kamuolį prieš save, tačiau antrojo šanso iš patogios padėties Aleksandras Šušnjaras nesugebėjo paversti įvarčiu.

Vis dėlto dar viena standartinė situacija pirmajame kėlinyje pakeitė rezultatą. 38-ąją min. A.Buinickis iš 25 metrų paleido kamuolį virš gyvatvorės ir įsmeigė jį į viršutinį vartų kampą. Kėlinį "Ekranas" laimėjo 2:0.

Antrajame kėlinyje reto grožio įvarčių fiesta tęsėsi. 54-ąją min. A.Buinickio perdavimą ties baudos aikštelės kampu gavęs A.Ribokas rado laiko prisitaikyti ir nuo virpsto nukreipė kamuolį į tinklą.
Netrukus bene vienintelę realią progą sukūrė "Tauras". Komandos naujokas iš Prancūzijos Jeanas Marie Landry Asminas iš už baudos aikštelės ribų šovė į skersinį.

Vėliau prasidėjo nuo suolo į kovą mestų "Ekrano" žaidėjų šou. 72-ąją min. po kampinio kamuolys atšoko Vitalijui Kavaliauskui, kuris galingu smūgiu prilipdė jį prie tinklo po skersiniu. Jau kitoje atakoje V.Kavaliauskas įmušė dar kartą. Šįkart - po dar vieno nuo suolo pakilusio žaidėjo perdavimo: Lukas Narbutas prasiveržė dešiniuoju kraštu ir padovanojo patyrusiam komandos draugui lengvą šansą - šiam liko tik iš arti įmušti vienu lietimu.

Rungtynių pabaigoje "Ekranas" ir toliau kontroliavo žaidimo eigą bei iškovojo triuškinamą pergalę.

Panevėžio "Ekranas" - Tauragės "Tauras" 5:0 (2:0).

"Ekranas": T.Kauneckas, L.Čerkauskas, E.Girdvainis, A.Šušnjaras, V.Slavickas, G.Tomkevičius, D.Petrauskas, A.Buinickis, A.Ribokas (63 min. L.Narbutas), D.Djeničius (68 min. V.Kavaliauskas), E.Varnas (58 min. T.Markevičius).

"Tauras": E.Gertmonas, D.Malkevičius, M.Lėkis, I.Vulpe, R.Janilionis (60 min. V.Kurmis), L.Trakšelis, M.Lukaševičius (71 min. H.Eskis), M.Stanaitis, E.Bajorinas, J.M.Landry Asminas, L.Ankudinovas (59 min.  G.Čargazija).

Įvarčiai: D.Petrauskas (15), A.Buinickis (38), A.Ribokas (54), V.Kavaliauskas (72, 73).