Švedijos čempionai nepaliko vilčių žalgiriečiams | kl.lt

ŠVEDIJOS ČEMPIONAI NEPALIKO VILČIŲ ŽALGIRIEČIAMS

"Tokias rungtynes sunku komentuoti. Praleidome daug įvarčių. Labai daug", - atsiduso Vladimiras Čeburinas. Jo treniruojamas Vilniaus "Žalgiris" baigė pasirodymą UEFA Europos lygos atrankos turnyre, o kitą savaitę mėgins pratęsti tarptautinį sezoną UEFA Konferencijų lygos atrankoje.

Europos lygos trečiojo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse Vilniaus „Žalgiriui“ teko pripažinti Švedijos čempiono „Hacken“ pranašumą rezultatu 0:5. Pirmosios komandų rungtynės Vilniuje baigėsi varžovų pergale 3:1.

Atsakomųjų rungtynių pradžioje iniciatyvą turėjo šeimininkai, jie kėlė kelis kampinius.

„Žalgirio“ sudėtyje po pirmųjų rungtynių įvyko du pasikeitimai – nuo pradžių žaidė D. Kazlauskas ir A. Novikovas. 23 min. po „Žalgirio“ kampinio N. Hnidas galva smūgiavo pro šalį. 28 min. šeimininkai išsiveržė į priekį. Po kombinacijos I. Sadiqas gavo kamuolį dešiniame baudos aikštelės krašte ir atmetė į baudos aikštelės vidurį S. Hrstičiui, kuris iš 7 metrų mušė tiksliai.

30 min. pavojingas buvo A. Novikovo smūgis iš toli, kamuolys pralėkė šalia vartų. Po kampinio ir žalgiriečių kombinacijos D. Kazlausko liesto kamuolio šalia vartų vos nepasiekė N. Hnidas. 44 min. tas pats N. Hnidas blokavo pavojingą varžovų smūgį baudos aikštelėje.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai kiek prilaikė šeimininkų atakas, bet darbo jiems netrūko. 57 min. „Hacken“ padidino persvarą. Greitoje atakoje po I. Sadiq perdavimo iš dešinio krašto iš baudos aikštelės vidurio tiksliai mušė Samuelis Gustafonas. Netrukus, 63 min. po A. Layouni perdavimo iš kairio krašto trečią įvartį įmušė I. Sadiq.

69 min. M. Oyewusi buvo arti tikslo, bet jo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą, o pakartotiniam bandymui sutrukdė vartininkas.

71 min. I. Sadiq smūgį atrėmė E. Gertmonas, bet atakai tęsiantis baudos aikštelėje ranka sužaidė J. Bopesu. Baudinį nuo 11 m žymos įmušė I. Sadiq.

84 min. po dvikovos su varžovu antrą geltoną kortelę gavo ir iš aikštės buvo pašalintas M. Oyewusi.

Pačioje rungtynių pabaigoje po kombinacijos kairiuoju kraštu iš baudos aikštelės vidurio penktą įvartį įmušė M. Sonko.

"Varžovas žaidė panašų žaidimą kaip ir pirmose rungtynėse, sau įprastu stiliumi. Mes prarasdavome daug kamuolių atakos kūrimo stadijoje. Pereinant į puolimą prarasdavome kamuolį, varžovai surengdavo aštrias kontratakas. Nedažnai būdavome pozicinėje gynyboje. Daugiau bandėme atakuoti, nes turėjome dviejų įvarčių deficitą. Mūsų užduotis buvo kuo greičiau įmušti, tačiau tai nepavyko", - sakė V. Čeburinas.

Europinį sezoną „Žalgiris“ pratęs UEFA Konferencijų lygoje dvikova prieš Vengrijos čempioną Budapešto „Ferencvaros“. Pirmosios rungtynės vyks rugpjūčio 24 d. Vilniuje, atsakomosios – rugpjūčio 31 d. Vengrijoje.