Rungtynių pabaigoje pergalę išplėšę anglai – Ispanijos varžovai Europos čempionato finale | kl.lt

RUNGTYNIŲ PABAIGOJE PERGALĘ IŠPLĖŠĘ ANGLAI – ISPANIJOS VARŽOVAI EUROPOS ČEMPIONATO FINALE

  • 4

Europos futbolo čempionato Vokietijoje, Dortmundo mieste buvo sužaistas antrasis pirmenybių pusfinalis, kuriame susitiko Nyderlandų ir Anglijos rinktinės.

Daug kritikos viso čempionato metu gavę anglai rungtynes pradėjo kiek aktyviau – Nyderlandams teko atsimušinėti, tačiau jau 7-ąją minutę aikštės viduryje iš saugo Declano Rice'o kamuolį atėmęs Xavi Simmonsas pasiuntė galingą smūgį į Anglijos vartus. Vartininkas Jordanas Pickfordas šiek tiek lietė kamuolį, tačiau smūgio būta tokio stipraus, jog anglas neturėjo jokių šansų išgelbėti savo komandą.

Anglai jau rungtynių pradžioje atsidūrė atsiliekančių pozicijoje. Vis dėlto, praėjus kiek daugiau nei 5 minutėms Bukayo Saka bandymą blokavo Nyderlandų gynėjai, tačiau kamuolys puikiai atšoko Harry Kane'ui ir šis pakartojo smūgį. Kamuolys skriejo virš vartų, tačiau olandų gynėjas Denzelis Dumfriesas, bandydamas blokuoti anglo spirtą kamuolį, kliudė pastarojo koją, dėl ko Kane'as krito ant žaliosios vejos skausmo perkreiptu veidu. Arbitras peržiūrėjo epizodą VAR ekrane ir skyrė 11 metrų baudinį į Nyderlandų vartus.

Pats Anglijos kapitonas Kane'as realizavo baudinį, smūgiuodamas į kairįjį, apatinį vartų kampą ir nors olandų vartininkas Bartas Verbruggenas atspėjo į kurią pusę skries kamuolys, visgi smūgio būta ypač tikslaus, todėl jaunajam vartų sargui nebuvo jokių šansų.

Anglai neketino sustoti ir dar po 5 minučių jaunasis anglų saugas Kobbie Mainoo gražiai tarp dviejų priešininkų perdavė kamuolį Philui Fodenui į vartininko aikštelę ir šis, keliskart pasitaisęs kamuolį, mušė į vartus – kamuolys prariedėjo pro vartininką, tačiau ant vartų linijos jį sustabdė D. Dumfriesas.

Atmušę kelias anglų atakas Nyderlandų futbolininkai patys kilo į ataką – prie varžovų vartų, nuo kampinio gairelės kėlė kampinį ir aukščiausiai iš visų iššoko tas pats Dumfriesas, kurio smūgiuotas galva kamuolys atsitrenkė į vartų konstrukciją.

Žaidimas persirito ir vėl prie Nyderlandų vartų ir čia šiek užmigę gynėjai leido P. Fodenui savo stipriąja, kaire koja atlikti stiprų smūgį iš baudos aikštelės prieigų. Kamuolys skriejo į „devyniukę“ ir Verbruggenas jo nesiekė, tačiau olandams pasisekė, mat smūgis buvo per stiprus ir atsitrenkęs į virpstą, kamuolys nuskriejo į užribį.

34-ąją minutę Nyderlandams teko pakeisti traumą patyrusį vieną iš savo atakos lyderių Memphį Depay.

Anglai pirmojo kėlinio pabaigoje žymiai daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau nieko iš to nesusikūrė ir komandoms teko eiti į pertrauką rezultatui esant 1:1.

Antrajame kėlinyje anglai, atrodo, grįžo į sau įprastą žaidimo stilių, kurį jie demonstravo viso Europos čempionato metu. Gynybos gniaužtuose supančioti olandai bandė pralaužti savo priešininkus – smūgiuoti bandė Virgilas van Dijkas ir X. Simmonsas, tačiau abiejų bandymai skriejo tiesiai į anglų vartininką Pickfordą.

Kėliniui einant į pabaigą anglai suaktyvėjo puolime ir tai davė vaisių – krašto gynėjas Kyle'as Walkeris pažeme pasiuntė kamuolį į vartininko zoną ir čia Bukayo Saka „uždarė“ kamuolį, nukreipdamas jį į vartus. Vis dėlto, čia buvo fiksuota nuošalė, kuri išgelbėjo Nyderlandus.

Anglai, pajautę kraujo skonį, tęsė pradėtą darbą. Garetho Sauthgate'o atlikti keitimai ir į aikštę išleisti Ollie Watkinsas ir Cole'as Palmeris padarė jiems skirtą darbą. Pastarasis atliko rezultatyvų perdavimą, o Watkinsas, apsisukęs smeigė kamuolį į tolimąjį vartų kampą tiksint paskutinei rungtynių minutei.

Anglai triumfavo, ilgai džiaugėsi įvarčiu, o tuo pat metu dar ir keitimai pasipylė iš abiejų komandų. Vis dėlto, net ir užtemptas pridėtas laikas nepadėjo Nyderlandams. „Oranžiniai“ nieko nebesukūrė ir turėjo pripažinti Anglijos rinktinės pranašumą.

„Trys liūtai“ į Senojo žemyno pirmenybių finalą patenka antrą kartą iš eilės. 2021-ais jiems nepavyko įveikti Italijos finale, na o dabar jų lauks dar vienas išbandymas, šįkart Ispanijos.

Finalas vyks šį sekmadienį, liepos14-ąją dieną Berlyno olimpiniame stadione.

Nyderlandai 1 - 2 Anglija

    7' [1-0] Xavi Simmonsas

    18' [1-1] Harry Kane'as (11 metrų baudinys)

    90'+1 [1-2] Ollie Watkinsas

  

 

GALERIJA

  • Rungtynių pabaigoje pergalę išplėšę anglai – Ispanijos varžovai Europos čempionato finale
  • Rungtynių pabaigoje pergalę išplėšę anglai – Ispanijos varžovai Europos čempionato finale
Scanpix nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Kažkada anglai nugalėjo Ispanijos Nenugalimąją Armadą...

Kažkada anglai nugalėjo Ispanijos Nenugalimąją Armadą...

nujo

teisėjavo lažybomis pagarsėjas teisėjas?

Afrikiečių

finalas.cha...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS