Salės futbolo rinktinei ieškomas naujas strategas | kl.lt

SALĖS FUTBOLO RINKTINEI IEŠKOMAS NAUJAS STRATEGAS

"Jevgenijus Ryvkinas atliko didelį darbą, jo dėka pasistūmėjome į priekį, esame geriau matomi tarptautinėje arenoje, tačiau nusprendėme pasukti skirtingais keliais", – pareiškė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, komentuodamas pokyčius salės futbolo rinktinės trenerių štabe.

Priekaištų nebuvo

LFF vykdomasis komitetas, susipažinęs su Lietuvos salės futbolo rinktinei nuo 2017-ųjų vadovavusio J.Ryvkino ataskaita, nutarė nebepratęsti sutarties su 54-erių metų ukrainiečiu.

J.Ryvkino treniruojama mūsų šalies nacionalinė komanda neseniai įvykusiame pasaulio salės futbolo čempionate užėmė 20-ą vietą, nors LFF kėlė tikslą patekti į atkrintamąsias varžybas.

"Priekaištų dėl galutinių rezultatų nebuvo, tačiau baigė galioti darbo sutartis. Pamatėme, ko galėjome iš šio specialisto pasisemti, matėme trūkumus ir pranašumus, – kalbėjo E.Stankevičius. – Treneris, apibendrindamas rinktinės pasirodymą pasaulio čempionate, akcentavo kontrolinių rungtynių su aukšto lygio varžovais stoką. J.Ryvkinas palankiai įvertino komandos perspektyvą – paklotas geras pamatas, potencialas – optimistinis."

LFF generalinis sekretorius patvirtino, kad jau ieškomas naujas salės futbolo rinktinės strategas, jis greičiausiai bus užsienietis.

Tai, kad buvęs Kauno "Vytis" integravosi į "Žalgirio" šeimą – reikšmingas ir sektinas pavyzdys kitiems Lietuvos salės futbolo klubams.

Padėkojo ir oponentams

"Tai buvo unikalus projektas. Reikėjo ne tik sukurti visiškai naują komandą, bet ir parengti ją aukščiausiam lygiui – pasaulio čempionatui. Net jei nebūtų didelių pergalių, užtikrintai galiu pasakyti, kad Lietuva turi gerą salės futbolo rinktinę, kuri gali augti ir progresuoti, nepaisant, kad šis žaidimas šalyje neturi profesionalaus statuso.

Norėčiau padėkoti visiems žaidėjams, su kuriais dirbau. Jūs nusipelnėte didelės pagarbos, nes suderinti profesionalią sporto treniruotę ir pagrindinį darbą labai sunku!

Norėčiau padėkoti rinktinės personalui. Tai itin profesionalūs specialistai, kurie taip pat nusipelno aukščiausių pažymių už savo darbą!

Noriu padėkoti Lietuvos futbolo federacijai už pasitikėjimą ir galimybę būti šios nuostabios komandos dalimi!

Labai ačiū visiems, palaikiusiems sunkiu laikotarpiu, ir tiems, kurie nepalaikė. Visa tai motyvavo judėti pirmyn. Žinau, kad turiu draugų Lietuvoje! Sėkmės visiems!" – parašė J.Ryvkinas socialiniame tinkle "Facebook".

Pozityvūs ženklai

Prieš pasaulio čempionatą J.Ryvkinas interviu portalui "FutsalFeed", teigė, kad Lietuvoje matyti pozityvių salės futbolo vystymosi ženklų.

"Gaila, kad salės futbolas Lietuvoje vis dar nėra profesionalus, klubai – mėgėjiški, sezonas trunka mažiau nei pusmetį. Tačiau kai kurie pokyčiai nuteikia optimistiškai. Nacionalinės A lygos sudėtis stabilizavosi, čempionatas vyksta dviem ratais, rengiamas šalies taurės turnyras. Su lyderiu Kauno "Žalgiriu" stengiasi konkuruoti Jonavos, Gargždų klubai, juose yra vaikinų, kurie specializuojasi žaisti tik salės futbolą. Vis dėlto dauguma migruoja – laikinai persikelia ir didįjį futbolą, o tai – problema.

Tai, kad buvęs Kauno "Vytis" integravosi į "Žalgirio" šeimą – reikšmingas ir sektinas pavyzdys kitiems Lietuvos salės futbolo klubams. "Žalgiris" – pasaulyje puikiai žinomas vardas.

Manau, kad pasaulio čempionatas bus didelis postūmis Lietuvos salės futbolui – prasidės naujas jo, kaip savarankiškos žaidimų šakos, istorijos ir plėtotės etapas", – svarstė J.Ryvkinas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS