Bokso čempionato medaliai – į keturiolika miestų, daugiausia – į Kauną | kl.lt

BOKSO ČEMPIONATO MEDALIAI – Į KETURIOLIKA MIESTŲ, DAUGIAUSIA – Į KAUNĄ

Kauno boksininkai nepaliko abejonių, kuris Lietuvos miestas yra šios sporto šakos sostinė: šalies čempionate iškovojo penkiolika medalių, tarp jų šešis – aukso.

Stabili tendencija

Vilniaus ringe jėgas išmėgino septyniolika boksininkių ir 68 boksininkai, išdalyta aštuoniolika medalių komplektų, jie iškeliavo į keturiolika miestų.

Kaunui auksą pelnė Gabrielė Stonkutė (svorio kategorija iki 81 kg), Andrejus Lavrenovas (iki 63,5 kg), Laimonas Raibikis (iki 67 kg), Robertas Liorančas (iki 80 kg), Simonas Urbonavičius (iki 92 kg) ir Algirdas Baniulis (per 92 kg).

Be to, vicečempionais tapo Nedas Keršulis (iki 57 kg), Erikas Laurikietis (iki 71 kg), Lukas Kamnevas (iki 80 kg), Aras Dudėnas (iki 86 kg) ir Jonas Jazevičius (po 92 kg), o trečiąsias vietas užėmė Mantas Gricius (iki 75 kg), Augustas Garmus ir Gelmius Adomkevičius (abu – iki 86 kg) bei Tomas Olberkis (iki 92 kg).

Įspūdingas trofėjų derlius – puiki dovana lapkričio 27-ąją savo 65-metį švęsiančiam Kauno bokso federacijos (KBF) prezidentui Rimantui Rutkauskui.

"Džiaugiamės mūsų miesto kovotojų stabilumu. Juk 2019-aisiais bei 2020-aisiais Lietuvos čempionatuose kauniečiai iškovojo beveik tiek pat medalių (po keturiolika – aut. past.), kaip ir šiemet. Sėkminga tendencija – nuoseklaus trenerių Vido Bružo, Vido Bičiulaičio, Mariaus Palionio, Mariaus Narkevičiaus, Anatolijaus Marmos, Jurijaus Kolyčevo darbo rezultatas. Šiemet titulus apgynė G.Stankutė ir R.Liorančas, o po metų pertraukos į lyderių pozicijas sugrįžo L.Raibikis, A.Baniulis, – sakė R.Rutkauskas. – Mums svariai padeda Kauno miesto savivaldybė, ypač esame dėkingi bendrovės "Adma" vadovui Rolandui Malaiškai, bendrovėms "Egto energija", "Pakaita", visiems boksui neabejingiems verslininkams. Glaudžiai bendradarbiaujame su "Gajos" sporto mokykla, bokso klubais."

R. Rutkauskas: džiaugiamės mūsų miesto kovotojų stabilumu. Juk ir 2019-aisiais bei 2020-aisiais kauniečiai iškovojo beveik tiek pat medalių, kaip ir šiemet. / Evaldo Šemioto nuotr.

Emocingas finalas

Šiemet du finalai buvo kaunietiški, o daugiausia emocijų sukėlė A.Baniulio ir J.Jazevičiaus akistata.

Pernai triumfavo Jonas, šįkart – Algirdas (dvikova buvo sustabdyta antrame raunde, teisėjas Kęstutis Bagdonavičius dukart užfiksavo J.Jazevičiaus nokdauną).

"Pergalę lėmė užsispyrimas ir noras atsirevanšuoti. Tokie pralaimėjimai, kaip pernai finale, kovotojus užgrūdina, o konkurencija su stipriu varžovu skatina tobulėti. Prieš dvejus metus, kai pirmą kartą tapau Lietuvos čempionu, galbūt kažkiek užriečiau nosį, bet vėliau nesėkmė buvo stiprus spyris į vieną vietą... Tai paskatino visus metus sunkiai dirbti, laikytis intensyvaus sportinio režimo ir pasiteisino", – sakė V.Bružo treniruojamas A.Baniulis.

Pasvalys nustelbė Vilnių

Tris aukso medalius (moterų ir vyrų varžybose) iškovojo Pasvalio atstovai, du – kėdainiečiai.

Vilniaus rinktinė džiaugėsi tik Karinos Kazarian pergale, o vyrų turnyro finale dėl svorio kategorijos iki 92 kg čempiono titulo grūmėsi vienintelis Darius Vaišnorovičius (pralaimėjo kauniečiui Simonui Urbonavičiui).

Pagerbė: de­vy­nio­lik­me­tį A.Tro­fim­čiu­ką su per­ga­le Lie­tu­vos suau­gusių­jų čem­pio­na­te pa­svei­ki­no bok­si­nin­kas pro­fe­sio­na­las E.Sta­nio­nis. / S. Čir­bos / LBF nuo­tr.

Varžybose nedalyvavo daugkartinis šalies čempionas Edgaras Skurdelis (Kaunas), taip pat 2020-aisiais aukso medalius iškovoję kauniečiai Modestas Žmuidina ir Vytautas Balsys, vilnietis Tadas Tamašauskas.

Čempionai

Moterys: svorio kategorija iki 48 kg – Dija Bajelytė (Pasvalys), iki 52 kg – Rugilė Altaravičiūtė (Tauragė), iki 57 kg – Žydrūnė Staškevičiūtė (Radviliškis), iki 60 kg – Ana Starovoitova (Klaipėda), iki 63 kg – Saulė Kardokaitė (Kalvarija), iki 66 kg – Austėja Aučiūtė (Šilutė), iki 81 kg – Gabrielė Stonkutė (Kaunas), per 81 kg – Karina Kazarian (Vilnius).

Vyrai: svorio kategorija iki 51 kg – Ernestas Sinkevičius (Pasvalys), iki 57 kg – Mindaugas Bankauskas (Kėdainiai), iki 63,5 kg – Andrejus Lavrenovas (Kaunas), iki 67 kg – Laimonas Raibikis (Kaunas), iki 71 kg – Saimonas Banys (Pasvalys), iki 75 kg – Aleksandras Trofimčiukas (Visaginas), iki 80 kg – Robertas Liorančas (Kaunas), iki 86 kg – Paulius Zujevas (Kėdainiai), iki 92 kg – Simonas Urbonavičius (Kaunas), per 92 kg – Algirdas Baniulis (Kaunas).

• Pagerbė: devyniolikmetį A.Trofimčiuką su pergale Lietuvos suaugusiųjų čempionate pasveikino boksininkas profesionalas E.Stanionis.
  • R. Rutkauskas: džiaugiamės mūsų miesto kovotojų stabilumu. Juk ir 2019-aisiais bei 2020-aisiais kauniečiai iškovojo beveik tiek pat medalių, kaip ir šiemet.