Čempionų ekipažas nuotykių neišvengė | kl.lt

ČEMPIONŲ EKIPAŽAS NUOTYKIŲ NEIŠVENGĖ

"Mūsų lūkesčiai paprasti: važiuoti greitai ir iki pat finišo", – prieš šiemetinį Lietuvos automobilių ralio čempionatą kalbėjo Vaidotas Žala. Taip jis ir važiavo.

Apgynė titulą

V.Žala su šturmanu latviu Andriu Malnieku važiavo "Škoda Fabia R5" ir laimėjo du iš keturių Lietuvos autoralio čempionato etapų bei dukart užėmė antras vietas.

"Agrorodeo" komandos ekipažas Lietuvos čempionate triumfavo antrus metus iš eilės.

Šiemet dėl gamtos išdaigų buvo atšauktas žiemos ralis Utenos apylinkėse, neįvyko ir antras etapas Latvijoje bei šeštasis Druskininkuose.

Tad pabaigtuvės buvo surengtos Zarasuose.

V.Žala teigė, kad į ežerų kraštą atvyko manydamas, kad, kaip ir ankstesniuose etapuose, reikės tiesiog nuvažiuoti greičio ruožus, pasiimti titulą, kuris jau buvo kišenėje, ir grįžti į namus.

Vis dėlto, kaip paaiškėjo jau po kelių greičio ruožų, taip lengvai išsisukti nebuvo lemta.

Ekstremalūs manevrai

"Visą sezoną važiavome be nuotykių, todėl tikėjausi, kad Zarasų greičio ruožai nebus išimtis. Tačiau lenktynės susiklostė šiek tiek kitaip. Teko kovoti su savimi, nes tiek nuotykių iki šiol nebuvome patyrę, – pasakojo V.Žala. – Viename greičio ruožų įvažiavome į gilias provėžas ir automobilis pradėjo virsti, todėl teko laviruoti ant dviejų ratų. Taip pat buvo nesėkmingas šuolis nuo tramplyno, dėl to neišvengėme techninių nesklandumų."

Teko kovoti su savimi, nes tiek nuotykių iki šiol nebuvome patyrę.

Anot lenktynininko, įveikiant septintą greičio ruožą, nusileidus nuo tramplyno, nuo smūgio atsijungė turbokompresoriaus žarna. Todėl "Škoda Fabia R5", pasak V.Žalos, finišą pasiekė tokiu tempu, lyg ekipažas keliautų į sodą, o ne dalyvautų ralyje.

Net ir paskutinio greičio ruožo sąlygos nelepino V.Žalos ir A.Malnieko – tik dar labiau kėlė įtampą.

"Trasos Zarasuose buvo labai techniškos ir reikalaujančios ypatingo tikslumo, o paskutinysis, naktinis greičio ruožas išsunkė nemažai nervų. Viskas vyko taip, kaip neturėjo vykti. Prieš pat paskutinį startą pradėjo lyti, o automobilio papildomų žibintų tvirtinimo taškai buvo išsibalansavę po ankstesnių šuolių nuo tramplynų. Ralis tamsoje priverčia pamiršti komfortą", – apie neplanuotus išbandymus kalbėjo V.Žala.

Bendražygiai: V.Žala (dešinėje) su A.Malnieku apgynė Lietuvos autoralio čempionų titulą.

Ruošiasi Dakaro raliui

Zarasuose sėkmingiausiai pasirodė Martynas Samsonas ir Ervinas Snitkas, važiavę "Ford Fiesta N5+".

V.Žala ir A.Malniekas jiems pralaimėjo 14,30 sek. Trečią vietą užėmė Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius ("Škoda Fabia R5"), nuo lyderių ekipažo atsilikę 36,70 sek.

"Agrorodeo" komandos atstovai greičiausiai įveikė pirmus šešis greičio ruožus, septintą – M.Samsonas ir E.Snitkas, kitus tris etapus – vėl V.Žala ir A.Malniekas, vienuoliktą – Martynas ir Ervinas, o du paskutinius – vėlgi Vaidotas ir Andris.

M.Samsono ir E.Snitko pergalei pakako po septinto etapo įgytos persvaros (tąkart V.Žala ir A.Malniekas finišavo tik 27-oje vietoje).

"Noras lėkti ralio trasomis – didžiulis. Klasikinis ralis vis dar išlieka mūsų pagrindine vasaros sezono treniruočių forma. Atrodytų, galima šiek tiek atleisti akceleratoriaus pedalą ir važiuoti saugiau, tačiau aš noriu išlaikyti agresyvų tempą, nes būtent taip ir šlifuojami įgūdžiai", – tvirtino V.Žala, jau dėliojantis darbus tinkamai pasiruošti 2021 m. Dakaro raliui.

Rezultatai

Žemaitijos ralis: 1. V.Žala ir A.Malniekas (Lietuva, "Agrorodeo"), 2. J.Vorobjovas ir I.Pūkis (Latvija / Lietuva, "Samsonas Racing"), 3. G.Notkus ir D.Strižanas (Lietuva, "Autorikona").

Aukštaitijos ralis: 1. N.Griazinas ir K.Aleksandrovas (Rusija), 2. V.Žala ir A.Malniekas, 3. T.Asunmaa ir T.Luhtinenas (Suomija).

Elektrėnų ralis: 1. V.Žala ir A.Malniekas, 2. D.Butvilas ir R.Vaitkevičius (Lietuva, "Ralio draugai"), 3. J.Vorobjovas ir I.Pūkis.

Zarasų ralis: 1. M.Samsonas ir E.Snitkas (Lietuva, "Samsonas Motorsport"), 2. V.Žala ir A.Malniekas, 3. D.Butvilas ir R.Vaitkevičius.

GALERIJA

  • V. Žala <span style=color:red;>(dešinėje)</span> su A. Malnieku
  • V. Žala
"Agrorodeo" nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS