Čiuožėjas S. Ramanauskas iškovojo Europos jaunimo taurės varžybų sidabrą | kl.lt

ČIUOŽĖJAS S. RAMANAUSKAS IŠKOVOJO EUROPOS JAUNIMO TAURĖS VARŽYBŲ SIDABRĄ

• 0

Savaitgalį Rumunijoje vyko 2015-2016 metų sezono greitojo čiuožimo trumpuoju taku Europos jaunimo taurės I-ojo etapo varžybos, kuriose dalyvavo keturi Lietuvos jaunimo rinktinės čiuožėjai.

Ypač sėkmingai šios varžybos susiklostė Salvijui Ramanauskui, kuris su 42 taškais bendrojoje įskaitoje iškovojo sidabro medalį.

Nugalėjo latvis Robertas Krūzbergas (76 tšk.), o bronza tarp 26 dalyvių tenkinosi lenkas Krystianas Giszka (34 tšk.).

500 m nuotolyje S. Ramanauskas finišavo pirmas (46,826 sek.), 1000 m rungtyje jis buvo septintas (1 min. 49,367 sek.), o 1500 m distancijoje finišavo ketvirtas (2:41,292).

Indrė Milaknytė varžybose Rumunijoje tarp merginų liko paskutinė - 27-a, o vaikinų kadetų varžybose (22 sportininkai) dalyvę Danielius Čechas bei Justas Miškinis užėmė atitinkamai 17-ą bei 20-ą vietas.

Turnyras Rumunijoje buvo pirmosios varžybos (iš 3) dėl patekimo į Europos jaunimo taurės finalą (Europos jaunimo čempionatą), kuriame gali dalyvauti tik po 16 stipriausių čiuožėjų kiekvienoje amžiaus grupėje.

Tuo pačiu svarbu Europos taurės varžybose pasiekti kuo aukštesnį rezultatą, kuris suteikia teisę dalyvauti Europos ir pasaulio jaunimo čempionatuose, kuriuose S. Ramanauskas 2016 metais bus debiutantu.

Teisę dalyvauti Senojo žemyno bei planetos pirmenybėse S. Ramanauskas buvo įgijęs dar praėjusiame sezone (geriausias jo asmeninis rezultatas 500 m rungtyje - 45,592 sek.), tačiau griežtai reglamentuotas čempionatų sportininkų amžiaus limitas neleido jam dalyvauti.