D. Zubraus klubas pirmą kartą tapo Vakarų konferencijos čempionu | kl.lt

D. ZUBRAUS KLUBAS PIRMĄ KARTĄ TAPO VAKARŲ KONFERENCIJOS ČEMPIONU

• 0

Šeštosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės varžybų Vakarų konferencijos finalo rungtynėse San Chosė „Sharks“ klubas su Dainiumi Zubrumi trečiadienį namuose 17,5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 5:2 (1:0, 1:0, 3:2) nugalėjo Sent Luiso „Blues“ ledo ritulininkus ir, laimėję seriją iki keturių pergalių 4-2, pirmą kartą klubo istorijoje tapo Vakarų konferencijos čempionu bei pateko į pagrindinį Stenlio taurės varžybų finalą.

Pirmąjį mačą svečiuose „Sharks“ komanda pralaimėjo 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), o antrajame šventė pergalę 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Serijai persikėlus į San Chosė areną šeimininkai laimėjo trečiąjį susitikimą 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), tačiau ketvirtajame nusileido varžovams 3:6 (0:2, 0:2, 3:2). Serijai vėl sugrįžus į Sent Luisą „Sharks“ ledo ritulininkai nugalėjo varžovus 6:3 (1:2, 2:1, 3:0).

Trečiadienio dvikovoje lietuvis per nepilnas 12 žaidimo minučių (11:47) kartą metė į varžovų vartus, blokavo svečių metimą ir išvengė baudos minučių.

Per devynis susitikimus atkrintamosiose varžybose puolėjas iš Lietuvos aikštelėje praleido 1 valandą ir 47 minutes ir 41 sekundę, per kurias įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 4 varžovų metimus ir išvengė baudos minučių.

38-erių metų puolėjas D. Zubrus reguliariajame sezone per 50 mačų savo ekipai pelnė 3 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 baudos minučių.

Du įvarčius nugalėtojams šeštajame mače pelnė Joelis Wardas (25:02 ir 43:01, po vieną – Joe Pavelskis (3:57), Joonas Donskoi'us (48:11) bei Loganas Couture'as (59:40).

„Blues“ gretose abusyk pasižymėjo Vladimiras Tarasenka (51:39 ir 56:25).

San Chosė komandos vartininkas Martinas Jonesas atrėmė 24 svečių metimus iš 26, o „Blues“ ekipos vartus ginęs Brianas Elliottas atrėmė 24 varžovų smūgius iš 26.

Beje, jei „Sharks“ ekipai tai pirmasis Stenlio taurės varžybų finalas, tai D. Zubrui – jau trečiasis. Puolėjas iš Lietuvos du kartus karjeroje tapo Rytų konferencijos čempionu – 1997 metais su Filadelfijos „Flyers“ ir 2012 metais su Naujojo Džersio „Devils“, tačiau Stenlio taurės turnyro finale abu kartus patyrė nesėkmes.

San Chosė „Sharks“ klubo varžovas Stenlio taurės varžybų finale paaiškės ketvirtadienį Pitsberge, kur septintąsias Rytų konferencijos finalo serijos iki keturių pergalių rungtynes žais vietos „Penguins“ ir Tampos „Lightning“ komandos. Kol kas šios serijos rezultatas lygus – 3-3 (1:3, 3:2 po pratęsimo, 4:2, 3:4, 3:4 po pratęsimo, 5:2).