Dziudo meistrai Taline iškovojo ne vien medalių | kl.lt

DZIUDO MEISTRAI TALINE IŠKOVOJO NE VIEN MEDALIŲ

• 1

Du sidabro ir vienas bronzos medalis – toks Lietuvos dziudo meistrų derlius Taline įvykusiose Europos taurės varžybose.

Grūmėsi finaluose

"European Open" kategorijos turnyre dalyvavo daugiau nei 300 atletų iš 35 šalių. Lietuvai atstovavo 13 sportininkų.

Tik finalo dvikovas pralaimėjo Sandra Jablonskytė (svorio kategorija iki 78 kg) ir Karolis Bauža (iki 100 kg).

S.Jablonskytė įveikė baltarusę Mariją Piasliak, pusfinalyje nugalėjo lenkę Anną Zaleczną, tačiau dvikovą dėl aukso medalio pralaimėjo olandei Tessie Savelkouls.

Šios svorio kategorijos varžybose dalyvavusi Santa Pakenytė įveikė ispanę Patricią Ferrer Bartulos, bet pusfinalyje nusileido T.Savelkouls. Per paguodos kovą dėl bronzos lietuvė nugalėjo prancūzę Rahiti Vernaudon.

K.Bauža pirmiausia įveikė vengrą Gergo Fogasy, vėliau – lenką Oleksijų Lysenką, o pusfinalyje – švedą Emilį Mattsoną. Finale lietuvis pripažino vokiečio Philippo Galandi pranašumą.

Varžovai buvo stipresni

Septintą vietą užėmė Andrejus Klokovas (iki 66 kg). Jis nugalėjo Latvijos atstovą Anthony De Angelį ir baltarusį Konradą Šoką, bet pralaimėjo Rusijos dziudo kovotojams Anzaurui Ardanovui ir Gevorgui Karapetianui.

Simonas Broga (iki 73 kg), palaužęs Latvijos sportininką Abulfazą Nasirovą, neatsilaikė prieš lenką Michalą Bartusiką.

Kiti šios svorio kategorijos varžybose dalyvavę mūsų šalies sportininkai pralaimėjo pirmas dvikovas: Audrius Dunauskas – ispanui Jorge Garcia Cano, Kęstutis Vitkauskas – britui Danieliui Powelui.

Nepasisekė ir Motiejui Čalkai (iki 81 kg, nusileido britui Scottui Cusackui), Tigranui Galstianui (iki 81 kg, pralaimėjo estui Germanui Duranui), Mantui Klimašauskui (iki 90 kg, pripažino kirgizo Farucho Bulekulovo pranašumą) bei Lukui Lažauninkui (per 100 kg, pralaimėjo ukrainiečiui Leonidui Gasiukui).

Moterų grupėje Renalda Gedutytė (iki 70 kg) neprilygo baltarusei Viktorijai Novikovai, o Miglė Dudėnaitė (iki 78 kg) – lenkei Paulinai Dziopai.

Renka reitingo taškus

Sėkmingiausiai Taline pasirodė Prancūzijos dziudo rinktinė, iškovojusi 4 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos medalius.

Nyderlandų atstovai pelnė po du aukso ir sidabro bei tris bronzos medalius, vokiečiai išsivežė du aukso ir šešis bronzos trofėjus.

Lietuvos komanda – dešimtoje vietoje.

Mūsiškiai taip pat papildė savo reitingo taškų, renkamų kelialapiams į Tokijo olimpines žaidynes, kraitį.

Šiuo metu palankiausias galimybes tapti olimpiete turi S.Jablonskytė (32-oji vieta tarp savo svorio kategorijos sportininkių, 789 taškai).

S.Pakenytė – 42-ojoje vietoje (458 tšk.), K.Bauža – 50-ojoje (492 tšk.), A.Klokovas – 96-ojoje (260 tšk.).