Finišavo Lietuvos plaukimo čempionatas, geriausiu jo plaukiku tapo A. Šidlauskas | kl.lt

FINIŠAVO LIETUVOS PLAUKIMO ČEMPIONATAS, GERIAUSIU JO PLAUKIKU TAPO A. ŠIDLAUSKAS

• 0

Šeštadienį šalies uostamiestyje pasibaigė Lietuvos plaukimo čempionatas. Beveik 350 šalies ir užsienio plaukikų Klaipėdos baseine tris varžybų dienas bandė ne tik pasigerinti asmeninius rezultatus ar iškovoti čempionų titulus, bet ir siekė įvykdyti normatyvus į Tokijo vasaros olimpines žaidynes.

Be lietuvių čempionate taip pat varžėsi plaukikai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Kazachstano.

Vakarinę varžybų sesiją pradėjo moterų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtis. Lietuvos čempionės titulas joje atiteko įtikinama persvara varžoves aplenkusiai Wiktoria Gušč (4:24.87) iš Lenkijos. Sidabro medalį iškovojo Ugnė Takusevičiūtė (4:39.37), daugiau nei 9 sek. pasigerinusi savo asmeninį rezultatą (4:48.68). Bronzą pelnė Austė Backevičiūtė (4:41.94).

Vyrų 400 m plaukimo laisvu stiliumi „A“ finale dominavo lenkai. Tarp šio finalo dalyvių buvo tik du kraštiniuose takeliuose plaukę lietuviai – Povilas Strazdas (BTT Cloud) ir Džiugas Miškinis (Kauno PM).

Distanciją greičiausiai įveikė ir auksą iškovojo Filipas Zaborowskis (3:53,74 min.), pranokęs Wojciechas Wojdakas (3:54,64 min.) ir Kacperas Derenas (3:58,05 min.). Dž.Miškinis finišavo septintas (4:10,01 min.), o P.Strazdas (4:11,22 min.) užėmė aštuntą vietą.

Moterų 100 m peteliške distancijoje nugalėjo daugiausiai varžybinės patirties turinti lenkė Daniela Georges (1:03,35 min.). Visai nedaug iki aukso pritrūko Kauno plaukimo mokyklos atstovei Radvilei Kerševičiūtei (1:03,50 min., geriausias asmeninis rezultatas). Trečia finišavo savo asmeninį rezultatą (1:06,61 min.) pagerinusi Smiltė Plytnykaitė (1:04,22 min.) iš Vilniaus miesto sporto centro.

„Labai didelė buvo konkurencija, smagu pagaliau su kažkuo pasivaržyti. Džiugu, kad atvažiavo sportininkai iš kitų šalių. Tikrai gera konkurencija buvo šį čempionatą, – mintimis dalinosi Smiltė Plytnykaitė. – Šiuo metu bandome dar įvykdyti kelis normatyvus į Europos jaunimo čempionatą, bet treniruotės vyksta tokiu pačiu ritmu – keliame krūvį, mažiname, taip ir treniruojamės.“

Intriguojančio vyrų 100 m plaukimo peteliške finalo nugalėtojas nebuvo aiškus iki paskutinių distancijos metrų. Po pirmųjų 50 m pirmavo Deividas Margevičius, tačiau finišo sienelę greičiausiai palietė Adilbekas Mussinas (52,72 sek.) iš Kazachstano. Antrasis finišavęs lenkas Michalas Poprawa buvo tik 0,03 sek. lėtesnis, tačiau buvo diskvalifikuotas. Sidabras atiteko D.Margevičiui (52,80 sek.), o bronzą pelnė Adrianas Jaškiewiczius (53,36 sek.) iš Lenkijos.

Ugnė Mažutaitytė čempionės titulą iškovojo moterų 200 m plaukimo nugara finale. Kaunietė distanciją įveikė per 2 min. 12,93 sek. ir gerokai pranoko kitas finalo dalyves. Antroji atplaukė Kazachstano atstovė Anastassiya Rezvantseva (2:21,93 min.), o trečioji finišavo viena iš jauniausių finalo dalyvių Augustė Jakštaitė (2:24,39 min.), pagerinusi ir savo asmeninį rezultatą (2:27,56 min.).

Vyrų finale su nauju karjeros rekordu finišavo Erikas Grigaitis (2:01,03 min.) ir tapo Lietuvos čempionu. Antrasis finišavo Eimantas Milius (2:02,76 min.), taip pat pagerinęs asmeninį rezultatą (2:03,53 min.). Puikiai plaukė ir trečią vietą užėmęs Kajus Stankevičius (2:05,62 min.). Ankstesnis jo geriausias pasiekimas buvo 2 min. 9,51 sek.

50 m plaukimo laisvu stiliumi moterų stipriausiame finalo plaukime nugalėjo lenkė Zofia Wozniak (26,03 sek.), pranokusi latvę Gabrielą Ņikitiną (26,19 sek.) ir dar vieną Lenkijos atstovę Agatą Naskretą (26,54 sek.).

Vyrų finale tik 0,01 sek. Kazachstano atstovas Alexandras Varakinas (22,57 sek.) aplenkė Lietuvos rekordininką Simoną Bilį. Bronzą iškovojo Jokūbas Keblys (22,88 sek.). Olimpinis „A“ normatyvas šioje rungtyje yra 22,01 sek.

Individualius čempionato plaukimus užbaigė moterų ir vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtys.

Moterų finale niekas neprilygo Kotrynai Teterevkovai (2:28,05 min.). Sidabras atiteko Ievai Evaltaitei (2:38,79 min.), bronzą pelnė latvė Arina Sisojeva (2:39,12 min.). Antru rezultatu į finalą patekusi Karilė Ališauskaitė taip pat puikiai finišavo. Jaunoji plaukikė užėmė ketvirtą vietą ir pagerino ryte pasiektą Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordą.

„Visada džiaugiuosi, kai pagerinu rekordą, tačiau to padaryti nesitikėjau. Plaukti man labai patinka. Plaukimas – mano gyvenimo dalis, neįsivaizduoju kitaip. Šios varžybos labai sėkmingos, manau, labai geras pasirodymas“, – išlipusi iš baseino kalbėjo Karilė, kuri šiame čempionate savo bendraamžių rekordus gerino visose plaukimo krūtine rungtyse.

Vyrų grupėje greičiausias buvo Andrius Šidlauskas (2:09,20 min.). Jis aplenkė antrą finišavusį Giedrių Titenį (2:13,13 min.) ir lenką Bartlomiejų Roguskį (2:13,38 min.). Po finišo džiaugsmo neslėpė Aleksas Savickas. Jaunasis Panevėžio „Žemynos“ plaukikas užėmė penktą vietą, bet daugiau nei sekunde pasigerino asmeninį rezultatą. Nuo šiol jis yra 2 min. 14,05 sek.

Komandinėje moterų estafetėje 4x200 m laisvu stiliumi buvo pasiekti net du Lietuvos rekordai. Šalies suaugusiųjų rekordo autorėmis tapo Kauno plaukimo mokyklos sportininkės (Marija Romanovskaja, Agnė Šeleikaitė, Gabija Gailiušytė ir Elzė Bielskutė). Nugalėtojų laikas – 8 min. 47,31 sek.

Antrosios finišavusios Vilniaus miesto sporto centro plaukikės (Smiltė Plytnykaitė, Amelija Murėnaitė, Stela Švenčionytė ir Patricija Kondraškaitė) pagerino šalies merginų iki 17 metų rekordą. Dabar jis –8 min. 56,03 sek. Bronzą iškovojo Panevėžio „Žemynos“ sportininkės (9:03.18).

Analogišką vyrų estafetę laimėjo Kauno plaukimo mokyklos komanda (Tomas Sungaila, Arnas Čereška, Mykolas Rindokas, Eimantas Milius). Čempionų laikas – 7 min. 51,17 sek. Antri estafetę užbaigė Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikai (7:58,78 min.), treti – Vilniaus miesto sporto centro ketvertas (8:05,81 min.).

Geriausių čempionato plaukikų dešimtukas

1. Andrius ŠIDLAUSKAS (Panevėžio Žemyna) – 1784 tšk.

2. Danas RAPŠYS (Panevėžio Žemyna) – 1720 tšk.

3. Kacperas MAJCHRZAKAS (KS Warta Poznan) – 1694 tšk.

4. Giedrius TITENIS (Kauno PM) – 1685 tšk.

5. Kotryna TETEREVKOVA (Vilniaus MSC) – 1672 tšk.

6. Mateuszas CHOWANIECAS (UKS WODNIK Siemianowice Slaskie) – 1662 tšk.

7. Bartoszas PISZCZOROWICZAS (Uks G-8 Bielany) – 1651 tšk.

8. Wojciechas WOJDAKAS (Wojciech Wojdak) – 1642 tšk.

9. Przemyslawas GAWRYSIAKAS (LKS OMEGA Kleszczow) – 1624 tšk.

10. Tomas SUNGAILA (Kauno PM) – 1623 tšk.

Primename, kad šįryt vyrų 400 m laisvu stiliumi kvalifikacijoje puikiai pasirodė Kauno plaukimo mokyklos jaunasis sportininkas Emilis Panumis. Distanciją įveikęs per 4 min. 36,79 sek. jis užfiksavo naują šalies berniukų iki 13 metų rekordą ir pranoko nemažai vyresnių atrankos dalyvių. Ankstesnis bendraamžių rekordas (4:37,40 min.) taip pat priklausė E.Panumiui.

Moterų 200 m plaukimo krūtine atrankoje dar vieną šalies mergaičių iki 13 metų rekordą pasiekė trenerio Manto Buivydo auklėtinė Karilė Ališauskaitė. Jaunoji plaukikė atranką įveikė per 2 min. 42,43 sek. ir į moterų finalą pateko antru rezultatu. Ankstesnio bendraamžių rekordo (2:44,09 min.) savininkė taip pat buvo K.Ališauskaitė.