Lengvosios atletikos čempionate grūmėsi su varžovais ir su virusais | kl.lt

LENGVOSIOS ATLETIKOS ČEMPIONATE GRŪMĖSI SU VARŽOVAIS IR SU VIRUSAIS

• 0

Oregone (JAV) vykstančiame 2022 m. pasaulio lengvosios atletikos čempionate jėgas bando devyni mūsų šalies atstovai. Pirmieji lietuvių startai didelio optimizmo neįkvėpė, tačiau medalių dar galime sulaukti.

Pirmoji tarp lietuvių į kovą stojo ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė. Jau šeštąjį kartą planetos pirmenybėse dalyvaujanti sportininkė 20 km distanciją įveikė per 1 val. 35,36 min. ir užėmė 23-iąją vietą.

Pasaulio čempione netikėtai tapo Peru sportininkė Kimberly Garcia Leon, trasą įveikusi per 1 val. 26,58 min. Pasaulio vicečempionės titulas atiteko lenkei Katarzynai Zdzieblo (1 val. 27,31 min.), o bronzos medalis – kinei Shijie Qieyang (1 val. 27,56 min.). K.Garcia užbaigė dešimtmetį trukusį Kinijos sportininkių dominavimą šioje lengvosios atletikos rungtyje. Pasaulio čempionės titulą gynusi Hong Liu šį kartą turėjo tenkintis penktąja vieta (1 val. 29 min.).

37-erių geriausia Lietuvos sportinio ėjimo atstovė B.Virbalytė-Dimšienė už Atlanto pasiekė geriausią savo sezono rezultatą, tačiau nuo sau priklausančio Lietuvos rekordo (1 val. 27,59 min.) buvo toli.

Pastaruoju metu sunkumų dėl sveikatos turėjusi sportininkė varžybų Oregone metu taip pat su jomis susidūrė, o po finišo atskleidė pagaliau galbūt sužinojusi stringančios kojos priežastį. Anot B.Virbalytės-Dimšienės, ji jau JAV gavo kraujo tyrimo rezultatus, parodžiusius, kad serga Laimo liga.

Įdomu, kad savo pirmajame pasaulio čempionate 2009-aisiais Lietuvos ėjikė taip pat užėmė 23-iąją vietą.

Vyrų 20 km sportinio ėjimo pasaulio čempionu tapo japonas Toshikazu Yamanishi (1 val. 19,07 min.), antras finišavo jo tautietis Koki Ikeda (1 val. 19,14 min.), trečias – švedas Perseusas Karlstromas (1 val. 19,18 min.). T.Yamanishi tapo vos trečiuoju ėjiku istorijoje, kuriam pavyko apginti 20 km distancijos pasaulio čempiono titulą.

Lietuvos šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė savo pasirodymą JAV baigė po atrankos varžybų. 23 metų sportininkei, kurios asmeninis rekordas yra 191 cm, antruoju bandymu pakluso 186 cm aukštis, tačiau visi trys bandymai įveikti 190 cm ribą buvo nesėkmingi.

Į finalą pateko dvylika geriausius rezultatus pasiekusių sportininkų, o kvalifikacinis rezultatas, garantavęs patekimą į finalą, buvo 195 cm. Tiesa, jo nepasiekė nė viena sportininkė, o 193 cm aukštis pakluso devynioms šuolininkėms. U.Baikštytės galutinė pozicija varžybose – 21–24 vietos.