„Kaunas Hockey“ kalendorinius metus baigė pergale prieš „Geležinį Vilką“ | kl.lt

„KAUNAS HOCKEY“ KALENDORINIUS METUS BAIGĖ PERGALE PRIEŠ „GELEŽINĮ VILKĄ“

• 0

Paskutinėse 2019-ųjų metų Lietuvos ledo ritulio čempionato rungtynėse pergale džiaugėsi „Kaunas Hockey“ ekipa.

Trečiadienį Kauno ledo arenoje Lietuvos čempionate pirmaujantys kauniečiai 3:0 nugalėjo „Geležinio Vilko“ komandą. Antrą kartą šiame sezone vilniečius be įvarčių palikusioje „Kaunas Hockey“ komandoje blizgėjo vartininkas Maksimas Ponomarenko, atrėmęs visus 35 oponentų metimus.

Susitikimo pradžioje tiksliau žaidė „Kaunas Hockey“ komanda – kol jų oponentai sunkiai rasdavo galimybių užbaigti savo atakas metimais, kauniečiai ne kartą kėlė grėsmę prie Elvino Karlos ginamų vartų. Galiausiai pirmasis mačo įvartis krito būtent į „Geležinio Vilko“ vartus – po tolimo komandos draugo metimo ritulį iš arti į vartus nukreipė rezultatyviausias lygos žaidėjas Eduardas Chekmaryovas (06:35, rez. perd. Grigorijus Vorobyovas, Žygimantas Girdžius).

Po pelnyto įvarčio aktyviau žaidusi rungtynių šeimininkė turėjo dar porą progų pasižymėti, bet jiems to padaryti nepavyko, o antroje kėlinio dalyje vis dažniau savo atakas metimais užbaigdavo ir „Geležinio Vilko“ komanda. Ne vieną individualų reidą surengusiems „vilkams“ pavyko net ir atlenkti varžovus pagal pirmajame kėlinyje atliktus metimus, bet Maksimas Ponomarenko apsaugojo savo klubą nuo įvarčio.

Antrąjį kėlinį pavojinga ataka pradėjo „Geležinis Vilkas“, kurių puolėjas Timonas Mažulis gavo puikų perdavimą būdamas vienas prieš vartininką, bet jo nuginkluoti nepavyko ir šiam puolėjui. Iškart po šio epizodo „Kaunas Hockey“ atsakė savo atakų banga, bet pasižymėti nepavyko ir jiems.

Trapų pranašumą turėję kauniečiai netrukus suteikė ir puikią progą varžovams, kai per pusę minutės dukart pažeidė taisykles ir suteikė galimybę oponentams ilgai atkarpai žaidžiant formatu penki prieš tris. Tiesa, gerų progų per šį laikotarpį „vilkams“ susikurti taip ir nepavyko.

Komandoms pratęsus žaidimą lygiomis sudėtimis iniciatyvą vis labiau perėmė „Kaunas Hockey“ komanda. Gražų reidą surengė Grigorijus Vorobyovas, bet tiek jam, tiek ir jo komandos draugams šioje atakoje įvarčio pelnyti nepavyko.

Didėjantis spaudimas prie „Geležinio vilko“ vartų galiausiai virto antruoju šeimininkų įvarčiu: gražią ataką vienu lietumu pasiųsdamas ritulį į vartus užbaigė Lukas Žukauskas (34:10, rez. perd. E. Chekmaryovas, G. Vorobyovas).

Po antrojo varžovų įvarčio vilniečiams vis sunkiau sekėsi surengti savo atakas ir beveik visą likusį kėlinio laiką su rituliu jų zonoje buvo „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai. Visgi sėkmingai žaidęs vartininkas E. Karla neleido varžovams dar labiau padidinti savo pranašumo ir prieš trečiąjį kėlinį komandas skyrė du įvarčiai.

Per paskutinį kėlinį dar vieną smūgį „Geležinio Vilko“ viltims kovoti dėl taškų smogė Konstantinas Isaevas, padidindamas „Kaunas Hockey“ persvarą iki trijų įvarčių (46:16, rez. perd. G. Vorobyovas, Vasilijus Fedotovas).

Rungtynių laikui tiksint link susitikimo finišo, sostinės klubo atstovai dar kartą neišnaudojo ilgos dvigubos kiekybinės persvaros, o vėliau savo komandą jau gelbėjo fantastiškai E. Chekmaryovo metimą atrėmęs E. Karla, kuris tapo pagrindine priežastimi, jog per likusį mačo laiką kauniečiai pasižymėti nesugebėjo.

Po šių rungtynių Lietuvos čempionate lauks beveik mėnesio pertrauka, bet be ledo ritulio šalies ledo ritulio gerbėjams gyventi neteks – jau sausio 6-12 dienomis Vilniuje bus surengtos pasaulio jaunimo IIA diviziono čempionato kovos.

Po rungtynių „Kaunas Hockey“ vadovas Petras Nausėda pasidžiaugė pergale ir šiuo metu užimama pirmąja vieta bei pagyrė puikiai žaidusį M. Ponomarenko.

„Visi esame labai patenkinti tuo, kad esame pirmoje vietoje, tad sezono vidurys tikrai geras. Manau, kad šis rezultatas rungtynėse atspindi komandų pajėgumą, bet man šiek tiek trūko emocijų tiek vienoje, tiek kitoje pusėje. Nežinau dėl ko taip buvo – galbūt tai įtakoja rungtynių maratonas ar artėjančios šventės. Bet sakyčiau, kad mūsų komanda žaidė užtikrintai ir laba gerai stovėjo vartininkas, kuris ištraukė mus kai to reikėjo“, - geros nuotaikos nestokojo gynėjas, kuris teigė, jog komanda artėjančiais metais kels tik aukščiausius tikslus.

Tuo tarpu „Geležinio Vilko“ komandos puolėjas Timonas Mažulis neslėpė, jog buvo nelengva įsivažiuoti rungtynėse, o tam prireikė viso pirmojo kėlinio.

„Šiandien mums reikėjo laiko įsivažiuoti – žaisti savaitės viduryje nelengva. Po pirmojo kėlinio treneris apie tai pakalbėjo rūbinėje, mus užvedė ir mes atsigavome. Dėl to pradėjome labiau bėgioti“, - apie nelengvą mačo pradžią kalbėjo puolėjas.

Šiame mače net du kartus ilgos dviejų žaidėjų persvaros neišnaudojusios „vilkų“ komandos narys kalbėdamas apie žaidimą daugumoje išskyrė metimų trūkumą.

„Kol kas dar nesame pilnai susidėlioję savo pozicijų, kuriose žaidžiame daugumoje. Bet, mano nuomone, labiausiai pritrūko perdavimų tikslumo bei daugiau metimų į vartus. Progų tikrai turėjome, galėjome jas išnaudoti, bet kažkodėl mums to nepavyko padaryti.“

Po šio mačo T. Mažulis su savo bendraamžiais pradės ruoštis pasaulio jaunimo čempionatui Vilniuje, o prieš jį ledo ritulininkas neslėpė labai laukiantis būsimų kovų.

„Aš tikrai labai, labai laukiu šio čempionato ir noriu, kad į Vilniaus „Pramogų“ areną pažiūrėti rungtynių ateitų ko daugiau žiūrovų. Su komanda apie tai kalbame jau tikrai seniai – visi laukiame, ruošiamės ir laukiame kovų bei bandysime laimėti auksą. Lietuvos čempionatas suteikia gerą galimybę pabėgioti ir tikiu, kad pasaulio pirmenybėms būsime pasiruošę tikrai gerai.“