MXGP pabaigtuvės – pažįstamoje trasoje | kl.lt

MXGP PABAIGTUVĖS – PAŽĮSTAMOJE TRASOJE

Ar Lietuvos motokroso lyderis Arminas Jasikonis pateks į pirmą pasaulio čempionato (MXGP) dvidešimtuką? Tai paaiškės kitą savaitę, pasibaigus paskutiniam šio sezono lenktynių etapui.

Praleido tris etapus

Spalio 16–17 d. Ispanijoje įvykęs 13-as MXGP etapas A.Jasikoniui susiklostė prasčiau, nei tikėtasi: lietuvis užėmė 26-ą vietą ir neiškovojo nė vieno taško.

Tad bendroje įskaitoje Arminas su 87 taškais iš 20 vietos smuktelėjo vienu laipteliu žemiau.

"Esu nusivylęs. Dukart griuvau, buvo techninių problemų", – po lenktynių Ispanijoje kalbėjo A.Jasikonis.

Komandai "Rockstar Energy Husqvarna" atstovaujantis anykštėnas nusprendė praleisti kitus tris etapus, kurie buvo surengti Italijoje.

14-ą etapą laimėjo olandas Jeffrey Herlingsas, 15-ą – italas Antonio Cairoli, 16-ą – šveicaras Jeremy Seeweris.

Esu nusivylęs. Dukart griuvau, buvo techninių problemų.

Prizininkai jau žinomi

Bendros įskaitos lyderio prancūzo Romaino Febvre pranašumas prieš antroje vietoje esantį slovėną Timą Gajserį – vos vienas taškas (atitinkamai 614 tšk. ir 613 tšk.).

Nuo jų nedaug atsilieka J.Herlingsas (611 tšk.).

Kiti lenktynininkai jau nebeįsiterps į varžytuves dėl medalių, nes ispanas Jorge Prado turi 502 tšk. (ketvirta vieta), J.Seeweris – 498 tšk. (penkta vieta), A.Cairoli – 496 tšk. (šešta vieta).

Laimėjus etapą galima iškovoti 50 tšk.

A.Jasikonis po 16 etapų – 22-oje vietoje, lietuvio komandos draugas danas Thomas Kjeras Olsenas (284 tšk.) – 10-oje pozicijoje.

8-oje vietoje – latvis Paulas Jonass (391 tšk.).

Padėjo rinktinei

Pasaulio čempionato 17-as etapas numatytas lapkričio 7-ąją vėlgi Italijoje, Mantujoje, 18-as – 10 d. ten pat.

Šiame mieste A.Jasikonis su Lietuvos rinktine (jai taip pat atstovavo Dovydas Karka ir Erlandas Mackonis) šiemet Tautų taurės varžybose iškovojo 13-ą vietą.

Praeitą sezoną MXGP triumfavo T.Gajseris, antras buvo J.Seeweris, trečias – A.Cairoli. Per devynis etapus surinkęs 248 tšk., A.Jasikonis užėmė 13-ą vietą.

Pernai lietuvį sustabdė sunki trauma: per Italijoje vykusias lenktynes Arminas trasoje krito, dėl galvos smegenų sutrenkimo ligoninėje jam buvo sukelta dirbtinė koma.