Olimpiečių gretose – patyręs šaulys | kl.lt

OLIMPIEČIŲ GRETOSE – PATYRĘS ŠAULYS

  • 0

Lietuvos olimpinę rinktinę, dalyvausiančią Tokijo žaidynėse, papildė šaulys Karolis Girulis.

Osijeke (Kroatija) surengto Europos šaudymo  čempionato pneumatiniu šautuvu rungties "3 po 40" finale 34-erių metų alytiškis surinko 403,01 taško ir užėmė aštuntą vietą.

Tačiau prieš šį varžybų etapą paaiškėjo, kad trenerio Česlovo Pavilonio auklėtinis bet kokiu atveju gaus olimpinį kelialapį, nes kiti septyni finalininkai juos buvo iškovoję anksčiau.

Padėtį palengvino tai, kad dėl taisyklių pažeidimo arbitrai diskvalifikavo pagrindinį lietuvio konkurentą – Vengrijos šaulį, tad K.Girulis, dar neiššovęs finale, jau žinojo, kad olimpinė svajonė išsipildė.

Šios rungties Europos čempionu tapo norvegas Heggas Jonas-Hermannas (461,0 tšk.), sidabro medalis įteiktas kitam norvegui Henrikui Larsenui (459,9 tšk.), bronzos – Baltarusijos atstovui Jurijui Ščerbacevičiui (448,9 tšk.).

Mano močiutė per radiją nugirdo, kad renkamos šaudymo grupės. Nuėjau, iššoviau tris kartus. Pagyrė, tai buvo gera motyvacija.

"Trankiausi po kovos menų, plaukimo, krepšinio būrelius, kol kartą mano močiutė per radiją nugirdo, kad renkamos šaudymo grupės. Mokykloje irgi kažkas kažką girdėjo, tai susirinko mūsų būrelis ir nuėjome. Pabandžiau, iššoviau tris kartus. Pagyrė, tai buvo gera motyvacija. Iki šiol dirbu su pirmuoju treneriu Č. Paviloniu", – apie savo karjeros pradžią pasakojo daugkartinis Lietuvos čempionas ir rekordininkas K. Girulis.

Šiuo metu teisę vykti į Tokijo žaidynes turi 30 mūsų šalies sportininkų.

Iki šiol olimpinėse šaudymo varžybose dalyvavo trys Lietuvos atletai: Vladas Turla (mažo kalibro pistoletas, 1980 m. Maskvoje – 4 vieta), Daina Gudzinevičiūtė (stendinis šaudymas, 1996 m. Atlantoje – 10 vieta, 2000 m. Sidnėjuje – aukso medalis, 2004 m. Atėnuose – 14 vieta, 2008 m. Pekine – 5 vieta, 2012 m. Londone – 14 vieta), Ronaldas Račinskas (stendinis šaudymas, 2016 m. Rio de Žaneire – 30 vieta).

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS