Labai gerai – taip Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vykdomasis komitetas (VK) įvertino mūsų šalies olimpinės rinktinės pasirodymą Londono olimpiadoje.
Poilsis – privalomas
Vakar Vilniuje įvykusiame LTOK VK posėdyje aptartas Lietuvos olimpiečių pasirengimas Londono olimpiadai ir pasiekti rezultatai, jų analizę bei išvadas pristatė treneriai, mokslininkai, medikai, sporto federacijų atstovai.
Lietuvos olimpinės misijos Londone vadovas Algirdas Raslanas pabrėžė, kad gerus rezultatus lėmė per ekonomikos sunkmetį išlaikytas olimpiečių finansavimo lygis. Pavyzdžiui, 2012 m. premijos už pasiekimus buvo grąžintos į ikikrizinį lygį, padidintos sportininkų stipendijos.
A.Raslano manymu, ateityje reikėtų stiprinti kol kas oficialaus teisinio statuso neturinčius sporto šakų minicentrus, didinti sporto psichologų vaidmenį, labiau akcentuoti sportininkų poilsį, į kurį kol kas kreipiama mažai dėmesio.
"Trūksta tikslingo planavimo, kol kas jo paklaida yra per didelė. Reikia tiksliau žinoti varžovų pasiruošimą ir fizines galimybes, kad galėtume realiai įvertinti savo šalies sportininkų pajėgumą dar prieš varžybas. Mes neadekvačiai žvelgiame į sportininkų poilsį. Didelis fizinis krūvis organizmą nuvargina, jis nespėja atsistatyti. Dažnas mūsų sportininkas jau startuoja nuvargęs. Praradome daug gerų atletų anksčiau laiko, nes jie buvo priversti baigti savo karjerą dėl nepakeliamų raumenyno skausmų", – kalbėjo A.Raslanas.
"Sporto mokslą ir mediciną prisimename tuomet, kai kas nors nepasiseka", – teigė Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius, žinomas lengvosios atletikos specialistas Aleksas Stanislovaitis.
Replikos LTOK vadovams
"Mačiau daug įvairių lentelių, suvestinių, tačiau nė vienoje iš jų nebuvo paminėta, kur didieji sportininkai pradėjo savo kelią. O jis prasideda savivaldos lygiu. Kai atletui sukanka 18 metų, jam nebėra kur sportuoti. Juk ne visi tilps į olimpinį sporto centrą ir ne visi bus pretendentai į olimpinę rinktinę. Reikia spręsti savivaldybių, trenerių finansavimo klausimus", – teigė LTOK VK narys, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos prezidentas Albinas Grabnickas.
Kritišku pasisakymu išsiskyrė Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) viceprezidentas Andrejus Zadneprovskis.
"Nors nebuvo gerų sąlygų treniruotėms, pasiekėme puikių rezultatų. Mane ir mano žmoną Laurą Asadauskaitę vis dar žeidžia šlykšti istorija su automobiliu. Olimpinė čempionė buvo apjuodinta. Grįžau iš Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės federacijos vykdomojo komiteto posėdžio, noriu perduoti kuo šilčiausius linkėjimus Artūrui Poviliūnui. Deja, aš apie LTOK garbės prezidentą negaliu pasakyti nieko gero. Kreipiuosi į LTOK prezidentę Dainą Gudzinevičiūtę: išgyrėte Latvijos sporto centrus, tačiau nežinote, kokios sąlygos Lietuvoje. Mūsų bazėse olimpiniai čempionai priversti rengti apšilimą kartu su 30 vaikų", – piktinosi A.Zadneprovskis.
Atsiėmė IOC ženkliukus
Londono olimpiadoje dalyvavo 62 mūsų šalies sportininkai, jie išmėgino jėgas 14 sporto šakų varžybose. Oficialioje medalininkų rikiuotėje mūsiškiai su 2 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medaliais tarp 204 valstybių užėmė 34-ąją vietą.
LTOK VK posėdyje Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) aukso, sidabro ir bronzos ženkliukus atsiėmė kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, boksininkas Evaldas Petrauskas, imtynininkas Aleksandras Kazakevičius, plaukikės Rūtos Meilutytės treneris Jonathanas Ruddas. Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė į renginį negalėjo atvykti dėl ligos.
Naujausi komentarai