Pandemijos nuskriausti rankininkai rankų nenuleis | kl.lt

PANDEMIJOS NUSKRIAUSTI RANKININKAI RANKŲ NENULEIS

  • 0

Lietuvos vyrų rankinio rinktinei teko pajėgūs, bet įkandami varžovai finaliniame atrankos etape į 2022 m. Europos čempionatą, kuris vyks Vengrijoje ir Slovakijoje. Lietuviai dėl patekimo į pagrindinį grupių etapą kovos su Islandijos, Portugalijos ir Izraelio rinktinėmis.

Nusiteikę ryžtingai

"Jeigu surinksime visus stipriausius žaidėjus, manau, kad galime kovoti dėl vietos Europos čempionate", – apie perspektyvas ketvirtoje atrankos turnyro grupėje kalbėjo vyriausiasis rinktinės treneris Mindaugas Andriuška.

Visos trys rinktinės lietuviams yra gerai pažįstamos. Su portugalais lietuviai susitiko 2020 m. Europos čempionato atrankos turnyre. Susitikimą namuose lietuvaičiai pralaimėjo 23:24, o atsakomasis mačas Portugalijoje baigėsi lygiosiomis 28:28. Su Islandijos rankininkais lietuviai žaidė atrankos finaliniame etape. Pirmąsias rungtynes namuose mūsų rinktinė sužaidė lygiosiomis 27:27, o išvykoje pralaimėjo trimis įvarčiais – 31:34. Izraelio ir Lietuvos rinktinės keliai pastarąjį kartą susikirtę buvo taip pat 2019 m. pasaulio čempionato atrankos varžybose. Tuomet Klaipėdoje lietuvaičiai varžovus pranoko 26:20.

"Neseniai žaidėme ir su portugalais, ir su islandais. Tai žinomos komandos, kurios nėra neįveikiamos. Izraelis sunkiau nuspėjamas ir apie jį turime mažiau informacijos. Šiek tiek kelia nerimą tolimos kelionės, kurios kainuoja nemažai jėgų. Grupė nėra bloga, namuose su visomis komandomis galime siekti pergalės. Su Portugalija ir Islandija įrodėme, kad dėl pergalės galime kovoti ir išvykoje", – aiškino M.Andriuška.

Varžovai atsiliepia pagarbiai

Paskutiniajame etape dėl 20 kelialapių į Europos pirmenybes varžysis 32 ekipos, kurios bus suskirstytos į 8 grupes po 4 komandas. Į Europos čempionatą pateks pirmąsias dvi vietas grupėse užėmusios komandos ir 4 geriausios trečiosios visų grupių rinktinės.

Iš viso 2022 m. Europos rankinio čempionate varžysis 24 rinktinės. Be šeimininkų slovakų ir vengrų vietas pirmenybėse jau yra užsitikrinusios Kroatijos ir Ispanijos komandos.

Būsimi Lietuvos varžovai portugalai ir islandai apie mūsų rinktinę atsiliepė itin pagarbiai.

Islandų dešiniojo krašto pozicijos žaidėjas Arnoras Gunnarsonas išskyrė Aideną Malašinską ir atsitraukusius rinktinės žaidėjus.

"Neseniai galėjome įsitikinti, kad jie turi labai gerą komandą. Tai buvo labai sunkios rungtynės tiek namuose, tiek išvykoje. Aidenas Malašinskas yra žmogus, aplink kurį sukasi jų žaidimas. Puikiai jį pažįstu ir iš žaidimo Zaporožės "Motor" klube. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į jų aukštaūgius, kurie mums pridarė daug problemų", – kalbėjo "Bergischer" klube žaidžiantis islandas.

Lietuvos ir Islandijos rinktinių keliai susikirto atrankos į 2019 m. Pasaulio čempionatą finaliniame atrankos etape. Tuomet namuose su varžovais lietuviai sužaidė lygiosiomis (27:27), o išvykoje nusileido 3 įvarčiais (31:34).

Turi savų sąskaitų

Vyriausiasis Portugalijos rinktinės treneris Paulo Pereira didesnį dėmesį skyrė mačams su Islandija, kadangi su šia rinktine portugalai turi nesuvestų sąskaitų.

"Tai bus puiki galimybė atkeršyti islandams už pralaimėjimus Europos čempionate ir pasaulio čempionato atrankoje. Su Lietuva ir Izraeliu taip pat žaidėme neseniai ir laimėjome, tačiau tai nėra joks pranašumas. Reikia gyventi šia diena, – kalbėjo Portugalijos rinktinės vyriausiasis treneris. – Be abejo, bus sunku visiems sugrįžti po tokios pertraukos rudenį, tad kol kas kažką sunku prognozuoti. Laukia tolimos kelionės ir gana sudėtingas tvarkaraštis, būtų labai gerai, jeigu gautume papildomas bent kelias dienas pasirengti."

Lietuvos ir Portugalijos komandos buvo vienoje grupėje ir atrankoje į šių metų Europos pirmenybes. Namuose lietuviai portugalams pralaimėjo (23:24), o išvykoje susitikimas baigėsi lygiosiomis (28:28).


Donatas Pasvenskas, Lietuvos rankinio federacijos prezidentas

Mūsų vyrų rinktinė turi tikrai neblogas perspektyvas. Joje pakanka ir jaunų, ir patyrusių rankininkų. Turime gana gerą pusiausvyrą tarp vietinių žaidėjų ir legionierių. Užsienio klubuose puikiai užsirekomendavo Aidenas Malašinskas, nuolat žaidžiantis aukščiausio lygio turnyruose, tokiuose kaip Čempionų lyga ir pan. Jonas Truchanovičius su Prancūzijos "Montpellier" komanda apskritai yra tapęs Čempionų lygos nugalėtoju. Šie bei keli kiti vaikinai yra mūsų rinktinės lyderiai, tačiau kovingumo netrūksta nė vienam ekipos nariui. Būtent kovingumu, charakteriu Lietuvos rinktinė ir stipri. Ne veltui vyrai prieš keletą metų pasiekė įspūdingą pergalę Vilniuje prieš norvegus, kurie po keleto mėnesių tapo pasaulio vicečempionais. Tai buvo įrodymas, kad mūsų rankinis yra gero lygio. Įstrigo ir dvikova pasaulio čempionato atkrintamosiose atrankos varžybose su islandais, kai Vilniuje laimėjome vieno įvarčio persvara. Visa spauda apie tai parašė, o ryte paaiškėjo, kad po mačo buvo perskaičiuoti įvarčiai ir mūsų pergalė anuliuota, paskelbiant lygiąsias.

Galiausiai šių metų situacija, kai, regis, ir dėl burtų pasisekė, ir atmosfera rinktinėje buvo puiki, bet pandemija viską nubraukė. Europos rankinio federacija (EHF) nerado galimybių sužaisti rungtynes vėliau. Taip mes netekome realaus šanso pakovoti dėl kelialapio į pasaulio čempionatą. Tačiau savo tikslo žaisti viename svarbiausių turnyrų neatsisakome, sieksime būti finaliniame etape.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS