Paskirti Lietuvos jaunių iki 18 metų ledo ritulio rinktinės treneriai | kl.lt

PASKIRTI LIETUVOS JAUNIŲ IKI 18 METŲ LEDO RITULIO RINKTINĖS TRENERIAI

  • 0

Asociacijos „Hockey Lietuva“ tarybos susirinkime pirmadienį buvo patvirtinti Lietuvos jaunių iki 18 metų rinktinės treneriai, kurie kitų metų balandį Elektrėnuose vadovaus mūsų šalies rinktinei pasaulio jaunių U-18 IIA diviziono kovose.

Lietuvos jaunių rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas amerikietis Dougas Boulangeris, o jam talkins lapkritį Lietuvoje vyrų rinktinės treneriui Danieliui Lacroix padėjęs kanadietis Mike‘as McNamara bei lietuviai – Mindaugas Kieras ir Dovydas Kulevičius.

30-mečiui D.Boulangeriui darbas su tokio amžiaus vaikinais tikrai nėra nauja patirtis: pats žaidęs ledo ritulį NCAA III divizione, amerikietis nusprendė nesiekti profesionalo karjeros ir persikėlė į Šveicariją, kur jis pradėjo darbą su šios šalies jaunimu. Nuo 2014 metų jis užima vyriausiojo trenerio pareigas „Lausanne“ U-17 komandoje, su kuria jis varžosi stipriausioje Šveicarijos jaunių lygoje. Prieš užimdamas vyriausiojo trenerio postą strategas metus praleido trenerio asistento pareigose, o praėjusį sezoną jis išbandė save ir aukštesniame lygyje. Amerikietis dirbo Šveicarijos jaunių iki 17 metų rinktinės trenerio asistentu bei laikinai užėmė ir „Lausanne“ U-20 ekipos vyriausiojo trenerio postą.

Jau pirmaisiais trenerio darbo metais „Lausanne“ pateko į jaunių pirmenybių finalą, o dar du kartus treneriui pavyko išvesti savo ekipą į atkrintamąsias varžybas. Šį sezoną jo vadovaujama komanda „Elite Novizen“ turnyre žengia dvyliktoje pozicijoje.

Visgi, apie jaunimo trenerį daugiausiai pasako jo auklėtinių pasiekimai po darbo su šiuo strategu: nepaisant to, jog vyriausiam D.Boulangerio auklėtiniui per darbą „Lausanne“ klube yra vos 21-eri metai ir visiems su juo dirbusiems žaidėjams viskas dar prieš akis, jau dabar dešimt amerikiečio pamokas išmokusių žaidėjų gavo savo progą aukščiausioje Šveicarijos lygoje (NLA). Šeši trenerio auklėtiniai vyko į pasaulio jaunių iki 18 metų elitinį čempionatą, dar keturi važiavo į tokio pačio rango turnyrą jaunimo lygmenyje (U-20), o draugiškose rungtynėse įvairių amžių savo šalies rinktinių garbę gynė ne viena dešimtis amerikiečio auklėtinių.

Trenerio asistento pareigos patikėtos M.McNamarai, kuris puikiai pažįsta naująjį U-18 rinktinės strategą. 2013-2014 metais jie kartu dirbo „Lausanne“ U-17 ekipoje, tik tuomet labiau patyręs M.McNamara užėmė vyriausiojo trenerio postą, o D.Boulangeris dar tobulėjo būdamas jo asistentu.

Kitiems dviem asistentams šios pirmenybės suteiks skirtingą patirtį. Jei M.Kieras ne vienerius metus dirbo Lietuvos U-20 rinktinėje, o pernai buvo vyriausiasis jos treneris, tai D.Kulevičiui kaip treneriui tai bus pirmasis čempionatas su Lietuvos rinktinėmis.

Priminsime, kad pasaulio ledo ritulio jaunių čempionato IIA diviziono kovos bus surengtos Elektrėnuose, balandžio 7-13 dienomis. Lietuvos rinktinė dėl vietos aukštesniame divizione kausis su Rumunijos, Lenkijos, Pietų Korėjos, Estijos ir Ispanijos bendraamžiais.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS