Permainas išgyvenę rankininkai startavo sunkiomis pergalėmis | kl.lt

PERMAINAS IŠGYVENĘ RANKININKAI STARTAVO SUNKIOMIS PERGALĖMIS

Lietuvos rankinio lygos (LRL) čempionatas prasidėjo Kauno ekipų pergalėmis. „Granitas-Karys“ savo aikštėje nukovė Šiaulių SC „Dubysą“ 31:24, o „Kauno Ąžuolas-KTU“ išvykoje palaužė „Vilniaus“ rankininkų pasipriešinimą – 33:29.

Su ilgamečiu treneriu Valdemaru Novickiu atsisveikinęs Kauno „Granitas-Karys“ Veterinarijos akademijos salėje savo sirgalių nenuvylė. Nedrąsiai rungtynes pradėję Kauno rankininkai vėliau atitrūko nuo svečių iš Šiaulių ir po pirmojo kėlinio pirmavo jau solidžiai – 18:10. Atsikvėpę po pertraukos priešininkai nepasidavė. Jie pamažu tirpdė atstumą ir mėgino atkurti intrigą. Vis dėlto šeimininkai atsilaikė ir įsirašė pirmąjį laimėjimą 31:24.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Paulius Šarkauskas, įmetęs net 11 įvarčių. Marius Kairys pridūrė 5, Saulius Vaškelis – 4, Tadas Bučinskas – 3, Domantas Landa, Marius Gudeika, Karolis Dambrauskas ir Paulius Zėringis – po 2 įvarčius. Šiauliečių gretose labiausiai pasižymėjo Tomas Baliutavičius – 9, Tadas Dapševičius – 7 įvarčiai.

Pasak Kauno „Granito-Kario“ kapitono Tado Bučinsko, mačo rezultatas neatspindi tikrojo komandų jėgų santykio, nes šiauliečiai į Kauną atvyko toli gražu ne stipriausios sudėties. Tuo tarpu kauniečiai pirmajame mače taip pat nemažai eksperimentavo, bandė naujus derinius, kurie turėtų praversti čempionato eigoje.

Kitame ture kauniečių laukia susitikimas su „Vilniaus“ komanda, kuri čempionatą pradėjo nusileisdama Kauno „Ąžuolo-KTU“ klubui. Nuolat savo sąlygas diktavę kauniečiai pirmavo, tačiau iki pertraukos smarkiau neatitrūko 19:16. Po pertraukos vilniečiai ėmė artėti ir skirtumą nukirpo iki minimalaus 24:25. Vis dėlto svečiai sukruto, laimėjo atkarpą 4:0 ir tapo nebepavejami. Nugalėtojams įvarčius pelnė: Arminas Stankūnas – 9, Karolis Jankauskas – 7, Vilius Juozaitis – 6, Aurimas Balčiūnas – 5, Lukas Sutkus – 4, Martynas Stumbra ir Mantas Sturonas – po 1. Vilniečiams daugiausia įvarčių įmetė Vaidas Drevinskas, Martynas Žala ir Domantas Raudonius – po 6, Martynas Lapinskas – 5. Vienintelis šį sezoną lygos legionierius Federico German Jaime iš Argentinos pasižymėjo 1 įvarčiu.