Po paskutinio Lietuvos bėgimo taurės etapo Rumšiškėse – geriausiųjų apdovanojimai | kl.lt

PO PASKUTINIO LIETUVOS BĖGIMO TAURĖS ETAPO RUMŠIŠKĖSE – GERIAUSIŲJŲ APDOVANOJIMAI

Paskutinis šiais metais, 18-asis, Lietuvos bėgimo taurės etapas savaitgalį vyko Rumšiškėse. Lepinančiai gražiu oru vykusį bėgimą „Aplink Lietuvą“ laimėjo Virgilijus Muralis ir Dalia Lukošienė, o kartu buvo apdovanoti ir viso 2019 metų Lietuvos bėgimo taurės sezono geriausieji.

Paskutinis 2019 metų etapas buvo išskirtinis, nes dalyviai buvo išskirstyti pagal amžiaus grupes – pirmiausia pradėjo vyriausieji, o elitiniai bėgikai startavo paskutiniai (pagal taip vadinamas „handicap“ taisykles).

Įskaitinę pusės maratono distanciją Rumšiškėse greičiausiai įveikė Virgilijus Muralis (1 val. 37 min. 44,3 sek.). Antrąją vietą užėmė Dainius Gorskis (1:41.54,7), trečiąją – Aurimas Skinulis (1:42.32,2).

Moterų grupėje prizininkių trejetas išsidėstė taip: Dalia Lukošienė (1:47.52,8), Vilija Damašickienė (1:48.10,1), Gitana Akmanavičiūtė (1:53.08,6).

Dalyviai taip pat galėjo išmėginti jėgas trumpesnėse 10 km, 5 km ir 500 m distancijose.

Bendroje 2019 metų Lietuvos bėgimo taurės įskaitoje triumfavo A. Skinulis (9550 tšk.), antras liko Justinas Čekanauskas (9324 tšk.), trečias – Antanas Žukauskas (9264 tšk.). Moterų grupėje nugalėtoja tapo D. Lukošienė (7772 tšk.), antrąją vietą užėmė Gitana Akmanavičiūtė (7743 tšk.), trečiąją – Vilmantė Stašauskaitė (7176 tšk.).

Rumšiškėse paskelbtiems bendrosios įskaitos nugalėtojams lapkričio 17 dieną Tauragėje vyksiančiame bėgime bus įteiktos vardinės taurės.

Specialius prizus Tauragėje taip pat gaus bėgikai, šiais metais įveikę visus įskaitinius etapus (10 ir daugiau). Apdovanojimai lauks ir tų dalyvių, kurie šįmet įveikė visus Lietuvos bėgimo taurės etapus.

Po bėgimo Rumšiškėse paaiškėjo ir greičiausias 2019 metų bėgimo klubas. Juo tapo „Bėgimo klubas“, surinkęs 13754 taškų.

Klubų įskaitoje antrojoje vietoje liko „Lukas“ su 12133 taškais, trečioje - „Jonavos Maratonas“ su 11297 taškais.