Po migracijos dokumentų epopėjos iš JAV į tėvynę vėlyvą ketvirtadienio vakarą grįžęs krepšininkas Šarūnas Jasikevičius prisipažino pasiilgęs rinktinės.
Permainos nenuvylė
Lietuvos rinktinės marškinėlius Š.Jasikevičius užsivilks po dvejų metų pertraukos. Pernai kartu su Arvydu Macijausku apie netvarką rinktinėje prabilęs NBA Golden State Warriors klubo įžaidėjas sakė sekęs permainas nacionalinėje komandoje.
Kai mūsų paklausia, mes pasakome, kad, palyginti su užsieniu, esame labai atsilikę. Pernai Macas kažką pasakė, aš su juo sutikau 100 procentų, gal dėl to ir prasidėjo tie pokyčiai, - svarstė 31 metų 192 cm ūgio krepšininkas.
Š.Jasikevičių labiausiai nustebino naujasis rinktinės treneris Ramūnas Butautas. Jis įvedė naują praktiką pats asmeniškai telefonu bendrauja su rinktinės kandidatais. Ankstesni nacionalinės komandos strategai su krepšininkais kalbėdavosi tik jiems atvykus į pasirengimo stovyklą.
Kai R.Butautas pirmą kartą paskambino, pagalvojau, kad čia koks nors pokštas. Gal žurnalistas koks skambina, bando kažką iš manęs išgauti, - šypsojosi vienas geriausių Europos krepšininkų. - Labai neįprasta, kai treneris skambina, rūpinasi. Tas žmogiškasis faktorius taip pat labai svarbus, man toks bendravimas labai patiko.
Įžaidėjas pripažino, kad visiškai nepažįsta R.Butauto krepšinio filosofijos, bet vylėsi, kad iki Europos čempionato rinktinei pavyks susižaisti. Savo fizine forma krepšininkas teigė esąs patenkintas, nes šešias savaites sportavo individualiai.
Pagrindas jau yra, dabar svarbiausia priprasti prie komandos. Ir anksčiau prie rinktinės prisijungdavau likus 5 savaitėms iki čempionatų. Antra vertus, jau dvejus metus nežaidžiau Europoje krepšinio, nepažįstu kai kurių rinktinės žaidėjų, todėl pasirengimas bus labai svarbus. Be to, dabar esu keleriais metais senesnis, bet laiko pasirengti turėtų užtekti, - šyptelėjo Š.Jasikevičius.
Vakar su fizinio rengimo treneriu Virginijumi Mikalausku Kaune surengęs pirmąją treniruotę, Šaras tikrai dalyvaus pirmadienį Rygoje prasidedančioje pasirengimo stovykloje.
Stebina rinktinės tikslai
Per pastaruosius dvejus metus NBA arenose nedaug rungtyniavęs Š.Jasikevičius tikino, kad yra pasiilgęs ir krepšinio, ir rinktinės kompanijos. Man labai pasisekė, kad per karjerą žaidžiau tokiose komandose, kurios primena Lietuvos rinktinę. Nacionalinėje komandoje iš tikrųjų tvyro puiki atmosfera, viską darome kartu, todėl čia ir malonu žaisti, - kalbėjo Sidnėjaus olimpiados prizininkas.
Tačiau į rinktinę grįžtantis Š.Jasikevičius nepraleido progos įgelti Lietuvos krepšinio vadovams. Jį nustebino Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Vlado Garasto žodžiai, kad rinktinei keliamas tikslas laimėti Lietuvoje vyksiančias 2011 metų Europos pirmenybes.
Ko mes tada čia važiuojam? - retoriškai klausė Šaras. - Tegul pasiima kokius 18-mečius ir augina juos penkerius metus. Su tokiais tikslais aš nesutinku.
Pasak Š.Jasikevičiaus, Lietuvos rinktinė Europos čempionate Ispanijoje bus tarp 5-6 stipriausių komandų, o medalių ir kelialapių į olimpines žaidynes likimą lems smulkmenos. Talento turime užtektinai, dabar reikia dirbti. Šansų tikrai turime, bet yra ir kitų veiksnių susižaidimas, santykiai komandoje. Tikėkimės, kad sėkmė bus mūsų pusėje, - vylėsi Europos čempionas.
Ž.Ilgauskas nori į olimpiadą
Š.Jasikevičius rinktinėje turi ir dar vieną misiją. Pasak olimpinio prizininko, jei rinktinė iškovos kelialapį į Pekino olimpiadą, yra labai daug vilčių, kad žalius ir baltus marškinėlius pagaliau apsivilks jo draugas Žydrūnas Ilgauskas.
Jis tikrai norėjo žaisti jau šiemet, bet ta tragedija (Ž.Ilgausko žmona Jennifer po persileidimo neteko dvynukų red.)... Net neįsivaizduoju, kaip jam reikėjo viską ištverti žaisti, grįžti į namus, kalbėti su žmona. Nežinau, kaip dar reikėtų galvoti apie rinktinę, - emocingai aiškino Šaras.
Tačiau Š.Jasikevičius pridūrė esąs kaip niekada optimistiškai nusiteikęs, kad Ž.Ilgauskas pagaliau atvyks į rinktinę: Šiemet Žydrūnas itin daug klausinėjo apie rinktinę. Jam labai patiko pernykštė stovykla Krepšinis be sienų Vilniuje, jis buvo nustebęs, kokia čia gera chebra. Būtent to mums ir trūksta Amerikoje, nes jokių draugysčių ir normalių santykių tarp komandos draugų ten nėra.
Grįžo be žmonos
Į Lietuvą Š.Jasikevičius grįžo be žmonos Linor. Man sportuoti reikia, juk ne atostogos. Jeigu per dieną bus po dvi treniruotes, reikės važinėti į Latviją, dar kažkur, tai ką žmona viena čia veiks, - kalbėjo krepšininkas.
Be to, iš JAV jis išvyko labai paskubomis. Trečiadienį po pietų diplomatų ir advokatų pastangomis pagaliau pavyko gauti reikalingus migracijos dokumentus ir Šarūnui leista išvykti iš šalies.
Net neįsivaizdavau, kad lygioje vietoje galiu patekti į tokią situaciją. Įsivaizduokite ta migracijos tarnyba net neturi savo telefono linijos. Nors varpais skambink, - ironiškai apie JAV valdininkus atsiliepė Š.Jasikevičius. - Todėl esu labai dėkingas visiems, kurie padėjo išspręsti šią problemą.
NBA dar nenusivylė
Po Europos čempionato Š.Jasikevičius tikisi grįžti jau į kitą NBA komandą. Ant Golden State Warriors suolo užsisėdėjęs lietuvis (per atkrintamąsias varžybas žaidė vos 6 minutes) šios komandos vadovų paprašė jį išmainyti.
Warriors yra labai keista organizacija. Mano agentas (Dougas Neustadtas red.) pats atvežė neblogų pasiūlymų iš kitų komandų, bet jie nieko nedaro. Nuo manęs niekas nepriklauso, esu tik paprasčiausia prekė, - pripažino į nepavydėtiną padėtį patekęs Š.Jasikevičius ir pridūrė, kad sportininkui nėra nieko baisiau, nei sėdėti ant suolo.
Vis dėlto Šaras šią vasarą nepasinaudojo galimybe nutraukti sutarties su Warriors, kuri kitais metais jam garantuos 4 mln. JAV dolerių atlyginimą. Esą kontraktą nuspręsta išlaikyti, nes 6-7 įžaidėju besidominčios komandos jį gali įsigyti tik mainų keliu.
Nors ir pažėręs nemažai karčių žodžių, Š.Jasikevičius tvirtino, kad NBA nenusivylė. Man daug kas patinka NBA. Trumpesnis sezonas, daugiau rungtynių, galimybių varžytis. Iki šiol manau, kad galiu gerai žaisti šioje lygoje. Man reikia labai nedaug normalios komandos, kurioje stabiliai gaučiau žaisti po 20 minučių įžaidėjo pozicijoje, - savo lūkesčius išdėstė Š.Jasikevičius.
Naujausi komentarai