Studentų rinkimuose dominavo plaukikės | kl.lt

STUDENTŲ RINKIMUOSE DOMINAVO PLAUKIKĖS

• 0

Geriausių Lietuvos studentų sportininkų rinkimuose šiemet prizus šlavė Kauno atstovai. Laikinosios sostinės universitetų auklėtiniai apdovanojimuose pelnė visas tris lyderių vietas.

Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) surengtame pagerbimo ir apdovanojimų vakare Vilniaus universitete (VU) buvo apdovanoti sportininkai, kurie šiemet savo pasiekimais garsino savo Alma Mater tarptautinėse sporto arenose.

LSSA prezidentės Indrės Čelkienės teigimu, šie metai mūsų akademiniam sportui buvo bene geriausi istorijoje. Pasaulio žiemos universitetų žaidynėse Leik Plaside (JAV) kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas nuskynė sidabro medalį. Gegužę 100-metį minėjusiose Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos (SELL) studentų žaidynėse Estijoje lietuviai iškovojo daugiausia medalių. Europos universitetų čempionatuose Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) vaikinų krepšinio, 3x3 vaikinų krepšinio, irklavimo ir vaikinų paplūdimio tinklinio komandos ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) merginų paplūdimio tinklinio ekipa pasipuošė visų spalvų medaliais.

Pasaulio vasaros universitetų žaidynėse Kinijoje Lietuvos sportininkai pačiupo 6 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos medalius, garantuodami šaliai 9 vietą tarp 126 dalyvavusių valstybių. Galiausiai sportinių laimėjimų kraitį papildė VDU 3x3 vaikinų krepšinio komanda, kuri tapo ir FISU pasaulio universitetų taurės nugalėtoja.

Geriausia 2023 metų sportininke antrus metus iš eilės buvo pripažinta VDU Politikos ir diplomatijos fakulteto antro kurso studentė Rūta Meilutytė. Ji 2023 m. tapo pasaulio čempione (plaukiant 50 m ir 100 m krūtine), buvo pripažinta geriausia Europos plaukike ir iškovojo kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Antra vieta apdovanojimuose skirta Švietimo akademijos fizinio ir sveikatos ugdymo trečio kurso studentei Kotrynai Teterevkovai. Ji šiemet FISU pasaulio vasaros universitetų žaidynėse iškovojo tris aukso medalius (plaukiant 50 m, 100 m, 200 m krūtine) ir įvykdė net du olimpinius normatyus, o pasaulio plaukimo čempionate užėme 6 vietą.

Trečioji pozicija atiteko Lietuvos sporto universiteto treniravimo sistemų absolventui Edžiui Matusevičiui. Ieties metikas FISU žaidynėse pelnė aukso medalį, Europos žaidynėse – pirmąją vietą, pasaulio lengvosios atletikos čempionate – 8 vietą.

Toliau išsirikiavo: 4. Povilas Stankūnas (irklavimas, VDU), 5. Edgaras Benkunskas (lengvoji atletika, LSU), 6. Diana Zagainova (lengvoji atletika, VU), 7. Andrejus Drukarovas (kalnų slidinėjimas, UB), 8. Tomas Navikonis (plaukimas, OSU), 9. Andrius Šidlauskas (plaukimas, LSU), 10. Judita Traubaitė (orientavimosi sportas, VU).