Tragedija paženklintoje Čempionų lygoje triumfavo „Magdeburg“ rankininkai | kl.lt

TRAGEDIJA PAŽENKLINTOJE ČEMPIONŲ LYGOJE TRIUMFAVO „MAGDEBURG“ RANKININKAI

• 0

Paaiškėjo stipriausias 2022-2023 m. sezono Europos vyrų rankinio klubas. EHF Čempionų lygoje po 21-erių metų pertraukos triumfavo Vokietijos „Magdeburg“ rankininkai.

Kelno (Vokietija) arenoje vykusiame Čempionų lygos finalo ketverte Magdeburgo klubas kelią trofėjaus link skynėsi per pratęsimus ir baudinių seriją.

Finale „Magdeburg“ po pratęsimo 30:29 įveikė Kielcų „Barlinek Industria“ komandą. Keturis kartus Čempionų lygą laimėjusio kirgizų kilmės ispano Talanto Duišebajevo treniruojamas Lenkijos klubas Čempionų lygos finale suklupo antrus metus iš eilės. Pernai Kielcų ekipa finale po baudinių serijos pralaimėjo „Barcelonai“.

Naudingiausiu finalo ketverto rankininku išrinktas „Magdeburg“ komandai atstovaujantis islandas Gislis Kristjanssonas. Finale G. Kristjanssonas pelnė 6 įvarčius, pusfinalyje surinko 5 įvarčius. Pusfinalyje islandas gavo traumą ir klubas skelbė, kad jam prireiks operacijos. Tačiau finale G. Kristjanssonas pasirodė aikštelėje ir vedė komandą į pergalę.

Pusfinalyje „Magdeburg“ komanda po pratęsimo ir baudinių serijos 40:39 įveikė titulą praradusią „Barceloną“. Kitame pusfinalyje „Barlinek Industria“ minimaliu skirtumu 25:24 pranoko vėl be titulo likusį turtingiausią pasaulio rankinio klubą, net 16 mln. eurų biudžetą turintį „Paris Saint-Germain“.

Kovoje dėl trečios vietos PSG 31:37 pralaimėjo „Barcelonai“. PSG ekipai atstovaujantis latvis Dainis Krištopanis įvarčių nepelnė, o pusfinalyje pasižymėjo 4 įvarčiais.

Tituluočiausia Čempionų lygos komanda išlieka „Barcelona“, savo sąskaitoje turinti 11-a trofėjų. Toliau rikiuojasi Vokietijos klubai – penkis kartus laimėjęs „VfL Gummersbach“ bei po keturis kartus triumfavę „Magdeburg“ ir „THW Kiel“. Per visą istoriją Vokietijos ir Ispanijos klubai Čempionų taurės ir dabartinės Čempionų lygos turnyrus laimėjo po 17-a kartų.

Stipriausiojo vardą susigrąžinęs Magdeburgo miesto klubas prieš tai čempionų taurę į viršų kėlė 1978, 1981 ir 2002 m. „Magdeburg“ klubas keturis kartus yra laimėjęs ir antrą pagal pajėgumą turnyrą – EHF Europos lygą. 1999 m. „Magdeburg“ gretose tuometę EHF taurę laimėjo ir lietuvis vartininkas Almantas Savonis.

Per visą istoriją Čempionų lygą yra laimėjęs vienintelis lietuvis. 2018 m. Prancūzijos „Montpellier“ klubo gretose čempionu tapo Jonas Truchanovičius.

Šių metų Čempionų lygos finalo ketvertą Kelne sukrėtė sporto žurnalisto mirtis. Finale sustojo 51-erių metų Lenkijos sporto žurnalisto Pavelo Kotvicos širdis. Dėl sutrikusios žurnalisto sveikatos antro kėlinio viduryje finalo rungtynės buvo sustabdytos. Tačiau skubiai suteikta medikų pagalba neišgelbėjo Pavelo Kotvicos gyvybės.