Trasa skriejęs V. Strolia vėl mušė rekordus: daug dirbome, kad taip atrodyčiau | kl.lt

TRASA SKRIEJĘS V. STROLIA VĖL MUŠĖ REKORDUS: DAUG DIRBOME, KAD TAIP ATRODYČIAU

  • 0

Lietuvos biatlonininkams olimpinio sezono pradžia ir toliau klostosi sėkmingai. Ketvirtadienį Estešunde (Švedija) vykusių planetos biatlono taurės etapo sprinto varžybose rekordines pozicijas iškovojo net trys lietuviai.

Vyrų 10 km sprinte Vytautas Strolia pasiekė savo rekordą šioje rungtyje bei antrą karjeros rezultatą apskritai. Anykštėnas suko vieną baudos ratą (šaudymas 1+0), tačiau palypėjo net į 17 poziciją. Pagal greitį trasoje lietuvis buvo 15-as, greičiausiai trasoje šliuožusiam švedui Sebastianui Samuelssonui pralaimėjęs vos 51,3 sek.

„Šiandien savijauta vėl buvo labai gera, bet ir slidės buvo labai geros – bent jau iš mano pusės skiriu daug pagyrų servisui. Daug dirbome pasiruošimo metu, kad taip atrodyčiau trasoje. Sezono pradžia tikrai esu labai patenkintas, bet bijau kažką sakyti, kad po to nebūtų žingsnio atgal. Tikiuosi, kad priaugau ir sezono galas nesusiklostys taip, kaip pernai“, – sakė V.Strolia.

Net ir suklydęs šaudydamas gulint Lietuvos biatlonininkas netaiklaus šūvio nesureikšmino bei sėkmingai reabilitavosi: po pirmo šaudymo mūsiškis buvo 54-as, antrojo – 19-as, o per paskutinį ratą atlošė dar porą pozicijų.

„Po baudos galvojau kaip bus, taip bus, svarbiausia atlikti savo darbą toliau. Turint vieną baudą po šaudymo gulint dar galima viską ištaisyti, bet gali būti ir labai blogai. Žinoma, kai galvoju dabar, atrodo, jog minus viena bauda ir galėjo būti dar geriau, bet reikia džiaugtis ir tuo, kuo yra. Gal tų baudų nebeliks ateityje“, – šyptelėjo V.Strolia.

Nuo geriausiųjų 10-uko mūsiškį skyrė vos 12 sekundžių. Už iškovotą 17 vietą V.Stroliai atiteko 24 įskaitiniai pasaulio taurės varžybų taškai. Per tris startus 49 taškus uždirbęs lietuvis bendroje įskaitoje rikiuojasi net 23-ias. Sėkmingi startai Lietuvos rinktinės lyderiui pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis.

„Kai tokia savijauta, tada gali mėgautis varžybomis. Dalyvaudamas kontroliuoju save, tempą, šaudymą ir tai labiausiai džiugina“, – džiaugėsi V.Strolia.

Varžybų nugalėtoju tapo S.Samuelssonas, 18 sek. pranokęs prancūzą Emilieną Jacqueliną bei 21,5 sek. – kitą Prancūzijos biatlonininką Quentiną Fillon Maillet. Visi trys prizininkai suko po vieną baudos ratą. V.Strolia nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 2,9 sek.

Sėkmingai varžybose pasirodė karjeros rekordą pasiekęs Linas Banys. 23-ejų anykštėnas šaudydamas nesuklydo nė sykio bei užėmė 61 poziciją – nuo patekimo į sekmadienį vyksiančią persekiojimo rungtį jį skyrė vos 3,5 sek. Tomas Kaukėnas suko du baudos ratus (0+2) ir užėmė 64 vietą, komandos draugui nusileidęs 2,3 sek. Nepasisekė Karoliui Dombrovskiui, kuris suklydo triskart (1+2) bei tenkinosi 86 pozicija tarp 115 biatlonininkų.

Nacijų taurės įskaitoje Lietuvos vyrų ekipa rikiuojasi aukštoje 14 vietoje, o Pekino olimpinių žaidynių atrankos įskaitoje – 16-oje. Deleguoti pilnas estafečių komandas į žaidynes galės 20 pajėgiausių rinktinių, kurios paaiškės sausio viduryje.

Moterų 7,5 km sprinte Gabrielė Leščinskaitė nesuklydo nė sykio bei užėmė 51 vietą – tokią pačią poziciją su tokiu pačiu šaudymu lietuvė iškovojo ir sekmadienį vykusiose sprinto varžybose. Tiesa, šįkart patekimas į geriausiųjų 60-uką lietuvaitei suteikė galimybę dalyvauti pirmame karjeros persekiojime.

„Iškovoti galimybę varžytis persekiojimo rungtyje mano tikslu buvo jau seniai, todėl šiandieninis pasiekimas mane ypatingai džiugina. Ar startuosiu, ar praleisiu kol kas nenuspręsta, bet visgi jaučiu, kad nei aš, nei treneris nenorėtų praleisti galimybės įgyti naujos patirties, turint omenyje, kad iki sekančių varžybų dar bus pakankamai laiko poilsiui“, – pasiekimu džiaugėsi G.Leščinskaitė.

Per trejas šio sezono varžybas lietuvė nė sykio neužėmė žemesnės nei 56 pozicijos. Tiesa, šiandien biatlonininkė tikėjosi pasirodyti sėkmingiau.

„Išties man labai gaila, kad likau toje pačioje vietoje, nors atsilikimas nuo lyderės šiandien mažesnis. Lyginant abu sprintus, tiek savijauta, tiek pasirinkta taktika kardinaliai skyrėsi. Šios dienos varžyboms buvau kovingai nusiteikusi, jaučiausi gerai, tad nusprendžiau važiuoti taip, kaip dažniausiai treneris mane skatina – nuo pat starto atiduoti maksimalias pastangas ir stengtis išlaikyti greitį visų varžybų metu. Visgi šis būdas nepatiko mano organizmui ir antram rate pajutau, kaip senka jėgos, o dar tas baisus šaltis smelkėsi į raumenis ir tarsi juos surakino“, – paaiškino G.Leščinskaitė.

Varžybų nugalėtoja tapo nė vieno baudos rato nesukusi austrė Lisa Theresa Hauser, kuri 12,5 sek. pranoko greičiausiai šliuožusią Elvirą Oeberg (1+1) iš Švedijos bei 14,4 sek. – trečią kartą karjeroje tarp prizininkių prasibrovusią baltarusė Haną Solą (0+1). G.Leščinskaitė nugalėtojai pralaimėjo 1 min. 51,1 sek., o 92 pozicijoje likusi Natalija Kočergina (0+2) – 2 min. 53,5 sek.

Šeštadienį vyks moterų persekiojimo lenktynės bei vyrų estafetės varžybos.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS