Valdininkų sprendimas prilygsta nokautui | kl.lt

VALDININKŲ SPRENDIMAS PRILYGSTA NOKAUTUI

  • 9

"Išnaudojome visas galimybes siekdami įtikinti Specialiosios komisijos atstovus, tačiau nei į mūsų, nei į kolegų siūlymus neatsižvelgta", – po pokalbio su ikiolimpinių atrankos varžybų organizatoriais pareiškė Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga.

Kreipėsi oficialiai

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir LBF atstovai virtualiuoju būdu bendravo su Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Specialiosios bokso komisijos "Boxing Task Force" (BTF) atsakingais asmenimis.

Lietuviai buvo pakviesti į pokalbį, kai kreipėsi į BTF prašydami peržiūrėti atnaujintą Tokijo olimpinių žaidynių bokso varžybų atrankos sistemą.

Ažiotažą sukėlė BTF sprendimas, motyvuojant sudėtinga epidemiologine situacija, atšaukti birželį Paryžiuje turėjusį vykti pasaulinį atrankos turnyrą.

Atsisakius šių varžybų, stipriausi Lietuvos boksininkai praktiškai neteko galimybės kovoti dėl olimpinių kelialapių.

LTOK ir LBF oficialiame rašte prašė BTF peržiūrėti ir pakoreguoti Tokijo olimpinių žaidynių bokso varžybų atrankos sistemą, kad ši būtų pritaikyta visoms valstybėms ir visiems sportininkams.

Sistemos nekeis

Vis dėlto BTF darbo grupės narys Breno Pontesas apgailestaudamas patvirtino, kad atnaujinta olimpinių žaidynių bokso varžybų atrankos sistema nebus keičiama.

Šią žinią nacionaliniams olimpiniams komitetams ir nacionalinėms bokso federacijoms pranešė ir BTF darbo grupės pirmininkas Morinaris Watanabe.

Tai reiškia, kad kelialapiai į vasarą vyksiančias Tokijo olimpines žaidynes bus dalijami Amerikos ir Europos zonų atrankos turnyruose, o visi likę – pagal naują reitingų sistemą.

Birželį Paryžiuje vyksiančiose Europos zonos atrankos varžybose dalyvaus tik tie sportininkai, kurių kovos dėl pablogėjusios epidemiologinės situacijos buvo atšauktos pernai kovą Londone vykusiame turnyre.

Tad Prancūzijos sostinėje kovos vienintelė Lietuvos atstovė – Europos jaunimo čempionė 19-metė Gabrielė Stonkutė, o Londono ringe nesėkmes patyrę Rugilė Altaravičiūtė, Edgaras Skurdelis, Vytautas Balsys, Algirdas Baniulis, Paulius Zujevas, Tadas Tamašauskas tokio šanso jau neturės.

E.Stanionis – už borto

Lietuvos boksininkams lieka vienintelė galimybė – į olimpines žaidynes patekti per naują reitingų sistemą.

53 kelialapiai, dėl kurių turėjo būti kovojama atšauktame pasauliniame atrankos turnyre, bus išdalyti po lygiai keturių žemynų 13-os svorio kategorijų sportininkams.

Reitingavo sistema ydinga, nes ji turi būti žinoma iš anksto, niekas iki tol specialiai nerinko reitingo taškų.

BTF reitingų lentelėse yra trys Lietuvos boksininkai: pasaulio ir Europos čempionatuose 5-ąsias vietas iškovojusi Iveta Lešinskytė (tarp svorio kategorijos iki 75 kg atstovių dalijasi 21–24 vietas, į Tokiją vyks 17 sportininkių), pasaulio čempionate 9-ą vietą iškovojęs T.Tamašauskas (iki 91 kg, 36–38 vietos, į žaidynes bus atrinkta 17 atletų) ir E.Skurdelis (iki 57 kg, 85-a vieta, kelialapius gaus 28 šios svorio kategorijos kovotojai).

Galimybės varžytis olimpinėse žaidynėse netenka vienas geriausių Lietuvos boksininkų, 2015 m. Europos čempionas Eimantas Stanionis, nes pasiekimai profesionalų ringe, kaip ir G.Stonkutės rezultatai jaunimo varžybose, neįtraukiami į BTF reitingus.

BTF tik apgailestavo

"Siekėme įtikinti BTF atstovus, kad atšauktas pasaulinis atrankos turnyras žlugdo ne tik Lietuvos, bet ir kitų nedidelių valstybių boksininkų galimybes kovoti olimpinėse žaidynėse bei pažeidžia olimpinius principus.

Apeliavome, kad, pakeitus atrankos sistemą, galimybių patekti į olimpines žaidynes netenka jauni boksininkai, neturintys reitingo taškų. Dėl tos pačios priežasties nereitinguojami ir profesionalai, kurie gali ir nori dalyvauti olimpinėse žaidynėse ir ten kovoti dėl medalių.

Reitingavo sistema ydinga, nes ji turi būti žinoma iš anksto, niekas iki tol specialiai nerinko reitingo taškų. Skiriasi ir svorio kategorijos, kurioje buvo kovojama anksčiau pasaulio ir žemynų čempionatuose, ir tos, kuriose bus kovojama Tokijuje.

Deja, į visus mūsų argumentus BTF atstovas atsakydavo tik apgailestavimu dėl susiklosčiusios situacijos. Identiška BTF pozicija buvo ir per susitikimus su kitomis nacionalinėmis federacijomis.

Mes ir mūsų kolegos siūlė skirti kvotas pagal tai, kiek boksininkų dalyvavo praeitose olimpinėse žaidynėse, arba išskirstyti kvotas žemynams, kad jie organizuotų atrankos turnyrus. Tačiau į šiuos siūlymus nebuvo atsižvelgta. Tai kelia klausimų dėl olimpinių atrankos turnyrų organizatorių nekompetencijos, nes kitos sporto šakos organizuoja tiek žemynų, tiek pasaulinius atrankos turnyrus ir suteikia sportininkams galimybių kovoti dėl kelialapių sporto arenose, o ne popieriniuose reitingų sąrašuose", – teigė D.Šaluga.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

To leninui

Suspenduotas tavo galiukas o ne Rusijos rinktine olimpiadoje ji vadinsis ROC

leninui

Rusijos rinktinės dalyvavimas olimpinėse žaidynėse suspenduotas dėl valstybiniu mastu dopingo naudojimo. Tad gali ramiai gulėti , kol ateis paskutinio teismo diena.

,,Nokautas,,

Lietuvoje profesionalų bokso nėra nes mokesčiai visus uždusintų..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS