Vieniems Lietuvos sportininkams – trofėjai, kitiems pritrūko sėkmės | kl.lt

VIENIEMS LIETUVOS SPORTININKAMS – TROFĖJAI, KITIEMS PRITRŪKO SĖKMĖS

Šiomis dienomis Romoje (Italija) ir Miunchene (Vokietija) varžosi net kelių sporto šakų Europos čempionatų dalyviai, tarp jų – plaukimo, lengvosios atletikos, dviračių, stalo teniso, paplūdimio tinklinio. Lietuvių rezultatai – skirtingi.

Dovana ir stimulas

Italijos sostinėje trečią medalį Lietuvos plaukimo rinktinei iškovojo vilnietė Kotryna Teterevkova.

20-metė sportininkė 200 m krūtine nuplaukė per 2 min. 24,16 sek. ir užėmė trečią vietą.

Šios rungties finalą laimėjo 23-ejų šveicarė Lisa Mamie (2 min. 23,27 sek.), sidabro medalis įteiktas 29-erių italei Martinai Carraro (2 min. 23,64 sek.).

„Medalis man – lyg savęs įvertinimas, kaip Dievo dovana, taip pat – didelis stimulas toliau dirbti“, – sakė K.Teterevkova.

Anksčiau bronzos medalius iškovojo Rūta Meilutytė ir Andrius Šidlauskas (abu – 100 m plaukimo krūtine finaluose).

Penktas vietas užėmė Danas Rapšys (200 m laisvuoju stiliumi – 1 min. 46,48 sek.) ir A.Šidlauskas (200 m krūtine – 2 min. 10,45 sek.).

Startavo lengvaatlečiai

Miunchene startavo Europos lengvosios atletikos čempionatas. Lietuvos rinktinėje – devyniolika sportininkų.

Diską 56 m numesdavau ir prieš dešimt metų, tad liūdna, kad šįkart – beveik toks pat rezultatas.

Pirmieji mūsiškių rezultatai – kuklūs.

Maratono bėgimą tarp moterų Loreta Kančytė užbaigė užėmusi 38 vietą (2 val. 41 min. 15 sek.), tarp vyrų Ignas Brasevičius – 57 (2 val. 25 min. 25 sek.), o Remigijus Kančys nuotolio nebaigė.

Atrankos etapų neįveikė disko metikė Ieva Zarankaitė (56,85 m – 14 vieta) ir bėgikas Simas Bertašius (1 500 m – 3 min. 40,19 sek., 15 vieta).

„Diską 56 m numesdavau ir prieš dešimt metų, tad liūdna, kad šįkart – beveik toks pat rezultatas. Visą šį sezoną diskas neskrenda ir nežinau, kodėl“, – krimtosi I.Zarankaitė.

Vakar 35 km sportinio ėjimo varžybose dalyvavo Arturas Mastianica (2 val. 46 min. 09 sek. – 17 vieta), šuolių į tolį – Jogailė Petrokaitė (6,37 m – 14 vieta, į finalą nepateko).

Šiandien į disko metimo sektorių žengs pasaulio čempionato prizininkai Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius.

Treke ir plente

Mūsų šalies dviratininkų rinktinę Miuchene sudaro dvylika sportininkų. Lietuvos atstovai jau dalyvavo treko ir plento lenktynėse.

Treke šeštą vietą užėmė Olivija Baleišytė (eliminavimo rungtis), dešimtą – Vasilijus Lendelis (sprintas), keturioliktas – Justas Beniušis (1 km individualios varžybos) ir O.Baleišytė (daugiakovė), penkioliktą – Svajūnas Jonauskas (sprintas).

Vyrų plento 209,4 km grupines lenktynes Ignatas Konovalovas užbaigė užėmęs 54 vietą, Evaldas Šiškevičius – 112, Venantas Lašinis – 124.

Šiandien atskiro starto varžybosė jėgas išmėgins Inga Češulienė, E.Šiškevičius ir V.Lašinis.

Rugpjūčio 19-ąją dviračių kroso trasoje startuos Ignas Ambrazas.

Rezultatas: Miuncheno treke O.Baleišytė buvo šešta tarp septyniolikos eliminavimo rungties dalyvių. / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Pralaimėjimų serijos

Į Europos stalo teniso čempionatą, kuris Miunchene sulaukė 160 sportininkų, Lietuva delegavo penkis žaidėjus.

Vienetų varžybų dvikovas Kornelija Riliškytė savo pogrupyje pralaimėjo Serbijos (1:3) ir Rumunijos (0:3) stalo tenisininkėmis, Emilija Riliškytė – Ispanijos (0:3) ir Prancūzijos (1:3) atstovėms, Eglė Jankauskienė – Prancūzijos (2:3) ir Belgijos (0:3) sportininkėms, Kęstutis Žeimys nusileido vengrui (1:3) ir įveikė estą (3:0), o Ignas Navickas pripažino varžovų iš Vengrijos (0:3) ir Šiaurės Makedonijos (1:3) pranašumą.

Europos paplūdimio tinklinio čempionato pirmą mačą vakar Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė 1:2 (11:21, 21:18, 10:15) pralaimėjo olandėms Katjai Stam ir Raisai Schoon. Šiandien E grupėje lietuvės susitiks su ukrainietėmis Valentina Davidova ir Diana Lunina.

• Rezultatas: Miuncheno treke O.Baleišytė buvo šešta tarp septyniolikos eliminavimo rungties dalyvių.
  • Startas: I.Dumbauskaitė ir G.Grudzinskaitė pirmą Europos paplūdimio čempionato dvikovą pralaimėjo olandėms.