Antroje pusėje užsikūręs „Rytas“ pergalingai startavo ketvirtfinalyje | kl.lt

ANTROJE PUSĖJE UŽSIKŪRĘS „RYTAS“ PERGALINGAI STARTAVO KETVIRTFINALYJE

• 0

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) startavo ketvirtfinalių etapas.

Nors galima buvo manyti, kad intrigos tarp pirmos ir aštuntos ekipų pritrūks, viskas buvo priešingai. Vilniaus „Rytas“ po atkaklios kovos namuose 76:63 (21:15, 12:14, 22:17, 21:17) palaužė Alytaus „Dzūkiją“.

Ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių Giedriaus Žibėno auklėtiniai išsiveržė į priekį 1:0.

Ivano Buvos vedamas „Rytas“ rungtynes pradėjo geriau (8:3), nors Martyno Zigmantavičiaus ir Mindaugo Lukauskio tritaškiai persvėrė rezultatą – 9:8. Kėlinys klostėsi labai lygiai ir tik jo pabaigoje „Rytas“ įstengė atitrūkti kiek labiau – 21:15. Beje, iš 21 taško vilniečiams net 13 pelnė I.Buva.

9:0 – taip atrodė „Dzūkijos“ spurtas antrojo ketvirčio pradžioje, o „Ryto“ taškų badą tik prabėgus beveik 4 minutėms nutraukė Mindaugas Girdžiūnas – 23:24. Tiesa, situacijos kontrolės šeimininkai niekaip nesugebėjo perimti ir antroje mačo dalyje nusimatė intriga – 33:29.

Ją dar labiau kurstė Justas Furmanavičius, puikiai pradėjęs trečią ketvirtį (34:33), tad kova išliko lygiai taip pat atkakli. Tanneris Leissneris ir Jarvisas Williamsas pabandė „Rytą“ tempti pirmyn (49:46), tiesa, Gytis Radzevičius išnaudojo tik vieną baudą iš dviejų – 50:46. Vis tik „Ryto“ puolimas atrodė atgijęs, J.Furmanavičius gavo techninę pražangą, T.Leissneris rinko reikalingus taškus ir užtikrinčiau kėlinį baigę vilniečiai pirmavo jau – 55:46.

Dzūkai rankų nenuleido ir vėl artėjo (52:58), tačiau stabtelėjimas kainavo brangiai. Pataikė I.Buva, vėliau kamuolį su Artūro Jomanto pražanga įgrūdo J.Williamsas ir skirtumas vėl tapo dviženkliu – 63:52. Vilniečiai laikė kontrolę savo rankose ir mačą baigė ramiai.

„Rytas“ pataikė viso labo 2 tritaškius iš 20 (10 proc.), juos realizavo T.Leissneris ir Kennethas Smithas.

I.Buva taip ir liko geriausiu „Ryto“ žaidėju – pelnė 21 tašką, atkovojo 7 kamuolius ir rinko 26 naudingumo balus.

Gytis Radzevičius išsiskyrė tuo, kad surinko vos tašką, tačiau atkovojo net 12 kamuolių.

„Rytas“: Ivanas Buva 21 (7 atk. kam.), Tanneris Leissneris 15, Jarvisas Williamsas 10, Vaidas Kariniauskas 8, Kennethas Smithas 7 (6 rez. perd.).

„Dzūkija“: Aleksandaras Aranitovičius (7 atk. kam.) ir Justas Furmanavičius (8 atk. kam.) – po 13, Mindaugas Lukauskis 12.