Atkrintamųjų starte – meistriška R. Jokubaičio atkarpa | kl.lt

ATKRINTAMŲJŲ STARTE – MEISTRIŠKA R. JOKUBAIČIO ATKARPA

• 1

Miuncheno „Bayern“ mėginant kibti „Barcelonai“ į atlapus, iniciatyvos ėmėsi Rokas Jokubaitis.

Lietuvos rinktinės gynėjas ketvirtajame kėlinyje keturiais taškais leido katalonams išsaugoti iniciatyvą ir Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtfinalio starte namie 77:67 (20:22, 23:11, 19:18, 15:16) įveikė Miuncheno „Bayern“.

„Barcelona“ serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Ketvirtadienį antrasis susitikimas taip pat vyks Ispanijoje.

„Dar ketverios tokios rungtynės, – į klausimą apie fizinę ir intensyvią kovą atsakė Jasikevičius. – Visada gerai tokias rungtynes žaisti namuose. Manau, kad šis mačas pasiuntė aiškią žinutę likusiai serijos daliai. Turime žaisti geriausią savo krepšinį, jog įveiktume šią komandą. Jeigu tik prarasime koncentraciją, kaip buvo trečiajame kėlinyje, „Bayern“ iškart grįš į rungtynes. Toks yra „Bayern“ bruožas per pastaruosius pusantrų metų.“

Jokubaitis per 18 minučių pelnė 7 taškus (2/3 dvit., 1/1 trit., 0/1 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį ir surinko 11 naudingumo balų.

Barselonos ekipa ketvirtojo kėlinio pradžioje po kosminio Dante Exumo dėjimo buvo atitrūkusi per 14 taškų (67:53), bet tuomet vokiečiai susmeigė tris tritaškius, Vladimiras Lučičius dar pridėjo du taškus ir „Bayern“ staigiai priartėjo iki 64:67.

Nicolas Laprovittola užsidirbo pražangą puolime ir buvo pakeistas, o kitoje „Barcos“ atakoje sužibo Jokubaitis, pataikęs dvitaškį ir malšinęs varžovų bandymą kėsintis į iniciatyvą – 69:64.

„Bayern“ nepavykus sėkmingai užpulti, Jokubaitis prasiveržė ir pelnė du taškus su pražanga – 71:64. Nikola Mirotičius ir Dante Exumas po to pridėjo dar keturis taškus bei Jasikevičiaus ekipa išlaikė kontrolę vėl atitrūkdama per dviženklį pranašumą – 75:64.

Jokubaičio kamuoliais maitintas Brandonas Daviesas tapo dvikovos MVP su 19 taškų (6/9 dvit., 7/10 baud.), 5 atkovotais kamuoliais, 8 išprovokuotomis pražangomis ir 24 naudingumo balais.

„Nėra laiko švęsti, kitos rungtynės – jau čia pat“, – komentavo Daviesas.

Darrunas Hilliardas ketvirtajame kėlinyje po susidūrimo su varžovu susižeidė ranką ir patraukė tiesiai į rūbinę. „Bayern“ žaidėjo sąskaitoje – 12 taškų (2/3 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.) per 18 žaidimo minučių.

Vladimiras Lučičius sumetė 20 taškų (3/4 dvit., 4/7 trit., 2/3 baud.).

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 19 (6/9 dvit., 7/10 baud., 5 atk. kam.), Nikola Mirotičius (2/5 trit.) ir Dante Exumas (4/5 dvit., 4 rez. perd.) po 12, Nicolas Laprovittola 11 (2/4 trit.), Rokas Jokubaitis 7 (5 rez. perd.).

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 20 (4/7 trit.), Darrunas Hilliardas 12 (2/4 trit.), Augustine'as Rubitas 8 (6/6 baud., 6 atk. kam.), Nickas Weileris-Babbas (6 atk. kam.) ir Othello Hunteris (2/3 trit.) po 7.